bugün

Evimizin karşısında top oynamamıza izin vermeyen dedenin evini taşlayamamak hep içimde kalmıştı.
Marslılarla tanışmak isterdim. Ben de ne çocukmuşum arkadaş.
2 yan apartmandaki dut ağacına dalmıştık ismail amca yakalamıştı götüme öyle bir tekme atmıştı ki yere yapışmıştım kaçarken. çocukluğum onun o götüne koymak istemekle geçmişti ki hala içimde bir sancısı vardır.
ip atlarken caddeye çıkmamamı tembih ederlerdi hep. bende bu yüzden hep caddenin ortasında ip atlamak istemişimdir.
Ölmek. intihar teşebbüsüm yarım kalmıştı. * iyi ki de yarım kalmıştı.
1 kilo meyveli yoğurt yemek. şuan yapıyorum..
kesinlikle patendir.
insan çocuğuna, "oğlum bacakların falan ayrılır, boşver sen onu" der mi arkadaş ya!
o kadar ki çocukken bile inanmamıştım bu lafa. alıp sürpriz yapacaklar diye her sabah uyandığımda baş ucuma bakardım. gerçekmiş meğersem.
galatasaray alt yapısında oynamak. idmana çıkmak nasip oldu da gerisi gelmedi.
futbolcu olmak.
evin her yerini karıştırmak. annem sayesinde hiç beceremedim.
scootera binip bir ayakla hiz yapa yapa okula gitmektir. ama ailem essek kadar oldun scooter'a binecek yasi gectin demis ve bana o iki tekerli bir ayakla ite ite surdugun scooteri almamislardir. marketteki crunch cikolatalarinin scooter cekilisine bile katilmisimdir ama yedeklere bile girememisimdir. halen alasim var sozluk. alsam mi ki?
oyuncu olmaktır. çocuk dizilerinde oynayanlara özenir ben de oyuncu olmak isterdim. bir de barış manço'nun adam olacak çocuk programına katılmak isterdim.
albümdür. artık geçti bizden be evlat.
çocukken " okuyan mı çok bilir gezen mi? " sorusundan tam puan alabilmek, içim de hep ukte kalmıştır.
Ay'a gidip dünyayı tüfekle taramak.
bisiklete binmek.
helikopterle uçmak.
alışveriş yaparken limitsiz olmak.
Babaannemi dövmek. Beni hiç sevmezdi.
futbolcu olmak.
aşağı inen yürüyen merdivenden yukarı çıkmak.
veya yukarı çıkan yürüyen merdivenden aşağı inmek.
yapmak değilde almak diyelim.
kırmızı pelerin .. (bkz: ukte)
bisiklete binmek.
bakkal amcanın oğluyla evlenmek. bütün çikolatalar ve cipslerin benim olması hayaliydi.