bugün

süpeyyy:süper
pepekh:bebek
(bkz: diye gider)
süfer : süper
1.80 boyundayım, sarışınım, haftasonları beni arabasıyla gezdirebilecek erkek arkadaş arıyorum: kaşarım hem de en salağından.
1.80 boyundayım: 18 cm den aşağısı kurtarmaz.
"anamm ttLım snki stdyoda çekLmi$ gb oLmş wala ya (ttLım merk etme bugn ynja içn stdyoya foto çktrmeye gittğni kmseye söLemem ehue)anamm yaa wla erk oLsam bu resmlre bktktan snra seni obJem iLan ederdm bu kdr da byk bi iLtift ediorm yanii harbden güsL tam tiki i$ hoş" *
soru 1: gb, erk, wla, byk nedir? cümlenin anlamından kendimizi zorlarsak ne olduklarını çıkarabiliyoruz ama...denecek söz yok ünlü sesler yok olmuş bu eğilim osmanlı dönemi türkçesinde kullanılmaktaydı. türkçe' nin geriye doğru gittiği bir döneme benzer özellikler günümüzde başlamıştır, ne yazık.

soru 2: sölemem nedir? işte şimdi de nasıl yazacağını bilmediğinden bir kuralı olmadığından ünsüz bir ses kelimeden atılmış.konuşurkende böyle konuşuyorlarsa "vay" onların hallerine! gencim, kanım kaynıyor bu hikayeleri geçtik artık bıraksınlar türkçe' yi kendileri gibi mahvetmeyi!
soru 3: obje nedir? kişi iltifat ettiğini sanarak "seni objem ilan ederdim." diyor! yeni bir terimler sözlüğüne gerçekten ihtiyacımız var. obje ilan etmek olumlu bir olay mıdır? birileri gerçekten bizi obje durumuna mı sokmak istiyor. mal gibi hiç bir şeye sahip çıkamayan gençlik!!! *

lütfen dilimize sahip çıkalım. türk dilinin gelişim tarihini biraz olsun incelersek bu durumlara kolay gelmediğimizi ve "interet dili" saçmalığıyla bu kadar kolay mahvetmememiz gerektiğini anlarız artık...
güncel Önemli Başlıklar