bugün

ferdi tayfur'un bir parçası. şarkının başında bir "offf" deyişi vardır ki ferdi bababın, offf hakikaten!

(bkz: the kene nin jiletci çıkması)
geçenlerde kıraç ın da bir yerde seslendirdiği güzel arabesk parça.

Karanlık gecelerin yıldızı sensin
Hep beni bekletip hep söyletirsin
Hep yalan yeminler
Hep yalan sözler
Bir gün gerçek olup gelemez misin
Ooofff

Yıldızlar da kayar durmaz yerinde
Solar güzelliğin kalmaz yüzünde
Sensiz can verirken
Son nefesimde
Bir yudum su vermeye gelemez misin

Aydınlık dünyamı karartmadan gel
Simsiyah saçımı ağartmadan gel
Şimdilik güzelsin herşey seninle
Seni son bir defa görmem belkide

Yıldızlar da kayar durmaz yerinde
Solar güzelliğin kalmaz yüzünde
Sensiz can verirken
Son nefesimde
Bir yudum su vermeye gelemez misin
Gelemez misin
bu şarkı da başka alemlerden gelmiştir. hüznün bu denli tatlı olduğu şarkı azdır. tabi ki yalın duygular sahibi ferdi tayfur dan dinlenmelidir.

başka alemlerden gelen bir diğer şarkı için. (bkz: radio ga ga)
ferdi yayfur şarkılarında duygu seli yaşatmaktadır. dinlenir. lakin bazı gerçekler de gözardı edilmemelidir.

ferdi abi zaten yıldızlar kayar bu bilinen bir durum. orada ki "da" eki biraz olmamış. *
(bkz: atlarida vururlar)*
argo aleminde söylenmesi farklı anlamlara gelecek olan söz.
kıraç bir söylemiş bunu, aman diyor başka da bir şey demiyorum. bağırarak söyleyesi, kendini arabeske vurası geliyor insanın.*
http://www.youtube.com/watch?v=nlie2ZL1OdQ&mode=related&search=
yıldızlar da kayar durmaz yerinde,
solar güzelliğin kalmaz yüzünde..

sözleriyle güzelliğine güvenen kişilere en düzgün şekilde dokundurma yapan mükemmel şarkı.

(bkz: hangi güzel yüz toprak olmayacak)

http://www.youtube.com/watch?v=UIEYBJ1IOB4
dilime dolanıp beni inim inim inleten, geceleri rüyalarıma giren, en başta haşa huzurdan uyuz olduğum akabinde bayıldığım, kıraç yorumuyla coşmuş parça. biri beni bu şarkıyı dinlemekten kurtarsın dedirtecek kadar çok dinliyorum.
(bkz: yıldız olsam ilk sana kayardım)
ilk olarak Kıraçtan dinlediğim Vay be herife bak sağlam parça yapmış dediğim daha sonra Ferdi Tayfura ait olduğunu öğrenip dumur olduğum * güzel şarkı.
kıracın hayranlık verıcı ses tonuyla ve mukemmel yorumuyla yenıden canlandırdıgı ferdı tayfur sarkısı.
aşmış ferdi tayfur parçası. böyle söz mü yazılır arkadaşım. yuh diyorum.
girişindeki 3 tane bas notası ve aralarındaki duraklamalar bile çok etkileyicidir.
(bkz: kayhan yıldızoglu) *
(bkz: yıldızlara da kayarlar)
(bkz: yıldızlar da kayar ı dinlemeyen nesle aşina değiliz)
(bkz: erol köse) vs (bkz: gülşen)
film ve sanat dünyası yıldızlarının gizli çekim filmlerinin toplandığı sanatsal cd nin ismi.
ferdi tayfur dan başkalarının da söylemeye çalıştığı parça. hiç uğraşmasınlardır. bu hissedilerek, yaşanarak söylenebilecek bir parçadır. o kadar ki; ferdi tayfur bile son senelerde yaptığı yeni kaydında, o hissi yakalayamamıştır. çünkü kelimeler arasındaki geçişler zordur. ancak araya duygular eklenerek güzel bir geçiş sağlanabilir.
eski kaydı için,
http://www.youtube.com/watch?v=UuV18nw55gs
kıraç'ın çok güzel söylediği arabesk şarkı.
aynı zamanda içimi yakan şarkı kız arkadaşımın ben ona gitmeden önce benim için aylarca dinlediği şarkı.

(bkz: Bir gün gerçek olup gelemez misin)
(bkz: şahları da vururlar)
ferdi tayfur'un olmasına rağmen kıraç'la sevilen ancak tan'ın içine ettiği şarkıdır. kliple de şarkı pek uyumlu(!).
tan isimli genç şarkıcımızın hepimize "anlamlı ve içli bir şarkının içine etmek" dersinin ilk bölümünü vermesini sağlayan ferdi tayfur şarkısı.