bugün

amerika merkezli google firmasının video platformudur. video çekip meşhur olan kişilere youtuber adı verilmektedir. google adsense üzerinen video izlenme, reklamların izlenme ve tıklama başına para verilmekte olan oluşumdur.
toplam 5 abonemin olduğu kanal. bi abone olun biraz para kazanayım la.
acilen tekrar kısıtlanması ya da mumkunse direk olarak kapatilmasi gerekir.. her taraf asalak kaynadi sayesinde.
Dünyanın en büyük ve en kaliteli video sitesi.
Dünyanın en iyi video sitesi diyebiliriz.
az önce ayben'in yeni bir şarkısının yayınlandığı platformdur.

(bkz: seçin)
şimdi baktım. arayüz değiştirmiş. böyle çıtıpıtı minyon, minimalist bişey olmuş. güzel olmuş.
sizin ananizi avradinizi sikiyim orospu cocuklari. sene 2019 olmus hala ne mobil de ne sitede kendi yaptigimiz yorumlari goremiyoruz. tekrarlatma butonu yok. yatacak yeriniz yok bilgisayar muhendisleri. ananizi sikiyim.
Masaüstü sitesi içün;
Video üzerine Sağ tık -> döngü.
Artık videonuz tekrar tekrar oynatılacak.

Mobil uygulamalar içün;
Öncelikle; 50-60 defa dinleyeceğiniz, izleyeceginiz bir videoysa bu işe girişin.
Ekranın sağ üstündeki liste butonuna tıklayın -> ekle deyin -> yeni liste seçin. Daha sonra oluşturduğunuz bu liste üzerindeki tab(bildiğiniz tekrar tuşu işte) butonunu aktif hale getirerek sonsuz döngünüzü başlatmış olacaksınız.
What is this?
görsel

bide güç bende yazmış He-Man misin kızım sen?

ayrıca bu bana neden öneriliyor ki amk.
altın dönemini 2009-2012 yılında tamamlamış, çöküş dönemine 2014'den sonra girmiş 2018'in sonlarına doğru boka batmış, youtuber kitlenin sözde ekmek kaynağı olan (bkz: youtube reklam geliriyle araba almak) video paylaşım sitesi. Youtube Türkiye'ye yaklaşık 1 yıldır girmiyorum ve girsem neler göreceğimi az çok tahmin ediyorum. Yabancı kanallar pek farklı sayılmaz içerik konusunda, fakat izleyici kitlesi size nedensiz şekilde ana avrat sövmüyor ve sinirleriniz yıpranmıyor.
tıbbi aşılarla ilgili yanlış bilgiler yayan kanalların kendi platformu üzerinden reklam geliri elde etmelerini engelleyecek video sitesi.
kardan adam yaparak youtuber olamaya çalışan ufaklık ...

https://www.youtube.com/c...Cvg6Sji7iTFWIL7hRBa2_mg/a
Reklamlarla kafayı yemiş video paylaşım sitesi. Şarkı açıyorum başında reklam var. Şarķı bitiyor sonunda reklam var. Utanmasalar şarkının ortasına da reklam koyacaklar. Banane binaliden banane bilmem ne rpg oyunundan. iki dk şebnem ferah dinleyip çıkcam.
Müthiş şekilde vakit çalan mecra. inanılmaz. "new tv" etiketini fazlasıyla karşılıyor. Dipsiz bir kuyu ve yörüngedeki uydu çöplüğünden hallice. Bu kadar izlenme, görüntülenme oranının yükselişte olduğu bir uygulamada kullanıcı başına günlük en az 1 saat online kullanım düşer.

Bilirsiniz tv bağımlılığını her ne kadar eskisi kadar yer edinmese de yaşantımızda, yemek yerken bir yandan göz ucuyla bakmaktan tut hatta eve misafir geldiğinde dahi tv açılırdı, insanlar sohbet ederken alt fon görüntü ve sesini oluştururdu hiçbir mantığa sığdıramazdım bunu da.

Neyse işin romantik faydacılık tarafında değilim. içerikler berbat, trend videolar aptalca, yüzde 90 vakit öldürücü videolar ile dolu, jenerasyonlarımız mahvoluyor vb. Uzar gider.

Son zamanlarda da bir video sitesinden çok sosyal medya formatına dönüşüm halinde. Gerçi bizler yediğimiz yemekten, yastık kılıfımızın desenine kadar internetin en ücra köşelerinde kendimizi teşhir etmişken bu dönüşüm bir yenilik sayılmaz. Asıl olay; her bireyin kendini değerli hissettiği/hissettirmeye eğilimli olduğu bir megalomanlık distopyasında, günlük hayatını kendisinden km"lerce ötedeki her insan merak ediyormuşcasına sergileyişi, bunun üzerinden de tatmin olma beklentisi ve bunun bulaşıcı bir hastalık gibi yayılmasıdır. icra edilen işin, sanatın, bilgi aktarımının gerçi çoğunlukla gündelik aktivitelerin yer edindiği yahut önceden edit edilmiş senaryoların filme alındığı bu görsellik show"unda vasat ile gerekli olanın/faydalı olanın birbirine karıştığı bir gerçektir.

Nasıl bir döngü ki protestliği, karşıtlığı, muhalifliği bile içerisine kabul edip bir bakır alaşım gibi eritip daha da gücüne güç katarak ilerleyebiliyor.

Bu sistemler de artık potansiyelinin farkında. Bu sistemler ki din" olmaya imparatorluk olmaya bir ideoloji olmaya çokta uzak değiller.(işlevsel anlamda)
fazlaca reklam almaya başlamış oluşum. videonun en kritik yerinde pat reklam, defalarca oluyor bu. böyle devam ederse kendinden kaybedecek oluşum.
addblocker.
Bu sefer youtube da aradığım şeyi direkt yazıp girmeye niyetlenmisimdir aptal youtube videolarinda takılı kalmayacagima söz vermisimdir.

Ama youtube a girerim

beynim:behlul nihal e sarkıyor izle. ben: neden?
beynim: izle işte.

Asıl izleyeceğim şeyi unuttum mk ya..
reklamları artık geçilemeyen video sitesi.

reklam formatı tamamen değişmiş. saniye çıkıyor ve hiçbir şekilde geçemiyorsunuz. yenileme vs ileri atlatma ile de kandıramıyorsunuz. o reklamlar izlenecek. sırf o yüzden bazen videoyu kapatıyorum.
şu sıralarda güzel bir uygulaması var.
mesela bir grubu ele alalım: mfö. youtube, otomatik olarak mfö-topic diye bir kanal oluşturuyor. koyabildiği albümlerini de parça listesi olarak ekliyor. klip izlemiyorsunuz, ses de kaliteli. ancak henüz birçok sanatçı/albüm eklenmiş değil.
degisklik mi yaptilar yoksa yanliz bende mi degisiklik oldu actigim vidyolar genis ve arama yapilan bolum siyah olmus.
Youtube'ta o kadar çok vakit geçiriyorum ki, annemler bi nişana gitti biraz tv izleteyim diye televizyonun karşısına geçtim. Aman allahım tv programlarını içerikmiş gibi görüp sıkıldığım yerleri ileri sarmak istediğimi fark ettim ve tv yi kapattım..

Insanoğlu yeni her şeye çok çabuk alışıyor ve daha düne kadar severek kullandığı şeyi bir süre kullanmadığında siliyor...

Şimdiki sevdalar da böyle, arkadaşlık ilişkileri de.. her konuya uyarlayabilirsiniz.. yenisi ve daha iyisine ulaşmışsanız düne kadar ölüp bittiğiniz şey bi anda yok hükmünde oluyor..

Ve bu çok acı..
iyi amaçla kullanırsan efsane bir platform. Tabii kötü kullanırsan zararlı olur. Büyük güç gibi aslında büyük sorumluluk istiyor.
video çekip yayınlayabileceğiniz bir sosyal ağ. her ne kadar son zamanlarda bozsa da doğal yaşamı izleyebileceğim kanalları seviyorum.
video indirme özelliği gelmiş ilk 3 ay ücretsiz takibi her ay 21,99 tl olacakmış. ve diyor ki reklamsız , internet bağlantısı olmadan ve arka planda oynatmanın keyfini çıkarın.