bugün

Çok kötü bir durumdur.
Hele bir de kizsaniz aile tarafından hor görülüp asagilanmaya mahkum kalırsınız siz ufak tefek yemekler bilirsiniz aile halkı sizden kebap lahmacun çigkofte imambayildi içli köfte yapmanızı ister.

Hayat çok zor.
görsel
yemek yapmayı bilmeyen yoktur tarifi verin her yemegı yaparım guzel yada kötü olur orası ayrı ama yaparım herkes yapar yapamayan maldır yapmak icin başkasına ihtiyac duyan daha maldır edebinizle ac kalın daha iyi.
bilmemek ayıp değil ögrenmemek ayıptır efenim.
Ben çocukken çok kabiliyetsizdim.
Ben de küçük yaşlardan beri evde aile olmadığı için ev yemeği yememistim hatta Şüşko bi çocukken onlar çalışmaya başlayınca çok zayıfladım şimdiyse 47 kiloyum.
Keşke ben de üstteki yazar gibi yapabilseydim. Şimdi zayıf bedenim yemekleri bi gereklilik olarak görmüyor günde 1 ogunle hayatta kalıyorsun. O yüzden artık yemek yapma düşüncem uyanmıyor.
Keşke çocukken yapabilseydim bugün bu kadar güçsüz olmazdım. Bizim evde yıllardır yemek yapılmaz.
Hatta geçen kurabiye yapmak istedim evde un yokmuş,kullanılmıyor boşuna bozulmasın diye almıyorlar. Bi şey yapmak istesen de yapamıyorsun aq
Artık param da yok eskisi gibi marketi indirip getiremem.
bence yemek yapmak da ilgi meselesi. spor yapmak, film izlemek gibi. ben severek yapiyorum ama yapmayan da bence yapamayacagindan degil ilgisini cekmediginden yapmiyor.
Yemek yapmak çok da zor bir şey değildir.Her insanın kolaylıkla yapabileceği bir çok yemek vardır.Bilen insanlardan, internetten, kitaplardan kolaylıkla öğrenilir,yeter ki temiz yapılsın.
Tabiki ilk deneme de iyi olacak diye bir şey yok zamanla yaparak öğrenilir.mutfakta yemek için uğraşmak çokta keyiflidir ve yapılan o yemekte lezzetli olur.
Bilmedigiyle ovunen kizlar tahmin edemeyeceginiz kadar iticidir gozumde. Ay ben yapamam ey ben edememci kizlara sesleniyorum bunu diyince kimse size bayılmıyor tatli falan da bulmuyor. istenirse ogrenilebilecek bir eylem.
Yemek yemek temel bir ihtiyaç olduğundan tuvalet eğitimi almamakla bir sayacağım hede.
kötü sonuçlanabilir. özellikle ilerleyen yaşlarda sürekli dışarda yemek ya da söylemek sağlıklı bir diet için tehdit olur. Ayrıca yemek yapmak güzeldir. yemek yapan insan sabırlıdır, kanaatkardır, cömerttir. yemekle beraber sen de pişebilirsen, kamil insan yolundaki adımlar sıklaşır.
9 ay öncesine kadar bendim bu.

iş başa düştü öğrendik.
Yalnız yaşamaya başlayınca ister istemez öğreniyorsunuz arkadaşlar çok kasmayın. Birkaç sene içinde sadece yumurta kırabilen bir insandan masterchef seviyesine çıkmanız mümkün.
Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp demişler. işin gerçeği yemeklerin hepsi aynı mantıkla yapılıyor. Üç beş püf nokta da bildiniz mi 10 dk da mutfaktan çıkarsınız. Yoksa yemeğin başında sıkıcı vakitler geçirebilirsiniz. Öğrenmek hem işinizi kolaylaştırırken hem de sizi rahatlatacak ve süreci zevkli hale getirecektir. Kulaklığımi takarım üç beş sevdigim şarkıdan sonra yemeklerim kivama girmiş ve tencerede pismeyi bekliyor olur sonra sevdiğim bir program açarım kontrol edeyim diye alarmımi kurup o vakte kadar keyfime bakarım.
Öğrenmek lazım aslında.çok zor olduğunu düşünmüyorum.en azından dışarıda yemek yemeyi azaltmaya vesile olur.
Bilmiyorum dediysem de hiçbişey değil,
Tost
Yumurta(ustalık düzeyinde opsiyonel sucuklu)
Makarna...
Sözlük kadınlarına iş düştü yallah.
instagramda YouTube da zibilyon tane yemek sayfası var. Hepsi de son derece basit ama lezzetli tarifler veriyor. Zaten bütün yemekler aşağı yukarı aynı. Buna rağmen hala yapamayan da yaşamasın doğada yok olsun gitsin.
Bilmeye gerek yok.internete girince tarifi sıra sıra uygulayınca oluyor çoğu. El lezzeti başka şey ama yemek yapmayı bilmiyorum demek salaklık internet gibi bir şey varken.
Bence bu imkansız. herkes bilir en azından 2 çeşit yemek yapmayı. Bilerek söylemiyorlar. Bilene madalya takmadıkları gibi habire iş kitliyorlar çünkü...