bugün

Spor, sağlık ve eğlence amacıyla yapılmış, belirli derinlikleri bulunan, suyla dolu olan yer. *
bazıları içine işemekten zevk almaktadır.
bazı ülkelerde hastalık kapmanın diğer adı. taharetlenmeyen gavurlarla aynı ortamda yüzmenin kanalizasyon çukuruna düşmekten temelde çok farkı yok.
kesinlikle bulgaristanda gidilmemesi gerekilen yer. öncelikle soyunma kabini denen bir şey yok millet anadan üryan dolaplardan duşlara yürüyor bay bayan ayrı olmasa bir nebze iğrençliği azalacak ama nerede 60-70 yaşında dedeler, insan kendini bir an inci sözlüğün üstünde girmiş hisseder. (bkz: gitmeyin dedeler)
ankara erzincan vb. deniz olmayan illerde *milletin yüzebilmesi için bolca bulunur bunlardan. ayrıca kapalı olanları da vardır.

not:biraz fazla tanımsı oldu sanki.**

edit: eksik olmayın eksileyin. teşekkür ederim.
bazı otellerde içine farklı bir kimyasal koyuyolarmış, insanlar taharet giderirse havuzun o tarafı cart kırmızıya dönüşüyormuş, koşullu bir temiz tutma sistemi.
yaşadığım şehirde çok fazla bulunmalarına karşın hiç gitmedim.
denizde iki adım olduğu için hep denizi tercih ettim.
hiç denizin yerini tutarmı?
uzun zamandır gideremediğim deniz ihtiyacıma ikame olan yer.

kışın ortasında hem spor olsun kilo kontrolü yapalım hem de yüzme bilmeyen arkadaşlar yüzme öğrensin diye 4 arkadaş başladık yüzme havuzuna gitmeye. kışın ne kadar zor oluyormuş bunu yapmak. akşamın 9'unda yüzmeye git. gece yarısına kadar habire kulaç at. ıslak ıslak çıkıp zehmeri ayazda hasta olmadan eve gitmeye çalış. o saatten sonra eve gel, duş al, yat, sabah kalk işe git. böyle 1 ay geçirdim, yorgunluktan, ağrıdan ağzıma sıçıldı.
havuzda gözetmenler ve hocalar var. yüzme öğrenmek isteyenler, teknik öğrenmek isteyenler, serbest takılmak isteyenler, herkes ayrı ayrı takılıyor. sadece benim yüzme bilip, arkadaşların hiçbirinin yüzme bilmemesi de sorun oldu. havuza başladığımızda hocalara yüzme bildiğimi söylemedim. arkadaşlar bizi yalnız bırakma diye ısrar ettikleri için onları bırakıp da gönlümce yüzemedim. bu yaştan sonra çocuk havuzuna da girdim, büyük havuzda kenarlardan tutup hocanın yüzme öğrenmek tekniği dediği ayak çırpma hareketlerini bile yaptım. rezillik resmen. hocanın serbest bıraktığı bi ara sıkılıp yüzmeye başladım. hocalar farkettiler yüzme bildiğimi. sen biliyorsun, ne işin var bu kısımda deyip ayırdılar beni arkadaşlarımdan. ben onlardan ayrıldıktan sonra kimsede heves kalmadı. topluca başladığımız yüzmeyi yine topluca bıraktık.
insan akvaryumu.
içinde yüzülebilen havuzdur.
insanların taşaklarının, çüklerinin, götlerinin suyunun başkaları tarafından eline yüzüne sürüldüğü hatta gargara edildiği su kütlesi.
arıtma mı ? çok komik.
ak parti yurdun bütün kentlerine en az bir tane modern yüzme havuz yapmıştır. sadece yüzme havuzu da değil, tam donanımlı spor salonu da.
içinde su olan, spor için ya da eğlence için yapılmış, belirli derinliği olan ve 5 eş parçaya bölünmüş içine işenmemesi gereken su dolu çukur.
havuz zaten yüzmek için yapılmıyor mu? başına yüzme eklemesinin mantığı nedir?
Pis ve iğrenç bir şeydir. Aklı olan havuza girmez. Bir kaç ton su içinde onlarca kişinin siki taşağı göt deliği yüzüyor içine işeyip teri karışıyor. Havuza gireceğine bataklıkta kurbağalarla birlikte yüzmeyi tercih ederim.
güncel Önemli Başlıklar