bugün

Moğol, Mançu ırkındandır.
Daha önce Avrupa ve Asya'yı ele geçirip, doğudan batıya kadar her yeri harap ettikleri gibi ahir zamanda da dünyayı altüst edeceklerdir.
Himalaya Dağları'nın arkasından çıkacaklardır.
Saldırgan, yağmacı bir topluluktur.
Hz. Zülkarneyn, mazlum halkları korumak için iki dağ arasına yaptığı sed ile bu topluluğun saldırılarını durdurmuştur.
(bkz: yecüc ve mecüc ün ortaya çıkması/#5467193)
Yecüc ve Mecüc ( Ya ecüc ve Ma ecüc ); her devirdeki insanların hayatlarında yaşadıkları Nefis ve Heva dır.

ENBIYA 94-95-96-97 : " O halde kişi nefsinin tezkiyesine çalışsın ve O ( Allah ) müminlerin çabalarına nankörlük etmez ve muhakkak onu ( çabayı ) yazdırır. Haram üzerinde köy halkını helak ettik; muhakkak onlar (haramdan) dönemediler bile birdenbire ele geçirinceye değin ya ecüc ve ma ecüc ( heva ve nefis ) her birine vehm ( belli belirsiz şüphe veya korku ) verdi. Nesline şefaat etmen,zamanı Terbiye Edenin vaadidir;gerçektir. Sonra bu varlığı şahsında gördüklerinde kafirler; vay halimize ( Allah'ı ) inkar eden gafletin içinde olduk bunu biz yaptık kesinlikle zalimlerdeniz. "

kaynak: http://www.kadiriyolu.com/kuran.htm
yecüc, yer cücesi deyiminin kısaltmasıdır. halk arasında kısa boylu insanlara takılma manasında kullanılır. "naber lan yecüc?" gibi. bir de yanında kankasıyla gelirse "hah, yecücle mecüc de geldi işte" dersin.
hz. zülkarneyl'in demirle oldurduğu iki dağın arasında yaşayan insana pek benzemeyen, saldırgan ve yağmacı bi halktır. insanlar demirleri kullandıkca ve muhakkak demirin sonu geldiğinde onlarda yer yüzüne çıkacağı rivayet edilir.
Şimdi asr-ı saadetten günümüze dair yapılan hadisler ışığında değerlendirirsek, kendisinden gelecekten bilgiler vermesi istenilen peygamberimiz (S.A.V.) hep üstü kapalı ve o dönemde var olanlar varlıklarla benzeterek konuşmuştur. Çünkü insanın hayal gücünün sınırı bildikleri dahilindedir. NEtice itibariyle siz insanlara uçağı "pilotların sürdüğü elektronik devreleri olan bir taşıt" diye anlatamazsınız. "Kocaman bir kuş gibi" diyerek betimlersiniz. O yüzden kıyamet alametlerinde bu şekilde yaklaşmak en doğru. Elbette "kıyamet kişinin kendi ölümüdür" ama ben şahsen yecüc mecüc'ün yeryüzünde varolan bir kavim, bir devlet olduğu inancını taşımıyorum. NEtice de bu yecüc mecüc dediğimiz varlıkların arasında hiç iyi yok. Hatta insanları öldürüp, daha sonra oklarını göğe doğrultup "Tanrı nerede, onu da öldüreceğiz" diyeceklerini dile getiriliyor sahih olmayan bilgiler. Çinliler moğollar denmiş ama bir kere dabbetül arz alameti o dönemler gerçekleşmedi. Bu alametin bilgisayar olduğu su götürmez bir gerçek. Topraktan çıkıyor, dünya'nın her yerini sarıyor vs... Bilmiyorum, deccal'ın da bir tür bilgisayar programı olduğunu düşünüyorum ben. Ama bilgilerimiz dahilinde hayalgücümüz olduğu için bu teori saçma gelebilir, lakin 3 boyut teknolojisinin ilerlemesiyle aklımızın almadığı gelişmelere gebeyiz. O yüzden peşin hükümlü olmasın kimse. Ayrıca yecüc mecüc bahsine gelirsek bu şekilde tarif edilenler robot. Yani robota her şeyi yükleyebilirsiniz ama vicdanı yükleyemezsiniz, acıma duygusunu yükleyemezsiniz, insanın içinde olan inanma gereksinimini yükleyemezsiniz. O yüzden gelişen teknolojiyle kendilerini çoğaltmaya başlayacak robotlar dünyanın sonunu da getirecek. Bu söylediklerim deli saçması olarak düşünülebilir ama es geçmemek lazım...
küçükken bana birinin ecişle bücüş olarak öğrettiği kıyamet alametlerinden.*
yüzüklerin efendisi gerçekleştirecek olan yaratıklardır.
Yecüc ve Mecüc, kıyamet alametlerinden biridir. Yecüc ve Mecüc hakkında değişik görüşler vardır. Yecüc ve Mecüc'ün kısa boylu, insana benzer yaratıklar olduğuna dair görüşler vardır. Bir kısım görüş ise uzaylı olduklarına dairdir. Zülkarneyn'in yardım ettiği kavim hemen hemen hiçbir sözden anlamaması ve Hak zamanı geldiğinde önündeki setler kaldırılması sonrası her tepeden saldırmaları uzaylı olma ihtimalini gündeme getirmektedir. Kalabalık bir topluluk olduğu hakkında yaygın bir fikir vardır.
ırkçı bir din olan islam'a göre Türklerdir. Moğol denilerek türkler'in islam'a karşı tepki geliştirmesi engellenmeye çalışılsa da, islam peygamberi'nin Türkleri şeytan olarak göstermesinden sonra araplar Türkler'e karşı 250 yıl sürecek bir katliama girişmiş ve türkler bu sebepten dolayı ZORLA müslüman olmuştur...

Sahih hadisçilerden vehb ibnu münebbih'ten hadis,

--spoiler--
onlar yecüc ve mecüc'ün amca çocuklarıdır zülkarneyn, seddini inşa ettiği zaman, ye cüc ve me'cüc'den bir kısmı gaibdiler, onlar terkedildiler böylece kavimleriyle birlikte (seddin dahiline) giremedilerbu sebeple (terk kökünden olmak üzere) onlara türk denildi.
--spoiler--

buhari-k. cihad 95,96; müslim k. fitan 63,64-66

--spoiler--
siz, ayakları kıldan çarıklı, yüzleri kılıflı kalkanlar gibi kat kat, gözleri keçi pisliği gibi küçük, burunları yassı olan bir kavmle savaşmadıkça kıyamet kopmaz.küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer türkler’e (yecüc mecüc’e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır.
--spoiler--

(bkz: talkan katliamı)
(bkz: curcan katliamı)
(bkz: aleppo katliamı)
başka inançlardan çalınma iki kavram. harat ve marut gibi kavramların çalıntı olduğu göz önüne alınırsa bu kavramların da çalıntı olması hiç şaşırtıcı değildir.
moğol, mançu ırkından oldukları kısmı hariç doğrudur.
Yecüc Mecüc'ün yafes soyundan geldiği söylenmektedir. Şu hikmete bakın ki türkler'de Nuh'un 3. oğlu olan Yafes soyundan gelir araplara göre.

Benzer şekilde zulkarneyn'in demirle kapattığı dağ miti ile türkler'in ergenekon destanı arasındaki benzerlik düşünülünce arapların aslında türkler'den bahsettiği gün gibi aşikardır...

Ayrıca kavmi kavme üstün kılmadık diyen islam'ın insandan bile saymamasıyla Türkler'e karşı bakış açıları da belli olmaktadır.
çinde yaşayan moğal kökenli mançurlar olduğu rivayet edilir, said nursi tarafından. bugün çinli diye tasvir ettiğimiz ve büyük bir atağa gaçmiş olan çin halkının bu potansiyeli, akıllarımızda bu gerçek hakkında soru işareti oluştumuyor değildir.
ikizler için mükemmel bir isim çifti.
(bkz: komünistlere yecüc mecüc diyen ist merkez vaizi/#10886072)
sözlük ahalisinin gerçeğin peşinde olmaması ile alakalı bir durumdur. daha henüz 3. ( yazıyla üçüncü) entride konu kapanmıştır.

--spoiler--
Yecüc ve Mecüc ( Ya ecüc ve Ma ecüc ); her devirdeki insanların hayatlarında yaşadıkları Nefis ve Heva dır.

ENBIYA 94-95-96-97 : " O halde kişi nefsinin tezkiyesine çalışsın ve O ( Allah ) müminlerin çabalarına nankörlük etmez ve muhakkak onu ( çabayı ) yazdırır. Haram üzerinde köy halkını helak ettik; muhakkak onlar (haramdan) dönemediler bile birdenbire ele geçirinceye değin ya ecüc ve ma ecüc ( heva ve nefis ) her birine vehm ( belli belirsiz şüphe veya korku ) verdi. Nesline şefaat etmen,zamanı Terbiye Edenin vaadidir;gerçektir. Sonra bu varlığı şahsında gördüklerinde kafirler; vay halimize ( Allah'ı ) inkar eden gafletin içinde olduk bunu biz yaptık kesinlikle zalimlerdeniz. "

kaynak: http://www.kadiriyolu.com/kuran.htm
--spoiler--

daha hala yok ben şöyle duydum, yok aslında şunlar, yok türkler yok uzaylılar.
hamile kadınların çocuklarını düşürmelerine sebep olacak kadar korkunçturlar.
büyük ihtimalle çin halklarının oluşturacağı kavimdir.çünkü türklerin ilk zamanlarını anlatan destanlara bakılıp ve günümüz çin'in şartlarına bakılırsa ihtimal olarak güçlenecek olan önerme,yecüc kelimesinin anlamının kısa boylu anlama geldiğini de var sayarsak ki çinlilerin çoğu öyledir,bu varsayımın gerçekliği daha da güçlenir.

bu mantık tezi tarzlı yazıdan sonra yecüc mecüc kavminin asya'nın en büyük devletini oluşturan çin kavmi olabileceğini düşünmekteyim.çin kavminin dnası birbirine yakındır ve diğer halklarla da fazla kaynaşmamış olması da bunun gerçekliğini artırmaktadır.
çokça tartışılmış ama hala kesin bir yargıya varılamamıştır.
'dağların eteklerinin arkasından akacaklar, onları gören hamileler çocuklarını düşürecek' kısmı beni hep ürpertir.
dünyaya gelmeleri bir şekilde engellenmiştir, hikayesi de şöyledir ;

eski zamanlarda yecüc ile mecüc dünyaya saldırmakta ve zarar vermektedir, o kadar güçlüdürler ki bir akarsuyun hepsini içerek kurutabiliyorlardır ve halk bu durumdan bıkmıştır bu yüzden bir gün yanlarına gelen zülkarneyn den yardım isterler zülkarneyn de bana demir bloklar getirin der ve bu blokların üzerine kızgın bakır döker ve bu tepkimeden doğan gaz yecüc ve mecücün gezegeninin atmosferini kaplar ve dışarı çıkmamaları için engel teşkil eder bundan dolayı onlar dünya ya her gelmek istediklerinde bu set onları engelller ancak bir zaman sonra bu set ortadan kalkacak ve onlar gelecektir.
amerika'da bir fransızla konuşuyorduk, kendisi scientologist inancını benimsemişti. bir kitaptan bahsetti bana, ismi şu an aklımda değil. mısır piramitlerini uzaylıların yaptığını anlatan bir kitap, o an aklıma düştü. "ulan sed diye hep bilinen anlamıyla düşündük yoksa zülkarneyn uzay gemisiyle gelip mısırlılar ile uzaylı yec üc mecüc arasına set olarak piramidi yapmış olmasın?" hani bizim bilmediğimiz metafizik boyutu olan bir sed aslında piramitler? olur mu olur.
eğer söz konusu sed çin seddi ise, yecüc ve mecüc türklerdir. bunun sebebi de çin seddinin zamanın da o coğrafyada yaşayan türklerden korunmak için yapılmasıdır. ve türkler yıkıma çin seddinden başlayamıyacağına göre çin seddi bu sed değildir. daha uygun şeyler bulunmalıdır, biraz mantık yeterli olacaktır. tabi birde o bölgede yaşayan türklerde var hala, lakin kendilerine hayırları yok dünyayı nasıl yıksınlar.
bu topluluğun türkler olduğu rivayet edilir.
(bkz: yecuc mecuc)