bugün

kahve sigara.
balık yimek, yoğurt yimek, süd içmek.
Beyin arkadaslar beyin.
Ceviz diyoola.
sigara zekaya iyi geliyormuş, ulan şu kafayı ben yaşayamadım hiç.
Para.
Biraz da alkol. Anca dayanır
Sigara vücuttaki dopamini arttırdığı için odaklanmakta kolaylik sağlar .
Balık, kahve, sigara ve alkolden uzak durmak.
Vücudun sağlıklı olması
Bol oksijen.
Sigara, zekanızı geliştirse de(güya) pratikte o zekayı kullanmak adına sarf etmeniz gereken konsantreyi kaybettirir. Çünkü aklınız hep sigarada kalır, onsuzken düşündüğünüz şey çoğu zaman odur. Yapmayın.
Hindistan cevizi.
Okumak.
Insan beynini daha calisir hale getiren seylerdir.
Evet dostlar acikliyorum. Bizzat da yasayarak soyleyecegim ki beyni en cok calistiran zekaniza en iyi gelen sey rahat olmamaktir. Insan zorluklarin ustesinden gelebilmek icin kafasini calistirmak zorundandir. Ornegin paran yok bes parasizsin. Para kazanmak icin ne kadar ihtimal varsa hepsini dusunuyorsun. Ornegin istesin. Isler hep tikirinda yuruyor. Her gun ayni seyleri yapiyorsun. Senin zekani kullanmana gerek kalmaz. Gun gectikce korelirsin. Ama hep baska isler yapan ve isin sonunu bilmeyen kisiler rahat olamazlar supheci olurlar. Ve kafayi calistirir zeki olurlar. Yani insan herhangi bir yonden kendini eksik hissedip bunun da uzerine gidiyorsa beynini calistirir ve zekasini iyilestirmis olur.
Soru sormak, sormayan insan öğrenemez. Öğrenmeyen insan hayal kuramaz. Hayal kuramayan insan koyun sürüsüne ait bir birey olur , bir bok olamaz.
sözlükten çıkış yapmak.

hemen iq nuz artiyor sevgili yazarlar.deneyip görün.
oha kimse yazmamış.

(bkz: düşünmek).
Beyin jimnastiği.
"Daha zeki olmanın tek yolu, daha zeki bir rakiple oynamaktır." Satrancın Temelleri - 1883

hayat da böyledir.
Kesinlikle okumak değildir.

Toplanın gençler bunca zaman istediğiniz zeka düzeyini nasıl elde edersiniz bunu anlatacağım size.
Öncelikle okuyun demeyeceğim. Her şeyi okumayın. bıçak sırtı dediğimiz konuları argümanları fazla olan kaynaklardan edinmeye çalışın. Sorgulatan ''ne,nasıl,neden'' sorularını sormanıza teşvik edecek eserler seçmeye çalışın.

size gidin balık yiyin demeyeceğim. karadeniz bölgesindeki insanların zeka seviyelerine bir bakacak olursanız demek istediğimi anlayacaksınızdır. Biz daha çok işin psikoloji tarafından ele alacağız.
insanları kendi içinizde aşağılayın. Herkes den daha zeki, daha çok perspektif sahibi olduğunu düşünün ve hissedin. Bu size herhangi bir durumda farklı bir vizyon katmaya yaracaktır.

Zeka, bilgiden geçer. Aptal olsanız bile bilgiler sayesinde bunu gölgelemek sizin elinizde.

Son olarak. Bu başlık altında zeka arıyorsanız dediklerimi unutun. size ben bile yardım edemem.
(bkz: gerizekalı nedir nasıl olunur)
Okumak ve düşünmek.
kusmak. beyin yemek.
televizyon izlememek.
et, ne yapın edin et yiyin.
Little bit snoop kush.
Mizah. George Carlin.
(bkz: sağlam kafa sağlam vücutta bulunur)
vücut ve beyin jimnastiği
Leyla ile mecnun.
güncel Önemli Başlıklar