bugün

yurt dışına çıkıldığında, türk olduğunu belli eden hareketlerdir. yoldan geçenlere laf atmasan da şöyle bi göz ucuyla bakmak yere tükürmek hopp abiiiiii diye bağırmak, kalabalık bir caddede ıslık öttürerek uzaktaki kişiyi uyarmak. böylelikle herkes size bakar. siz de türk olduğunuzu belli edersiniz.

ayrıca şarkı dinlerken çakmağı yakıp sallamak. türklere özgü davranışlardan biridir mesela bu aga.
şimdi vesselam bir kaptan olarak bu duruma çok yapmışlığım vardır.
texasta mc donalt da menü alıp what is your name sorusuna sergen yalcın diyip. masama oturup 5 dakka sonra your meal is ready sergen yalcın diye bağıran kasiyeri gördüğümde baya gülmüştüm...
en basitinden türkiye forması giymek.
(bkz: burnunu karıştırmak)
(bkz: türk lokantası aramak)
(bkz: sümkürmek)
(bkz: yerlere çöp atmak)
(bkz: yaya geçidine park etmek)
(bkz: emniyet şeridinden gitmek)
(bkz: radara girmek)
(bkz: kavşakta yol vermemek)
(bkz: mangal yakmak)
(bkz: rakı var mı diye sormak)
(bkz: okey oynamak için kahve aramak)
(bkz: piştt orospular nerde biliyoğn mu diye sormak)
(bkz: asansörle yukarı çıkmak için aşağıya basmak)
(bkz: ekmek aramak)
(bkz: çükünle oynamak)
(bkz: göğüs kıllarını göstermek)
(bkz: arabadan sarkmak)
(bkz: emniyet kemerini takmamak)

yoruldum, bitmiyor arkadaş.

Mecburi edit: sence ben bayiliyor muyum bu imaja, ama gordugum bir cok ulkede bu iste imajimiz,gidin de bir gorun turk mahallelerinin bir halini, bunu duzeltmek ugruna bir seyler onereceginize ya da caba gostereceginize aksini savunuyorsunuz.
nerde bir garsona çat pat yabancı diliyle sen ne maaş alıyorsan 2 katını vereyim benle yaşa diyen adamdır.Örnek bizim işçiler
sınırlandırmakla hata edilecek yollar. kısaca daha geniş bir kavram olarak: (bkz: her tür ayılık ve öküzlük)
(bkz: yere tükürmek)
girdigi bar yada diskoda içince dj ye ''türkiyem'' şarkısı isteginde bulunmak.
dik başlı olmak,
yanında bi kaç kişi daha olmasına rağmen 7 kişinin üstüne tek atlamak,
vijdanlı olduğunu hemen belli etmek,
bulundu ülke insanını gibi ayı olamamak,
yere tüküren insanlara bunlar hala türk değil demek,
yerlere çöp atan develere ohaa demek, başlıca belirtilerdir, herhalde, galiba, sanırım.
(bkz: sözlükte bir kaç türk olsa ne iyi olur)
(bkz: insanların kendi hallerine bakıp genelleme yapması ne acıklı) *
yolda kara kaşlı, kara gözlü bir adam mı geçiyor delikanlı işte o türktür dostum.
Amerikada ulkemizde oldugu gibi hatunlara bakmak, hatun alisik olmadigi icin donup tesekkur bile eder.
göbeğini kaşımak.
kibriti azının içinde söndürmek.
boynunda fotoğraf makinası olmasına rağmen cep telefonu ile fotoğraf çekmektir.
http://www.youtube.com/watch?v=VcA2LqUE374&feature=related
ingilizce konuşmaya çalışmanız yeter. her yerde belli eder.
türkçe konuşmak. hemen anlıyorlar. türkiyede bile anlaşılıyor. *
elinde naylon torba ile dolaşmak.
Yoktue oyle bir yol. O olsa olsa turkiye'de yabanci ulke gezmis gormus olmayi belli etmenin yollaridir.
yemeğin tadına bakmadan tuzluğu içine boca etmek.
çimlere basmaya korkmak. birileri dövmeye gelir mi diye sürekli etrafına bakmak.
tesbih sallayın, bizden başka yapan millet yok.
Trafikte el kol hareketleri yapmak. Ayrıca küfür ettiğini belli etmeye çalışmak.
Yere çop atmak, arabada son ses muzik dinlemek, polis yoksa kirmizi işikta geçmek, laf atmak, yere tukurmek, toplum içinde geyirmek vb.
- Meerrhaabaa beenn I'm Türkiş Türkişşş
+ I do not understand ( Sizi anlamıyorum)