bugün

Ben veriyorum öyle bir durum olduğunda. insanız dünyanın bin türlü hali var bir sigara kimseyi zengin ya da fakir etmez.
Müptezel veya balici olabilir varsa verin bir dal.
yıllar önce bakırköy sahilinde başıma gelmiş olaydır (zorunlu tanım hadisesi)
"şarapçı" olarak tanımlananan bir tip yanıma gelip benden iki tane sigara istedi. yanımda açılmamış bir paket daha olduğu için yarım paketi kendisine verdim. "hayır" dedi. "bana iki tane lazım. biri bana birisi arkadaşıma" ya hu tamam diyorum, bu sigara bitince gene gidip birilerinden isteme işte, bende bir paket daha var sen al bunu desem de ısrarla "hayır, bana iki tane lazım. birisi bana diğeri arkadaşıma"
ne yaptıysam almadı o yarım paketi.
daha sonra olay üzerine çok düşündüm. bir yanda karşısındakinin, yanındakinin cebindeki her şeyi almak üzerine kurulu hayatlar yaşayanlar, doymak bilmez zenginler
bir diğer yanda ise ihtiyacı olduğu halde senin isteyerek verdiğini dahi almayan, kendi ihtiyacı ile birlikte arkadaşını da düşünen tok gözlü insanlar.
birisi toplum nazarında başarılı, diğeri ise kaybeden. birisi zengin, diğeri yoksul, fakir diye tanımlanan. iki sigara karşılığında başarılı insanların değil de aslında kaybedenlerin başarılı insanlar olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum.
kullanmadığınıza inanmayan tiplerdir. sorulan kişilerde kullananın da genellikle elindeki son sigarasıdır.
güncel Önemli Başlıklar