bugün

inek diye tabir edilen öğrenci tipinin seneye hızlı bir giriş yapması için erkenden ders çalışmaya başlaması hadisesidir.
bir de yazın ders çalışmak zorunda olanlar vardır ki yaz okulu kurbanıdırlar.
insan kendini salak gibi hisseder ayıptır söylemesi.çünkü sene içinde görülen dersin aynısını yazın tekrar alıp aynı konularla sınava girersiniz.Bunun getirdiği stres ve sıkıntı ve üstüne havaların da yeterince sıcak olması keyfinizin kaçması için yeterlidir.
bunalım hadisesidir. yeni nesilin koşu atı gibi yarıştırılmasının doğal sonucudur.
kışın kafa gezdirip*, yaz okuluna kalan öğrencinin yapması gereken iştir. dışarıda güneş, yemyeşil ve cıvıl cıvıl kuş sesleriyle dolu bir dünya sizi bekler; fakat siz odanızda ders çalışmak zorundasınızdır. zor bir iştir.
istanbul üniversitesi'nin temmuzun ortasında ancak kapanması nedeniyle bir çok öğrencinin yaptığı eylem.. herkes deniz, güneş, kum olaylarına girmişken oturup çalışmak zorunda kalmak... yazması bile zor..
kışın ders çalışmaktan fazlaca bir farkı yoktur.sonuçta ders çalışmak iyi bir eylem değildir kimilerine göre.
(bkz: inek)
yaz okulu öğrencilerinin işkencesidir.millet tatil yaparken onlar yaz sıcağında vize,final derdindedir.kışa benzemez yazın ders çalışmak.insanın daha çok gezesi gelir daha çok boşlayası gelir oturamam bir türlü ders başına.
zordur.
(bkz: zordur)
allah yardımcınız olsun.
hazırlanmam gereken hiçbir sınavım, hiçbir mecburiyetim olmamasına rağmen canım çekiyor, önce şaşırıyor kendimi kınıyorum ama sonra inek olduğum gerçeğini kabullenip bu en temiz duygulara teslim oluyorum. **
(bkz: deli gibi ders çalışıyor efendim durduramıyoruz)
yazin calismaktan daha kolay olan eylem.

Bu kafayla gidilirse, ileri de yazin amele olarak calismak basligindan selam edilecek.
(bkz: yaz tatilinde tez yazmak)
seneye ygs ye girecek bünyelerin çoğu çatır çatır tatil yaparken bazı kendini bilmezlerin yaptığı olaydır.
yaz okuluna kalmış bir öğrencinin hayata ana avrat sövmesine sebep olan durumdur.
kışın yatıldığının bir göstergesidir.
arkadaşlarının facebook iletilerinden nasıl eğlendiklerini, güneşlenip bronzlaştıklarını, mutlu aşk ve arkadaşlıklara yelken açtıklarını yutkuna yutkuna takip eden zavallı öğrenci bünyesinin içinde bulunduğu aktivitedir. yazıktır, acınılası; önüne bir parça deniz-güneş-kum atılasıdır...

(bkz: yaz tatilinde tez yazmak)
berbat bir şeydir. sıcakların verdiği rehavet ve üstüne ders.
(bkz: plajda matematik sorusu çözen kişi)
(bkz: kpsszede)
sıcaktan gavur a*ı gibi yanarken, her tarafınız yapış yapış terken, dışarıda güzelim kızların dolaştığını bilirken bir can sıkıntısıyla kitap başına geçip birşeyler öğrenmeye çalışma durumudur.
bana 'demekki ne imiş? yaz okuluna kalmamak için adam gibi çalışmak gerekiyormuş, öyLe barlarda, konserlerde, arkadaş ortamlarında içip, sıçtıktan sonra karşılığında bunlar oluyormuş' gibi laflar hazırlatan yaz okuludur. bakalım seneye biz ne bok yiyeceğiz.
bedenen masanın başında, ruhen plajda olma hali.
2010 eylül tus'u yüzünden başa gelen olay.
hızını alamayan öğrencinin yapacağı iştir, yazın tatil yapmayan futbolcuya benzer. mecburiyetten çalışıyorsa da yazıktır.
çok sinir bozucu bir eylemdir.
rezilliktir, bütün sene yatmanın bedelidir. yaşıtlarınız gezip tozar iken siz oturup ders çalışırsınız.
(bkz: allah başka dert vermesin)