bugün

Asla ve asla unutulmayacak bir sicil kaydı.

O ipneler şimdi Z kuşağına sallıyor. AMK at siki gibi geziyodunuz.

Ek; Ben anarşik metalciydim o yüzden ben ayrıyım.
Böyle bir karşılaştırma yapmak yersiz, kaldı ki z kuşağının rezilliklerinin yüzdesi ile y kuşağının rezillik yüzdesi arasında uçurum farklar vardır. Siz akıllı olarak şunu düşünün, z tarafındaki aklını kullanabilen saygılı ve görgülü bireylerimizle y tarafındaki saygılı ve hoş görülü bireyler eşittir insan olabilme vasfı. Geriye kalanlarsa birtakım rezillik, işte olan bu.
Y kuşağının hafızalardan sildirmeye çalıştığı utanç vesikası.

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
emolar y kuşağının yaş olarak en genç üyelerine denk geliyorlar.

y kuşağı daha çok müzik zevkine göre tarz belirleyen bir nesildi. metal, rock, punk, hiphop, pop, arabesk...
hepsi farklı türde, farklı giyimde, farklı kültürde geniş insan yelpazesine hitap ediyordu.

bir kısım beckham gibi futbolculardan, jordan gibi basketbolculardan etkileniyordu.

2002 yılında çoğu çocuğun saçlarını ümit davala gibi kestiriyor oluşu aslında içten içe ülkeye bağlılığı da gösteriyordu.

bunları kıyas olsun diye söylemiyorum ama, yeni jenerasyonun rol modelleri kimler? youtuberlar...

saçlarınızı da, giyiminizi de, konuşmalarınızı da, davranışınızı da youtuberlar belirliyor. bu kadar her şeye ulaşabilme imkanı varken yine de ısrarla kapitalizmin dayattığı kölelik sistemini tercih etmek niye?

apaçilik diyorlar, apaçi her zaman vardı, şu anda da var, gelecekte de olacak. tiktok kullananların çoğu da zaten y kuşağı öyle değil mi?

gelmişler müzik konusuna değiniyorlar bir de...

ulan...

sizin gibi grup ismi, şarkı ismi yazıp google aracılığıyla saniyede istediğimize ulaşıyorduk sanki. kaset doldurmak nedir bilmeyen, müziğe erişebilmek için zerre emek harcamamış çocuklar gelip laga luga yapıyorlar. gerçi onlar da haklı, nerden bilsin, nerden anlasınlar...

biz o güzel müzikleri dinleyebilmek için radyo dinliyorduk, internet daha yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda abd radyolarından sürekli kayıt yapıyorduk ki bilinmeyen kaliteli müzikleri keşfedelim.

o şu anda youtubeda milyar izlenmesi olan eski şarkılara erişebilmek için biz götümüzü yırtıyorduk sizin haberiniz yok.

hazır yiyici arlanmazlar.