bugün

recep tayyip erdoğan'ın ve akplilerin gururla ilk yerli helikopter atak'ı biz yaptık dediği,
milli helikopter atak'ın motorunun amerikan malı çıkması
ve ihraç kontrolünün amerika da olmasıyla ilişkili patlayan bir bomba haberi daha.

http://trky.in/910
patlayan balonlardan sadece biridir. yapılan her iş, medya tarafından pohpohlanarak sunuluyor, akp iktidarının bittiği günden sonra, başka ne haltlar yediklerini daha iyi öğrenebileceğiz.
bu'ndan bi hayır gelmez, biz bu'nu atak. ho ho ho.

tamam lan ben giderim. olloh olloh...
Az daha hakkında hiç başlık açılmamış sandığım yerli üretim helikopterimiz "AgustaWestland tasarımı A129 gövdesinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarına uygun şekilde; motor, aktarma organları ve kuyruk pallerinin değiştirilmesine ilave olarak milli aviyonik ve silah sistemleri ile teçhiz edilmesi sonucu ortaya çıkan T129, dünyada kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olma unvanını elinde tutmaktadır." ak parti iktidarının projesi olan atak milli gururumuz haline gelmiştir
En sevdiğim Ak Parti projelerin dendir. Savunma envanterimizi büyütmemiz bazılarının zoruna gitse de bizim yararımıza olacaktır. Buna benzer bir çok savunma sanayi projelerimiz vardır. Yerli tank, yerli iha, yerli otomatik silahlar, yerli kızıl ötesi kameralar vs ülkemiz için çok önemli projelerdir
Motoru amerikaden, elektoniği almanyadan, yazılımı israilden, çelik kaplaması norveçten ama arması bizden olan bir diğer yerli üretimimiz.
A129 taaruz helikopterini alıp adını T129 yapıp motoru Rolls-Royce motoru şasi italyan A129 taarruz helikopteri ama yandaşlara sorsan %100 Türk yapımı, aynı Fiat124 fiat131 leri alıp murat124 ve murat131 yani Türk arabası diye kakalayanlar la aynı zihniyet.
Kardeşim motoru ve şasisini biz tasarlayıp üretmeden %100 diyemezsiniz.
alındıktan sonra motor, aktarma organları, kuyruk kanadı ve yazılımı değiştiriyor. tamamen yabancılara ait olmayan "milli projemizdir" Tasarımı italyanlara ait. ayrıca milli aviyonik ve silah sistemleri ile teçhiz ediliyorlar. Tek amaçları ak parti hükumetinin icraatlarını beğenmemek olan insanlar buna da aynı tepkiyi gösteriyorlar. Ama her şeye rağmen atak helikopterimiz yakında silahlı kuvvetler envanterimizde yerini gururla alacaktır
Şuna yerli deyip durmayın. Montajlama işlemini millete yerli diye itelemeye çalışıyorlar. Sen daha telefon için işletim sistemi yapamıyorsun.
Genelkurmay Başkanlığı 2 adedinin Siirt te göreve başladığını açıklamıştır. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun inşallah.
güzel bir başlıktır.
yerli değildir italyadan tasarım ve üretim lisans ve telif hakkı alınmıştır yerli diye yutturulmaktadır ama hiç yoktanda iyidir.
amerikan cobralarına mahküm kalmaktan.
Cobra seviyesinde değildir.
Motoru amerikan mali olduğu için ihraç etmek izne bağlıdır.
çok milli canım.

http://www.gazetevatan.co...-gerilimi--576753-gundem/
Milli helikopter Atak’ın ihracının ABD’nin onayına bağlı olduğu ortaya çıktı. ABD, Atak helikopterlerin motorunun Pakistan’a ihracına taş koyabilir.
Ancak Defense News adlı saygın savunma haber sitesine göre bu durum Pakistan’a Amerikan malı helikopterler satmak isteyen Washington’da rahatsızlık yarattı. Ankara’daki bir Amerikalı savunma endüstrisi yetkilisi siteye yaptığı açıklamada Atak helikopterinin motorunun Amerikan üretimi olduğunu hatırlatarak, ‘Bu motorun ihraç edilmesi için Washington yönetiminin ihracat lisansı vermesi gerekiyor. Bu konuda Washington’da hem siyasi hem endüstriyel parametreler göz önünde bulundurularak karmaşık tartışmalar yapılacağını sanıyorum’ dedi. Gerçekten de Atak T-129’un motoru ingiliz Rolls Royce ve Amerikan Honeywell şirketlerinin ortak şirketi olan LHTEC adlı Indianapolis merkezli bir Amerikan firması tarafından üretiliyor. Helikopterin bu motorla Pakistan’a ihraç edilebilmesi için ABD yönetiminin onay vermesi gerekiyor.
bir onceki seçimde ürettiğimiz helikopter.

görsel
Yerli diyorlar Rusyada üretiliyor, bu nasıl iş anlamadım.