bugün

Dünyanın en saçma eylemlerinden biridir. Otobüse herkes para verip bir hizmet alıyorsa verdiğin paranın karşılığı oturmak herkesin hakkıdır. Bir de bazıları bedava falan indirimli biniyor daha az para verip yer istemesi tam yüzsüzlük. Evet.
yaşlandığında görürüm o saçmalığıdır.
Bu mk sistemi benden zengin adamlardan otobüs parası almıyor ama yarın ben 65i geçerim bu sefer paralı olur kesin.
Hayır tabir çok yanlış ayakta durmaması gereken yaşlı zaten belli oluyor ama bazıları var, süsü püsü tam teşekküllü hiç bir arıza görünmüyor ama otobüse binince tam dibinde durup cıklamaya başlıyor. Tam o arada içimden diyorumki dışarda gezmeye enerjin var da otobüste ayakta durunca mı yaşlılığın aklına geliyor.
aynen kardeşim gelmisin 60 yaşına gidecegin yere taksiyle git..

ver 10-20 lira,mezarı mi götüreceksin amk..
işte bu zihniyet bizi barış içinde huzurlu ve mutlu bir toplum yapacak.

haleluyaaah...
Saçmalık değil kuraldır. Otobüste ön koltuk yaşlılara, hamilelere, gazilere, engellilere ve çocuklu annelere aittir. Siz orayı işgal ederseniz size siktiri çekmekte sonuna kadar haklıdır.
Yarın yaşlılık sana da uğradığında, en çok serzenen sen olacaksın. Onun için şimdilik keyfini çıkar uyur taklidi yapmanın.
Saçma sapan bir durumdur.gereksiz bir toplum dayatması.
bir gün anlarsınız saçmalığı.
(bkz: mahalle baskısı)
hayatımızda önce bilime ve sanata yer verelim. boşverin bu işleri.
Hamlilelere, bebeği olanlara yada engeli olanlara yer vermek mantıklı ama yaşlıların zaten ayakta durup dizlerden direnç kazaması lazım bence çünki onların yaşları ilerlemeye devam ettikçe kemik erimesi , diz ağrıları vb. durumları yanında getiriyor
kurtulunması gereken saçmalıktır. hatta bu saçmalığın ürünlerinden bir tanesine de ağzının payını vermişimdir. gelmiş bana yer versene diyor. ben de ben senin başörtüne karışıyor muyum lan dedim sustu kaldı kadıncağız. herkes haddini bilecek.
kesinlikle bir sacmalik oldugunu dusunmuyorum fakat su olaya da uyuz oluyorum. abi adam ankaranin bir ucundan ulusa ekmek almak icin geliyor. bir poset ekmegini aliyor sonra oturdugu semte donuyor. ya amcacim ekmek mi kaldi marketlerde. anladik gezmeye geliyorsun tamam da ben oglene kadar kopek gibi calisiyorum sonra dershaneye gidiyorum aksamin bir vakti eve cesedim gelse yeridir. neymis amca ekmek almis yer veriyimmis. gozum tutmayana vermiyorum valla. hatta sirf bu yuzden gidiyorum en arka en dibe oturuyorum.
siz hiç fb1-fb2 ye bindiniz mi? yaş ortalaması 96.5 olan bu otobüste kadıköyden Fenerbahçe'ye full oturarak giden 30 yaş altı insanlara şoför bey bilet parasını iade ediyor.
Ağır saçmalıktır. Herkes para veriyor hele bu yaşlılar kimi 65 yaş diye bedava biniyor üstelik yer istiyor. Yer mer yok herkes eşit. Evet.
Bugün otobüste yaşlı diye bir amcaya yer verdim, üstelik o kadar yorgundum ve otobüs o kadar doluydu ki. Vermez olaydım.
Amca oturduktan sonra otobüse süslü püslü mini etekli bir kız girdi ve yer verdiğim amca kalkıp o kıza yer verdi. Uçkur beyinli bunak.
Bu erkeklerin hepsi mi böyle abazan olur allah'ım.
bunun vicdan meselesi olduğunu düşünüyorum. karşımda yaşlı biri ayaktayken oturmak bana batar.

"paramı verdim oturuyorum, kimseye de yer vermem." yanlış bir düşünce değildir tabii ancak yer verilmesi örf, ananelerimize daha uygun.
Sen bir yaşlan otobüse bin ben seni o zaman görücem. Neymiş efendim saçmalıkmış sen bir yaşlan o zaman görürsün saçmalığı..
Diyeceklerim bu kadar teşekkürler.
Valla o anki ruh halime bagli. Onumde koskoca yol varsa ve yorgunsam vermem. Birde yaslidan yasliya gore degisir. Ha genelde de bakiyorum cidden ihtiyaci varsa birisinin yer veriyorum.
güncel Önemli Başlıklar