bugün

benli, çilli ve genellikle tuvalet kokan(kişisel tecrübelerimdir asla genelleme yapmıyorum) elleri milattan önceki halk kanunlarından dolayı öpme zorunluluğudur. tabi bazı özgüveni yüksek ruhlar bu sapıkça(ruhen, dayatmaya dayalı olduğu için) davranışı inkar eder ve yaptıkları toplum içinde saygısızlık olarak adlandırılır. aslında saygısız olan onlar değil, mezardan fırlamaklı korkunç elleri öptükten sonra psikolojisi bozulup "kişiler hakkında saygınlık tespiti" yapan bu şaklabanlardır.

bana bak arkadaşım! gözlerime bak ya da kulağıma bak. istediğin yere bakmakta özgürsün tıpkı benim istediğimi yapmakta özgür olduğum gibi. ben lekeli(kahverengi ben) bir eli öpmem. sen kahverengi lekeli bir ele dudağını değdiriyorsan kanalizasyonda da yaşayabilirsin demiyorum çünkü sizin bizlere yüklediğiniz "saygısız" bağnazlığını yapmış olurum.
sırf benden çok yaşadın diye elini öpüyorum asıl sen benim elimi öp ki biraz da ben yaşıyım.
adam marjinal beyler, dağılın.
Saçmalık olmasa bile mantıklı bir davranış değildir. Müslümanlık dini bakımından bakılırsa nikah düşen hiç bir erkekle ten teması doğru sayılmazken şapur şupur el öptürmek olası değildir( kendi baba ve dedesi hariç kimseler için diyorum).
Saygı göstermek gerekiyorsa başka binbir türlü şekilde saygı gösterilebilir
müslümanlıkla değil türklükle ilgilidir. el öpmek, yıllarca bizi ya da ana babamızı büyütmüş olan, emek vermiş olan yaşlılarımıza hürmet etmekten gelir.
bir takım zırtapozların türklükle bağdaştırdığı saçmalık. affedersin de ne alakası var? sen vatanı el öperek mi kurdun? hasbinallah velil mel vekil.
ya da şoyle;

(bkz: el öpenlerin çok olsun)
Saçmalıktır. Birde tuvaletten yeni çıktıysa ve elini yıkamadıysa vay halinize!
sen öpme. öpenlere de saçmalık diyerek saygısızlık etme. her yerde vardır kültürel şeyler. rus erkekleri de dudaktan öpüşüyor aaa o gayet "medenice" dimi.
senin gibi bi amk trolünün dünyaya (maalesef) gelmiş olma saçmalığı yanında hiç bir şeydir. ki saçma felanda değildir zaten. senin gibi eşşeklerin anlayamayacağı bir şeydir, hürmet göstergesidir, gönül almaktır, onun gönlünü hoş etmek tir. tamam ? boşver sen böyle şeyleri git sıçmalı bir başlık açta bokunda boğul !
o eliyle burnunu karıştırıyor, taharet alıyor. üstelik çıplak elle taharet alıyor ya doktor eldiveni diye bir şey var. iğreniyorum bu insanlardan. tamam obsesif kompulsif bozukluğu hastasıyım itiraf ediyorum ama bana kimse o eli öp türemez ben annemin ve babamın elini bile öpmez iken başka yaşlıların elini öpmem.
iğrençsiniz el öpen pislikler.
kabullenilsin ya da kabullenilmesin, kültürümüzde olan bir şeydir.
istemeyen öpmesin amk.

ama buraya gelip de yaşlı insanları aşağılayan alçaklar yaşlanmayı planlamıyorlar galiba.
kim çıkardıysa bu geleneği iğrenç kimseler olduğu kesin. o ihtiyar o eliyle kim bilir neler yaptı. pislikler sizi.
yıl olmuş 2019 hala bu saçmalığa ortak olanların bulunabileceği durumdur. ne oluyor o çiş kokan eli öpünce?
hiçkimsenin elini öpmem; hiçkimseye de elimi öptürmem. karşımdaki kişiyle resmiysem, tokalaşmakla yetinirim. aramızda samimiyet varsa kucaklar, yanaklarından öperim.
saygı gösterme yöntemi olarak el öpülür. yaşlılara saygı göstermenin nedeni de yılların tecrübesi nedeni ile bir çok işin nasıl yapıldığını, bir yerden bir yere en güvenli ya da en kestirme nasıl gidildiğini bildiği içindir. buna benzer sebeplerle yaşlılardan faydalanan insanlık bu kaynağa saygı göstermiş. ama bugün her bilgi internette var. navigasyon desen öyle. bence artık öpeceksen yaşlıların elini değil bilgisayarların kablosunu öpelim.
anlam veremediğim, haliyle de hiç bir zaman yapmadığım saçmalıktır. bayramda falan hep anneannemin dedemin elini sıkar geçerim. el öpmek de nedir, 22 yaşında birde el mi öpeceğiz?
El ınsanın en pis uzuvlarından. Yaslı olsun olmasın midem bulanıyor Son bikaç yıldır bayramlarda bile annem dısında kimsenin elini öpmüyorum.

Önceden olsa tiksine tiksine öperdim.
Anneannem vefat ettikten sonra yaşlı eli öpmedim. Pamuğum yaşasaydı koklaya koklaya öperdim minicik ellerini.
Ayrıca her yaşlının eli de öpülmez bence.
Büyüklere saygının yine bizim milletin anlama özüründen dolayı bokunun çıkarıldığı bir saçmalıktır. El öpmeyle saygı mı olur aq. Mantıksız mantıksız geleneklerimiz var.
Bakın bunlar hep virüs.
görsel
Önceden squat yoktu, bayram vardı....
Saçmalık gibi saçmalık. Hangi gerizekalı bu el öpme adetini ortaya attıysa onun ben amk.
Amk bebeleri yarin obur gun torun sahibi oldugunuzda bugun yaptiginiz gibi yapacaklar size hatta daha fazlasini o zaman geldiginde bu genclik ne hale gelmis derseniz sizin ben yolumuzu sikeyim.

Asil sacmalik su an burada olup evren de yer kaplaman amk döl israflari sizi.