bugün

Gelişmişlik açısından değil ama insanlık açısından dogru olabilir. Kısa bir örnek,

Yunanistan da yaşlıların evinin kapısında dışarda anahtar bulunur. Sebebi yardım etmek isteyenler erzak alıp mutfağa veya içeri kadar bırakırlar. Aynı şey türkiye de olsa ne olur siz düşünün.
kıbrıs zülmunu hatırlamayan bünyelerin saçma salak zırvalarıdır bunlar.
doğa güzellikleri bakımından diyorsanız, türkiyenin ege kısımları da oradan farklı değildir. insanları diyorsanız, öğrenci değişim programıyla gelenleri gördüm kılıkları bir acayip yolda görseniz keko dersiniz. onun dışındakileri bilemem.
Osmanlı devletinin yayılması dikkatli incelendiğinde doğruluğu ortaya çıkan önerme. Belgrad ve budin türk sınırlarına dahil olduğunda bugünkü türkiye'nin üçte biri haritamızda değildi.

Hayaller; ergiri, selanik. Aslında olan;siirt, hakkari.
kürt ve vatan hainlerinin hoşuna giden yalan. vatansızların yorum yapması ayrı bi olay, olm vatansızların anası bim de 2'99.
yunanistanı bilmem etmem ama kendi sosyolojik tespitlerim var elbette. türkiye toplumsal bakımdan yozlaşmış, dinin kalpten çok dilde olduğu. toplumsal ahlakın yerlerde olduğu herşeyin bokunu çıkarana kadar yaşandığı (yok lezler istanbulun göbeğinde birbirini yalıyor falan, dindar diye geçinenler dinsiz diye otelde onca kişiyi öldürüyor, yok ülkücüler yolda gördüğü çekik gözlüye saldırıyor, yok haklı bir eylem yapılırken komünistim diye geçinen bazıları dükkan yakıp yıkıyor) şimdi bu hemen hemen her kesimde olduğu için bunlar ülke sorunudur. kimse kimseye bok atmasın. bizim ülkemizde kardeşim ciddi anlamda psikolojik sorunu olan (psikopat) çok yok 1 lira için adam öldürür yok ne bakıyon diye kafa keser. yok yol vermiyon diye birini bıçaklar. arada derede kız görmesin salça olur sonra namustan bahseder. toplumun böyle olmasında ki en önemli sebep eğitimdir kardeşim kim ne derse desin ülkende ki insanı eğitirsen bu durumu en aza indirirsin hiç değilse ördeğe tecavüz etmezler amk. gerçekten bu ülkenin toparlanması için çok zamana ve kaliteli eğitimcilere kaliteli aile yaşantılarına sosyal bir devlete ve adalete ihtiyacı var. devlet adil değilse bireyde adil yetişmiyor.
güncel Önemli Başlıklar