bugün

hastanelerde sorun olan söz öbeğidir.
zira hastaya giderken yine bekleriz derseniz şirinlik yapmış olmazsınız aksine ters bakışlara hedef olursunuz.
ille şirinlik yapılacaksa
yine bekleriz ama hastamız olarak değil ziyaretçimiz olarak denmesi tavsiye edilir. **
(bkz: ramazan) *
gelişinize doyamayan kişiler tarafından söylenen, umutlarını bu cümle ile dile getiren, şahıslardır.

(bkz: çok beklersin)
genelde içten ve samimi olmayan ev sahibinin misafirlerini uğurlarken kapıda kurduğu cümle.
+yine bekleriz
-nah gelirim
+s.ktir git..
genellikle kişi bekleriz kelimesini -riiiz diye uzatırken bir yandan sırıtıp, kapıyıda tutar.
kişinin misafirini uğurlarken tekrar görmek istediğini vurgulayan cümledir. fakat işin aslı bu değildir;
-misafir: yavaş yavaş kalkalım biz artık ... (gerçekten yavaş kalkacağını kastetmiştir)
+ev sahibi: aaa nereye , saat daha erken, oturun birazcık...
-misafit: yok ya kalkalım biz ufak ufak... (durumdan gayet memnun, evi terketmeyi 15-20 dakikalık bir zaman dilimine yaymayı pilanlamakta).
-ev sahibi: tamam o zaman yine bekleriiiiii(gidene kadar uzatılacaktır)iiiiiz.
-misafir: höynk...!(kapı önünde)
tekrardan gelinmesini dilemek, istemek, arz etmek.
-sence gelirmiyim?
*bilmiyorum efendim.
-sence gelirmiyim? (diğerine soruyor)
*gözlerinizde o ışığı gördüm geleceksiniz.
-bak bak laflara bak! elini cebime sok bahşiş verecem.
*yok efendim.
-sok sok
*hııaaa bune?
-bahşiş*
Ayrılan Misafire söylenen samimiyetsiz söz.
gelmeyiz amk, neydi o kuzu sisin hali diye cevaplnabiir.
https://twitter.com/Fener...status/800429020886212608

her sene bekleriz. evet.
Geleceklerini sanmam zira 17 yıldır aynı terbiyesizliği yapıyoruz. Ancak olaya iyi tarafından yaklaşsınlar bence. Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi Kadıköy'de en son yendiği yıl doğan çocuklar seneye oy kullanacaklar.