bugün

burçlara inanmayan beni bile imana getirdi. ne yapsan yaranamazsın bunlara.
diz çöküp tövbe istemeni beklerler, hadi canım. tribine banayım senin.
bir akrep kadar ketum ve kindar, bir balık kadar romantik ve aşka aşık, bir aslan kadar cömert ve sıcak kalpli, bir başak kadar eleştirel ve kuruntulu, bir terazi kadar, aristokrat ve çapkın, bir yay kadar iyimser ve bilge, bir ikizler kadar zeki ve oynak, bir koç kadar atak ve fevri, bir kova kadar sıradışı ve hümanist, bir oğlak kadar sabırlı ve hırslı, bir boğa kadar midesine düşkün ve hazcı, yalnızlığın bile değerini bilen, saf sevgiye sahip erkektir.
(bkz: teklifi reddedilince kızla konuşmayı kesen erkek)

Araştırmacı, inançlı, hisli, nahif, korumacı, ruh eşini arayan, gururlu, müzikten anlayan, ideal baba ve hayat arkadaşıdır. Elbette arada dengesizler olacak ama çok büyük bir bölümü burcunun özelliklerini neredeyse tamamıyla taşır. Evcimen ama grupla dolaşmaya hayır demeyecek, korkan ama değer verdikleri için korkularının üstüne basa basa ortalığın amına koyacak erkektir. ince düşünür, hafızası kuvvetlidir ve mektup ve şiir yazmaya meğillidir. Hisli insandır. Bakmayın siz diğer burçların ben şöyleyim böyleyim demelerine. Çoğunun ruhunu okur yengeç erkeği, beden dilinde uzmandır. Yalanı kokuyla sezer. Çoğu diğer burçtan insanlar kötü özelliklerini kasıtlı olarak gizlemeye çalışır ama yengeç size maske takmaz. Yengeç tarafından sevilmenin nasıl bir şey olduğunu bilenler dediklerimi anlar. Size filmlerde, hikayelerde anlatılan, olmaz diyeceğiniz saf sevgiye boğacak erkektir. Ama bu sevgiden sıkılırım diyorsanız, sizi şöyle alalım.

Balık, yengeç ve boğa burcu kadınıyla ilahi seviyede anlaşır. Bu burcun kadınları onları çeker.
içten pazarlıklı oluyor maalesef.
YÖnetici gezegeni ay olduğu için değişken duygusal hali bol olan erkek çeşidi. Ay en temiz duyguların sembolüdür. Ailesi iyi yetiştirdiyse belirtilen özellikleri eksiksiz taşır.
Burçlarla alakam pek yoktur ama yengeç erkeği olarak gerek dostluk gerek aşk konusunda kimseyi yarı yolda bırakmadım gerekse ihanet etmedim biraz salağım galiba bu dünyaya.
yalnız kendini ve kendisine ait hissettiği her şeyi sever. sahiplenirse iyi huylu sevecendir. yengeç burcu erkeğinden uzaklaştığınız anda sizi yok sayar. bu durumda uzak mesafe ilişkisine uygun olmadığını da söylemeye gerek yok. uğurlu taşı kaplan gözü.
uğurlu taşıma sokayım kaplana bir şey olmasın.
eve bağlı ve sadık derler, ama bana göre hiç öyle değiller. ilgisiz ve benciller... Sedece kendilerini düşünürler.
Bencil erkeklerdir. Dunya bunların etrafında donuyor zannederler. Bir damarına bastı mi delirir. Yok bir oğlak ve bir yengeç mümkün değil. Aşık olunca ağlak olurlar. Şiştim yine hatırlayınca.
Aldığı haklı kararlardan dolayı zerre pişmanlık duymayan burcun erkeğidir. Bizi istemeyen insanları hayatımızda zorla tutacak değiliz. Yanımda olmak isteyen ne olursa olsun benimle olur istemeyen kendi yoluna bakar. Benim yerime tercih ettikleri mutlu eder onları.
Kendi çevremde olan insanlarla karşılaştırınca hiç kimsenin sevemeyeceği kadar güzel seven ve sevgiyi, ilgiyi hissettiren burç erkeği olması lazım. Her burcun hamuru farklıdır, karakter yaşanan şeyler ile yoğrulur elbet ama yengeç erkeğinin mayası sevginin en saf halidir. ideal aşık.
Kıskanç, paranoyak, dırdırcı.
Benim, kıskanç değilim veya paranoyak değilim.
olur da bu adamlara gönlünüzü kaptırırsanız ve evlenmeyi düşünüyorsanız, bilin ki annesiyle evleneceksiniz. annesiyle arası iyi ise sıçtınız bacılarım.. annesine çok bağlıdır, o ne derse odur. aksi olamaz.

o yüzden bu erkeklerin annesini tanıyın daha çok. eğer annesi iyi huylu, yumuşak kalpli ve gelinini oğlunu kendinden ayıran bir tehdit olarak görecek biri değilse çok güzel. ancak biraz olsun aksini sezdiyseniz koşarak uzaklaşın bu erkekten. aksi iddia edilemez; 3 yıla ya boşanırsınız ya da kavga dövüşlü bir evliliğiniz olur.

evet, yengeç burcu erkekleri hakkında hiçbir yerde dile getirilmeyen bir gerçek bunlar maalesef. bir kova erkeği olarak 8-9 tane yengeç erkeğiyle arkadaşlık yapmış biri olarak tecrübelerim en azından ilişki açısından budur. en yakın ve çocukluk arkadaşımın yengeç olduğunu da belirtmek isterim.
sıvı olan her şeye düşkün oldukları söylenir. deniz havası, yüzmek, banyo yapmak, içki vs. *
görsel
(bkz: sedat Peker)
kadersiz, yıkık tayfa.
Yengeç diye akrep görseli paylaşmak ne aq.
Hakkinda yazilanlari kiciyla okuyan insandir.
Naif evcimen sevecen burcun erkeğidir.evlenmek için uygun bir burçtur.
Edit: sanmak değil öyleyiz.
Edit2:trip atana atılır.
Edit3:ağlak olması kendi dünyasına çekilmesinden kaynaklanır kırmak istemez insanları ayrıca erkekleri ağlamaz.
Edit4:sew olmak istediğimizi kim söyledi.
Yengec burcu olmanin ekmegini guzel yiyen erkektir. Herkes iste naif, evcimen falan saniyor. Kafasini kullanan bunu firsata cevirir.
Ağlaktır.
Son iki sevgilim,

Allah bunların trip gazabından korusun yarabbimmm! ilişkide Trip sırası asla size gelmez, sürekli onu avuturken bulursunuz kendinizi. Bir saat size ulaşamazsa felâket senaryoları çizer kafasında, trilyon paranoya ile önce kendini üzer sonra sizi. Evcimen falan da değil, gezmeyi tozmayi hayvan gibi sever.

Bir daha yengeç burcu erkeği mi?
Kalbimi aldırırim daha iyi
Sevgililik flört vb. Şeyler bu burca özel değildir.