bugün

" götünüzden element uydurmayın ulan ! " dedirtti.
yumurtaların bidona çiğ olarak konulmasının tavsiye edildiği bir çeşit turşu türü. ne gibi bir avantajı vardır orasını bilmem ve asla yemem.
Kavonazdaki görüntüsü bile mide bulandıran yiyecek.

görsel

Yumurta dediğin tavada kaygana olarak yenir ulan.
zaten hali hazırda sirkeden nefret eden ve yumurta yemekte zorlanan bir kişinin**hayatta yiyemeyeceği bir şey. lan olur mu öyle şey yau.
Elinde patlar.
Kesin igrenctir.
bıldırcın yumurtasıyla yapılan güzel turşu, kıbrıs'da bolca yapılır.
Turşu mu yumurtadan çıkar yumurta mı turşudan ?
tadı berbat olan turşu çeşidi.
sucuk tatlısıyla birlikte yenilirse tadı daha da güzel gelir.
oldukça lezzetli bulduğum turşu türüdür. *
başlığı görünce çok şaşırdım. çok iğrenç birşey olacağını düşünüyorum. yumurtadan soğutur insanı.
Kıbrıs'ta yapılan bir çeşit mezeymiş. *
--spoiler--
Yumurta Tursusu">

Gerekenler:

10 adet haslanmis (7 dk.) ve kabuklari soyulmus yumurta
Üzerini örtecek kadar sirke (ben balsamik ve elma sirkesi karisimi kullandim)
Biberiye,dereotu, 2-3 dis dogranmis sarimsak, (orijinalinde bunlar yok)
Bolca tuz,
Havayla temasini kesecek kadar zeytinyagi
Kaynatilip kurutulmus bir kavanoz (steril bir kavanoz)

Yapilisi:

Yumurtalar kavanoza iyice bastirirlarak dizilir, Üzerine tuzu ve baharati eklenir ve üzerini gececek kadar sirke doldurulduktan sonra zeytinyagi gezdirilir.Kapagi kapatilarak kuru ve serin bir yerde saklanirsa 2 hafta sonunda yenmeye hazirdir...

http://golifa.blogcu.com/...rta-tursusu_11346381.html
--spoiler--
(bkz: civciv çıkacak kuş çıkacak)
katı pişmiş yumurta bidona doldurulur. üzerine tuz ve su ilave edilir. sirke ilave edilir. 3 gün sonra yumurta turşusu hazırdır. (not:denemedim. denememde.)
insan bünyesini yumurtadan nefret ettirmek için yapılan bir turşu çeşitidir.
Bir bidonun içine yumurtalar ıslatılır. ve içine su doldurularak bir miktar ilave edilir. Son olarak güneşte bekletilir.
sanırım haşlanarak sertleştirilen yumurtadan yapılan turşudur. * *
(bkz: Koç yumurtası turşusu)
bunu satan genelde karpuz turşusu, kiraz turşusu gibi abudik turşularda satar. özellikle beşiktaş çarşısındaki turşucularda böyle egzantrik çeşitlere sıklıkla rastlarsınız.
(bkz: yumurta tursusu)
yumurtadan soğumaya sebebıyet verecek tursu türevidir.kişinin akıl ve tad sınırlarını zorlar yumurta ve sirke ???
(bkz: bakire)
turşucuların vitrinlerini süslemek için yaptıkları turşulardandır. aklınıza gelen hemen hemen herşeyin turşusu yapılabilir. mesela ufacık bi kavanozun içinde kavanoz büyüklüğünde bütün bir karpuz yada kabak turşusu görebilirsiniz.
(bkz: pickled egg)**
pekin ördeğinin ve hint tavuğunun yumurtalarının sirkede bekletilmesiyle hazırlanan,
"tadını düşünmek bile istemiyorum" turşusudur.