bugün

Yer Gök Aşk dizisindeki genç oyuncuların içinde farkını hissettiren oyuncu. Sosyoloji ve tiyatro mezunuymuş. Dizide kısacık replikleri olmasına ve hep aynı kıyafetle görünmesine reğmen -mürebbiye kıyafetli hizmetçi rolündeydi- güzelliğiyle oldukça dikkat çekiciydi. Bu fotoğraflarıyla da beni benden aldı ayrıca. Sevgilisi var mı öğrenemedim ama. http://www.rolmedya.com/yesim-uludag/
Yeşim Uludağ'ın tiyatro performansından bahsetmemek büyük haksızlıktır. Efendim, bu kadın sahnede kendisini kaybeden tipten bence. Anrico'nun Peşinde diye bir oyununu izledim tesadüfen -ki ona hayranlığım bu oyunla başlamıştır- of of of! 2 kere gittim oyuna da! -itiraf edeyim çıkışını yakalayıp iki laf ederim ümidiyleydi ikinci gidişimin nedeni; ama olmadı.- Zaten oyun, gece 11.00'da ve gergin, yahu kadın bu kadar etkileyici oynanır mı! O çığlıklar, o kendini kaybedişler! Tek kişilik oyunda, nefesimi tutarak izledim ben bu kadını!
Anrico'nun Peşinde adlı oyunu kendi hazırladığı dramaturjiyle sahnelemiş ve muhteşem oyunculuğuyla bu oyunu oynayanların içinde kendi farkını ortaya koyabilmiş oyuncu.
hala bu kadının farkedilmemiş olmasına şaştığım; ama hakkında sözlükte ilk defa ben yazmış olduğum için sevindiğim güzel ve sağlam kadın oyuncudur.
kendisini en son saklı kalan dizisinde sevda rolüyle; fakir ama karşılıksız aşk yaşayan masum bir genç kızı oynarken gördüğüm ve bir arkadaşımın kısa filminde de; gayet bir psikopatı oynarken izlediğim sağlam kadın oyuncudur. inanılmazdır. hem çok güzel,doğal ve her yaşa, (her yaşa diyorum çünkü reklamlarını da izledim hep anneyi oynamış:)) ) girebilen bir oyuncudur hem de arkadaşımdan duyduğuma göre çok mütavazi biriymiş. valla ben onun yerinde olsaydım hayatta böyle olmazdım *