bugün

tnk'nin son albümü söyle ruhum'dan deli bir parça. adamlar yapmış.

belki unuturuz onu
tüm kasımdan kalma çiçekler gibi.
Tnk'nin son albümünde çıkış parçasından daha sağlam olan parçasıdır.
tnk'nin söyle ruhum adlı albümünün en iyi şarkısıdır. her dinlediğinde insanın içinden bir şeyler alıp götürür.
Ahh ne çok özledim senii,
bir bilsen, ahh bir görsen.
sonbaharlarım gelir,
o yaprak hiç düşmeeez.

der.*
beni benden alan ikinci şarkısıdır. birincisi (bkz: söyle ruhum), üçüncüsü (bkz: yansın).
Ah ne çok özledim seni,
Bir bilsen ah bir görsen.
Sonbaharlarım gelir,
O yaprak hiç düşmez.
Seni bekler yağmurlarım,
Öyle bir yağar ki hiç dinmez.
Sonra yedi bahar geçer.
O yaz hiç, hiç gelmez.

(bkz: budur)
tnk'nin muhteşem şarkısıdır. canlı canlı daha bir içten söyler caner, içinize işler.
sözleri de şöyledir;

ah ne çok özledim seni
bir bilsen ah bir görsen
sonbaharlarım gelir
o yaprak hiç düşmez

hepsi bitti hepsi bitti
hepsi kaybolan günlerdi
bir yalnız sen bir yalnız ben
bizi ne nasıl tükettiki

belki unuturuz onu
tüm kasımdan kalma çiçekler gibi
arasına koyarız şarkı yazdığımız
kırık hayaller saklı defteri
belki de saklarız onu
kalbimizde bir delik açar gibi
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
yine yazı bekleriz

ah ne çok özledim seni
bir bilsen ah bir görsen
sonbaharlarım gelir
o yaprak hiç düşmez

seni bekler yağmurlarım
öyle bir yağar ki hiç dinmez
sonra yedi bahar geçer
o yaz hiç hiç gelmez

belki unuturuz onu
kırık hayaller saklı defteri
belki de saklarız onu
kalbimizde bir delik açar gibi
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
yine yazı bekleriz...
TNK'nin mükemmel ötesi şarkısı. sabahlara kadar dinlenesidir ki dinlenmektedir. *

bazen kendini öyle bi şarkının içinde bulursun ki, işte budur.
tnk'nin "olmuş" şarkısıdır. sözleri bir harika müzik ve enstrümanların eşliği bir harika. solist harika.

"belki unuturuz onu
kırık hayaller saklı defteri"

insanı bitiren kısmı.
tüylerimi diken diken eden şarkıdır. şarkıyı bağıra bağıra söyleyip ağlayasım gelir dinlerken...
bir şarkı üst üste kaç kez dinlenebilir şeklinde bir rekor denemesi olsa kullanılabilecek en iyi şarkılardandır. o harika sözleri solistin öyle bir söyleyişi vardır ki hiç bıkılmaz bu şarkıdan.
dinlemeye doyulamayan tnk şarkısı. hele caner'in ''ahh ne çok özledim'' deyişi yok mu.. her sefrinde ağlatır o beni işte.. evet bnde özledim sanırım.
anasını sattığımının şarkısı çok güzel lan.
mükemmel sözleri olan bir tnk şarkısıdır.
(bkz: bağıra bağıra eşlik edilesi parçalar)
bir yalnız sen bir yalnız ben
bizi ne nasıl tüketti ki

belki unuturuz onu

http://www.facebook.com/v...8&comments&ref=mf
fazla dinleyince insanın üzerinde ağır bir etki bırakan şarkıdır, aman dikkat.
tesadüf ile beraber denk gelip şu an dinlediğim şarkı,
aşık oldum şarkıya!
ah ne çok özledim seni diye başlayan bu şarkı işte o anda öldürüyor beni. tabi bunda caner karamukluoğlu'nun muhteşem sesinin de oldukça etkili olduğu aşikar.
emre aydın ın son defa parçasından sonra ikinci forever parçamdır kendisi. bir söz bir şarkı o kadar mı güzel yazılır, o kadar mı güzel söylenir. her şarkıyı dinleyişimde içimden sanki birşeyler kopuyor be sözlük.
nakarattan önceki gitar ve piyanonun aynı anda girdiği kısım mükemmele yakındır.
sözlerin müzikle inanılmaz uyumlu olduğu tnk şarkısıdır. acıtır, yakar, deler geçer bünyeyi..
sonbaharlarım gelir,o yaprak hiç düşmez...o yaz hiç gelmez,her şey o yazda kalmıştır sonra sonbaharlarım gelir,belki unuturum onu tüm kasımdan kalma çiçekler gibi... ya da belki de saklarım onu kalbimde bir delik açar gibi her şeye rağmen,mesafeler,imkansızlıklar yıksa da her gün kalbimi.o gülümsemeyi görmek için,o gözleri hissetmek için yine yazı beklerim...
tnk nin gerçekten artık kaliteli işler çıkardığının bir göstergesi daha bu şarkı. söyle ruhum ve bu şarkısıyla kesinlikle iyi yerlere emin adımlarla gidiyorlar. ve acıtır bu şarkı insanın içini, gözleri doldurur ve ağlatır bir şekilde. hele ki zamansızca yaşanan bir ayrılığın ama öyle basit, sıradan bir ayrılık değil bu ölümün getirdiği ayrılığın ardından dinliyorsanız daha da bir anlam kazanır ve daha da acıtır insanın içini.

[http://www.youtube.com/watch?v=YIjgJ7x4pps]
http://www.youtube.com/watch?v=YIjgJ7x4pps.
güncel Önemli Başlıklar