bugün

http://www.ekds.org

bu siteden oldukça bilgi almak mümkün.

yalnız pembe ve mavi kimlikler tarihe karışıyor ya la.
Eğer bu sistemi yapan mühendisler olaki bir açık bırakmışlarsa. Hackerlar tarafından bütün bilgilerimiz ele geçirilir. Umarım üst düzeyde güvenlik oluşturulmuştur. En kolay örnekle anlatmam gerekirse; bir anahtar düşünün ve bu anahtar bilgi deposunun odasına ait. Bu odada ahmet'in, ayşe'nin kredi kartı bilgileri, tc no'ları, doğum yerleri-tarihlerine kadar bilgiler depolanmış. O anahtar ele geçirilirse durum vahim olur. Tabi bu zamana kadar çoğu kişi denemiştir şuanki sistemlerde. Böyle bir durum rastlanmadı. Yeni sistemde de rastlanmaz dileğiyle, güzel bir uygulama.
3 senedir verilen kartlardır.

ulan beni atladınız.
2018 yılına kadar tüm Türkiye’ye dağıtılacakmış. hadi yine iyisiniz.

http://www.hurriyet.com.t...tum-turkiyeye-dagitilacak_
dedik o kadar hepmizi çipleyecekler diye inanmadınız dediğim kredi kartı misali kimlik kartı.
ne kadar gereksiz şey varsa hepsi Türkiye' de.
14 Mart'tan itibaren dağıtılmaya başlanacakmış. bir ara 18 tl muhabbeti vardı ki hâlâ vardır sanırım. 82 milyonla 18 tl'yi çarpın artık. bir de fişlenmek cabası. devlet attığınız her adımı takip edecek.
0:00 4:41
passolig saçmalığından farkının olmadığını düşündüğüm uygulamadır. kimliklerin içinde çip olacakmış da o çipler ile bir şeyler yapılacakmış. neler yapılacak çiple hiç bir net bilgi yok.
Karakutu şeklinde yapilmalari gerekmektedir zira o kimliği taşıyanlar her an bi bomba patlamasında, maden de gocuk altında, inşaatta asansör kazasında, görevde sniper la, sivil de pazar yerinde ensesinden sıkılan kursunla,istanbul un orta yerinde sele kapılarak, her an bi trafik kazasında, yada bir hapishane de suçsuz yere ölebilir.
hızla terör eylemlerine maruz kalan ve "buna alışması" salık edilen vatandaşın chipli kart sayesinde daha bedeni soğumadan seceresini ortaya dökmeye yarayacak olan sistemdir. olm kimlik kartı dağıtacağınıza terörü engelleyin...
‘E-imza’ için yıllık 90 lira kira bedeli verilecekmiş.

http://www.sozcu.com.tr/2...&utm_campaign=ekonomi
Zorla değistirilip karsılığında haraç toplanan kimlik.
Ben eski kimliğimden memnunum. Para falan veremem.
olm birisi bana mantıklı olarak "şunun için şart o yüzden acilen almamız gerekiyor" diye açıklama yapabilir mi.

hayır o öküz gibi sırayı sabahın köründe hangi aklıevveller ne amaçla gidiyor onu çözmem lazım. ulan gören yeni kimlik kartı değil yani ayfon çıktı beleşe onu bekliyorlar sanır, amacınız ne la sizin, ciddi soruyorum. 2 ay sonra in cin top oynar zaten. hayır 5 gündür gidipte alamayan adam var. cidden merak ediyorum.
Bende az önce başvurdum. Bi zarf verdiler kredi kartı şifresi gibi kimlik şifresi. Ne işe yarıyor bu şifre napicaz bunu dedim gerizekalı herif in verdiği tek bilgi "yeni kimlik gelene kadar zarfı açmanıza gerek yok".

Gerçekten bu ülke de bazı insanlar işini iyi yapmıyor. Sonuç olarak hala bu şifre nin ne işe yaradığını ogrenemedim. Benim değiştirme amacım eski kimliğimdeki resmimin çok kötü olmasi. Yoksa dururdum daha.
Başvurdum hatta bir hafta gibi kısa bir sürede kimliğim geldi. Bir zarf ve (geçici kimlik) kimlik yerine geçen bir kağıt vermişlerdi. Zarf nerede bilmiyorum. Kim bilir ne için gerekli, önemli bir şeydir. Neyse çıkar bir yerlerden.
asla hazır olarak dağıtılmayacak, kişiye özel olarak üretilen fotoğraflı ve çipli kimlik kartlarıdır. boşa beklemeyin.

edit: iyi amk siz bekleyin. ben de bekliyorum zaten. neyi bekliyorsak? benimkini nüfuz müdürü eve getircek.
Kadınlara 1-2 haftada erkeklere ise en hızlı şekilde 1 ayda geliyor.
kesinlikle almayı düşünmüyorum.

bu akabe tüm bilgilerimizi satar.

almayın aldırmayın.
Mecbur kalana kadar, eski kimlikler tamamen geçersiz olana kadar bekleyeceğim. 5 yıl, 10 yıl ne kadarsa. Paramı onlara yedirdmeyeceğim.
Bir kaç ay evvel aldığım kimliktir. Fotoğrafta seri katil gibi çıktığım doğrudur.
(bkz: Ekber was here)
ikinci bir Ekber olayı olursa, ve siz bunun önlemini alamaz iseniz,
Çok enteresan şeylerin gerçekleşeceği işten bile olmayan kartlar.

Size bir sır vereyim mi? *
Boyutları eski kimlik kartına göre daha küçük olduğundan kullanışlı olan kimlik kartı. Cüzdana rahatça sığıyor. Ayrıca Elektronik sisteme dahil olmuş bir kart olduğundan, sahte kimlik olayına kesin çözüm niteliğindedir.
Emniyet Müdürlüğü’nün dijital verilerini sakladığı sistemlerin şifrelerinden birinin “123456” olduğu ortaya çıkmışken, hiç güvenmediğim kimlik kartlarıdır.
nisan ayında başvuru yapmama rağmen saha geçen gün elime geçen. Kendi fotoğrafımı görünce Suriyeli birininkiyle karıştığını sanmama neden olan kimlik kartı.