bugün

durmuş yaşar ın kurduğu, selçuk yaşar'ın besleyerek büyüttüğü holding muhtelif alanlarda hizmet veren bir kuruluş.

bugünkü ceosu feyhan kalpaklıoğlu dur.

(bkz: dyo)
(bkz: pınar)
(bkz: izmir)
(bkz: yasar universitesi)
temeli boya firması dyo olan, ama başta gıda (pınar) olmak üzere başka bazı sektörlerde de faaliyetleri olan izmir merkezli holding. halihazırda yönetim kurulu başkanı, selçuk yaşar'ın küçük kızı idil yiğitbaşı'dır. ceo'su holding bünyesinde yetişmiş olan mehmet aktaş'tır.
izmirin ve karşıyakanın gururu büyük ve köklü bir holding gıda sektöründe tüketiciye markasıyla güven veren bundan başka bir çok sektörde yatırımı olan holding.kurucusu selçuk yaşar sanırım karşıyaka spor kulübünün onursal başkanı olup yaşar holdinginde onursal yönetim kurulu başkanıdır yönetimi oğullarına bırakmıştır.
Bünyesinde astron yazılım departmanını bulunduran holding.
karşıyaka spor kulübünü besleyen şirket.
bünyesindeki pınar gıda aş de her cuma ve pazartesi istiklal marşı okunan holding.

arkadaş anlatmıştı kafa yapıyor sandım, staja gittim bizzat gördüm efenim. her pazartesi sabah ve cuma akşamı genel müdür ve insan kaynakları yetkilisinin müthiş yorumuyla istiklal marşı.
Bornovadakı pınar süt bölümüne nasıl gidildiği merak edilen yer.
Karşıyaka'dan hayır çıktı diye Pınar Karşıyaka basketbol takımının sponsorluğunu tehdit etmiş "evetçi" patronları olan görgüsüz oluşum.

Pınar süt alırken iki kere düşünün.
http://www.diken.com.tr/y...gu-gozden-gecirmek-gerek/
üniversitemin holdingidir. bugün mesaj attılar okulda sertifikalı eğitim veriyorlarmış. para nerde bunlar orada herhalde.
şu dönemde (bkz: boykot)un önemini tekrar hatırlatmış holdingdir.

arkadaşlar özellikle akpli ya da akp'ye yakın markalardan uzak duralım. bu kitlesel bir tüketim alışkanlığına dönüşmedikçe bu tarz insanlar azarak çoğalacak.

ya senin paran, benim param, bu adamları zengin ediyoruz. ayrıca fiyatlar öyle aşırı farklı değil artık, 10-20 kuruş için değer mi?

tüketici olmazsa bu adamlar birer hiç.
artik ellerinde kalan pinar sucuk ve sosisleri mangal yapip yerler.
Bu tepkiler normal ama "boykot" kararının kime zarar vereceğini iyi hesaplamalı.
Şirket sahibinin yaptığı patavatsız bir açıklamanın patrona mı zararı olacak çalışanlarına mı?
Değil izmir'de Türkiye'de bile zor bulunacak bir şekilde her yöneticisinin odasında birer "Atatürk" resminin olduğu bir şirket burası aynı zamanda.
inanmayan Bornova'daki tesislerine gelip şirketi ziyaret edebilir.
O Atatürk resimleri yeni asılmadı, ne olursa olsun da inmeyecektir.
Patronun ideolojisinin ne olduğu çalışanları bugüne kadar pek ilgilendirmedi. Zira çalışanlarının % 90'ı Laik, demokratik Türkiye'nin savunucusu ve Mustafa Kemal sevdalısıdır.
Ama gelin görün ki adam yaptı işte bu çıkışı...
inanın kimse de "helal olsun" falan demedi...

Hala 10 Kasım'larda tüm şirket bünyesinde tören yapan kaç şirket kaldı acaba...
Ben yönetici kadrosunda değilim ama bir çalışan olarak bu boykot kararının en fazla zararının yine çalışanlara olacağının farkındayım.
Şimdi yapılan bu sert açıklamaları anlamakla birlikte isyan da ediyorum.
Keşke bu kararlılığı bu firmanın adını iktidara yakın şirketlere vatandaşı yöneltmek için yapılan karalamalarda da gösterebilseydi necip Türk milletim.
Olayın sadece tek boyutundan bakmayınız. Bu şirketin yöneticileri her kuruluş yıldönümünde, her milli ve dini bayramlarda Mustafa Kemal Atatürk'ün deyişlerinden örnek vererek kutlamaları süslerler.
Bugün zarar vermek adına yapılacak kararlar sadece iktidar cephesinin ekmeğine yağ sürecektir.
Biz ve bizim gibi düşünenleri bu yüzden kurda kuşa yem ettirip, bizi birbirimize kırdırmak isteyenlere fırsat vermeyiniz.
Patronun yaptığı açıklama referandum sonrası zaten yüreğimize taş gibi çöktü. Ama bırakın da sadece bu acıyla yetinelim.
Şirket ismi biraz tuhafmış la mahalle bakkalının ismi gibi.
yönetim kurulu başkanı Selim Yaşar'ın 'Evet' mesajı;

görsel

http://www.diken.com.tr/y...gu-gozden-gecirmek-gerek/

"En yüksek ‘Hayır’ Karşıyaka’dan, sponsorluğu gözden geçirmek gerek"
elemanlarıyla sucuk partileri yapmaya yakın olan holdingimsi.
karşıyaka basketbol takımının sponsorluğundan siyasi sebeplerle çekilmek isteyen Pınar markasının bağlı olduğu holdingdir.

Holdingin yönetim kurulu başkanı selim yaşar'ın sergilemiş olduğu siyasi tutumdan dolayı bu holdingin ürün/hizmetleri boykot edilmektedir.

Ayrıca bu tutum ve kafayla giderse pınar yoğurtlarını bimde satılan dost yoğurtlarıyla rekabete sokacak holdingin ta kendisidir.
şöyle bir açıklama yaparak, geri vites yapmışlardır. yok efendim yönetim kurulu başkanının açıklamaları şahsi fikriymiş, kurumu bağlamazmış. yarramı bağlamaz. kurumu kullanarak karşıyaka sponsorluğuna laf et, sonra kurumu bağlamaz. he amk.

görsel

bu da yönetim kuru başkanının geri vitesi

görsel
ksk'ye desteklerinin "var oldukları sürece devam edeceği" , "sponsorluklarının sürdüğü ve ksk'nın her zaman gururla destekçisi oldukları" şeklinde bir açıklama yayınlamışlar.
ıcinde belli ki yarim akillari bulunduran holding. hic mi basmiyor kafaniz lan sizin, ortamdaki en pahali sut senin sutun herhalde. o sutu saniyor musun ki hulocular aliyor? o sutu senin tehdit ettigin insanlar aliyor. sen kasindin yasar holding; gunde 2 kutu pinar sut tuketen ailemiz mis/sek markalarina cok hizli bir gecis yapti bugun itibariyle.
bünyesinde altın yunus oteli ve viking kağıt ta bulunmaktadır.
üçüncü jenerasyon patronlarından selim yaşar'ı bu sabah kaybetmiştir.
bekara karı boşamak kolay lafı, holding karını masa başında hesaplayanlar için söylenmiş olabilir.