bugün

-ele geçirme, talan, ganimet alma, kargaşadan faydalanıp maddi çıkarım sağlama.
(bkz: yagmalamak)
-yağma eyleminin gerçekleşmesi.
(bkz: dolu yagmasi)
özellikle savaş döneminde düşman askerlerinin evleri talan etmesi,kadınlara tecavüz etmesi,insanları öldürmesi,paraları gaspetmesiyle sonuçlanan barbarik eylem.
bir türk boyu.
Her doğal afetten sonra görülen , bazı durumlarda insanın canına kast etmeye kadar varabilen eylemdir...
(bkz: yagma)
mersin mut ilçesinin eşsiz güzellikteki yaylasının adıdır.
görülesi, yaşanası, sınırlarından çıkılmayası yerdir.
Televizyonlarda akşam bülteninde gösterilen sel felaketinde yağma yapan insanların da "Ağğbiii naapalım başkasına gidecceeene bize yarasın kehi kehi" diye kendilerini savundukları eylem. O değil de ne demek başkasına gideceğine sana gelsin, ulan sen müslüman değil misin hadi onu geçtim sen insan değil misin? Yazık çok yazık...
sel felaketinden sonra kendini bilmez insanların yaptıgı utanc verici eylem.
istanbul'da yaşanan sen felaketinden sonra insanlarımızın ne kadar içler acısı halde oldugunu bi kez daha gözler önüne seren olgu. ayrıca kendi fabrikalarının mallarını çamurun batagın içinden cıkarmaya calışan işçilere spikerin sordugu "insanlar yagmalarken birbirlerine yardım ediyorlardı, şimdi size kimse yardım etmiyor di mi?" sorusuna bir işçinin verdiği cevap tüm yağmacıların duyması gereken türdendi:

(bkz: kimsenin ahı kimsede kalmaz)
bir devlet görevlisinin veciz(!?) ifadesinde geçen kelime:
-yağma çok ağır bir tabir, açık hırsızlık demeliyiz bu olaylara.
bolu ilinin seben ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: seben)
kendine ait olmayanı talan etme durumuna verilen ad.
kürt halkının demokratik hakkı.
online oyunlarda 'looting' olarak bilinir. ingilizcedir.
(bkz: fb taraftarının gsstore yağlaması)
görsel
Hırsızlıktır. Öl daha iyi hırsızlık yapacağına. Evet.