bugün

merak edilendir.

gerçekten acılar ,sıkıntılar karşısında zaman yaraları iyileştiriyor mu?
Zaman, yazim ve imla kurallarini düzeltmeyeceği için ilaç milaç değildir.
Zaman ilaç değildir. iyileştirici efsunu da yoktur. Sadece anın üzerine hafif bir pelerin örter, her geçen gün birer pelerin daha.. Ta ki artık yaşanılanlar net görülmeyip flulaşana dek.. Zaman ilaç değildir, her şeyden daha hızlıdır sadece. ilaç gibi gelir, değildir...
acı zamanla kabuklaşır yavaş yavaş iyileşir atar kendini ama o acıyı yaşatan olaylar kişiler yerler tekrar karşına çıkarsa oluk oluk yeniden kanar.zamanın yanında irade sahibi olmakla birlikte acılar sıkıntılar su gibi akıııpgider.
Zaman ilaç değilse bir de kelimeyi ters çevirip deneyin.
Zaman ilaç değildir, sadece unutturur. Zaman geçer acı unutulur, hatırlarsınız içiniz acır.
Evet. Birgün herkes toprak olacak, iyilik ya da kötülük kalmayacak.
Zaman sadece morfindir. Bir şey geçmez. Hep sizde kalır. Aynı yerde, bıraktığı yerde.
zaman ne ilaç ne de sargı bezidir. zaman alet edilemez, bahane gösterilemez, çözüm aracı olarak kullanılamaz. zaman tek gerçek olandır. diğer herşey ilizyondur.
Zaman bir ilaç olarak kabul edilemez. Belki bazı ufak yaralar için ilaçtır ancak ağır yaraların sadece kabuk tutmasını sağlar. Asla onları geçiren bir merhem değildir. Ve zamanın üzerini örttüğü bu yaralar yeniden açılıp kanamaya daima müsaittir.
cevap veriyorum her sey zamanla gecer diyen aptallara, gecen tek sey zamandir... anlayan anlatsin anlamayanlara.
cemal sureya.
zaman hiçbirşeyin ilacı değildir, daralan zaman sadece önceliklerin sırasını değiştirir ve sen birşeyleri arka plana attığının farkında olmadan onları unuttuğunu zannedersin.
zaman; sadece yaraların daha derine gömülmesini sağlar yeğen. asla iyileştirmez.
sevdanızın peşinden koşun abi başka yolu yok sevdanız ne olursa olsun sonuna kadar gidin nefesiniz kesilse bile mukaddes davalarda ölüm bile güzel.
"zaman ilaç mıdır ? yoksa kalbini yavaşça yaran yoran, bir bıçak mıdır ?"

ceylan ertem - kaçıncı yarın
herşeyin ilacı zaman değildir.şimdi çok farklı bir yerden giricek konu ama bazı hastalıklar zamanla artabiliyor.aslında zaman herşeyin ilacı olsa kimse hasta olmaz ölmez ölümsüz oluruz.XD
Bende merak ediyorum. Gerçekten ilacı mıdır? Ölümden başka her şeye çare vardır derler ya hani. Fakat ben çok sabırsız bir kızım. O zaman hemen geçsin isterim. Ve geçmez. Kendi çapımda bu da benim lanetim sanırım. Her şeyin "birden" geçmesini, olmasını beklemek.
Zaman sadece turşunun ilacıymış. Öyle diyorlar.
Bir soru.

Onca yaşanan kötü şeyden sonra zamanla iyileşir mi tüm yaralar.
ilacıdır elbette. çünkü sonu ölüme gidiyor ayıks.
Kişiye göre değişir. idam mahkumu infazını beklerken zaman ona hiç de ilaç gibi gelmez.
zaman ilaç değildir. Uyuşturucudur. Çektiğiniz acı her zaman aynıdır zamanla sadece uyuşur en sonunda bi şey hissedemeyecek konuma geliriz.
Herseyin olmasa da cogu seyin ilacidir.
Arkadasinla mi aran bozuk. Araya biraz zaman koy. Yumusarsin. Gibi gibi.
sadece bir teselli ve umut kapısıdır.
ilaç mı, yoksa yavaş yavaş öldüren bir zehir mi, tartışılır..
"Zaman her şeye deva
Şu beklemek olmasa..." der bir şarkıda; ilaçtır.