bugün

bir seviye. internet paketi bitip iki gün hiç telefona bakamasan bile kayda değer bir haber mesaj gelmemesi mesela.
Nirvanayı yaşıyor olabilirim.
Duvarların eskimesini seyrediyorum.
gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar kadar !..
Uzun zamandır yanlızdım ama bir prenses çıkıp geldi ve benim oldu ve şuan yanlız neydi nasıl yenirdi.
10 üzerinden 10.
o kadar vahşiyim ki yalnızca kendime aitim.
magmaya kadar indi benimkisi.
görsel
Forever lonely.
veterinerin aşı bilgilendirme mesajına cevap yazıyorum.
Nirvanasini yaşıyorum.
kendi kendime bir şeyler düşünüp kendi kendime gülüyorum.
Beden derslerinde rutin şeyler yapıldıktan sonra okulun arka bahçesine gidip ya hayaller kurardım ya da herhangi bir sınıfın dersini gizlice dinlerdim. Hâlâ bu şekil yaşıyorum.
Filmlerde Hani böyle çölde bir ev olur ya. Ayda yılda bir kez -o da yolu şaşıran- biri gelir. Bir çay içer ve teşekkür eder kalkar. işte o dayılar gibiyim.
görsel
üzüntüyü de geçtim de bazen mutluluğunu dahi paylaşacak kimsenin olmaması seviyesinde.
Corona salgını başladığından beri sadece kardeşimin evine 1 kez, yeğenimin evine 1 kez girdim.
Bahçelerinde oturup en fazla 10 kez muhabbet ettim.

Evime de gelen insan için 4 kez oldu desek yanlış olmaz. Bu sırada iki kez gelen sağlık ekibi acil müdahale için...

Şirkete de 5 kez gittim, çalışma arkadaşlarımın da çoğunu göremedim (çoğu evde çalışıyor, şirket herkese Lenovo thinkpad verip evden çalışın dedi) sosyal hayat olarak (sinema cafe bar restoran piknik park tatil gezme misafirlik vb) yaşamıyoruz desek yanlış olmaz.

Buna rağmen yalnız değiliz çok şükür.
Başımın tatlı belası hatun tüm bunlara rağmen asla yalnızlık hissettirmiyor.
Aksine, yalnız kalsam (örn: bir aylığına babasının memleketine gitse) odanın birini kendime ait bir yaşam alanına dönüştürmeyi düşünüyorum.

Bu kadar neden biriktiriyorsun? internette dünya kadar film müzik belgesel kitap var. Bu kadar DVD CD Blu-ray kitap müzik çalar, Blu-ray oynatıcı, Media player ses kolonu amfi kitap da ne?
Üstelik Amazon Netflix YouTube vb abonelikler de işin cabası. Tüm bunları sat diye kafamın etini yiyor hatun.
Bunun için odanın birini kendime ait bir dinlenme eğlenme çalışma alanı yapmayı, tüm bu ıvır zıvırı (hatun böyle tarif ediyor) odaya taşıyıp hatun karışmadan kendi kafama göre dekor ederek kendi istediğim bir kanepe, 55 inç bir qled TV kitap film vb için raf ünite aydınlatma ses sistemini dağıtma bu sırada odaya yalıtım yapma da hayali kuruyorum ama evin reisi kadın.

Diyeceğim...
Yalnızlığın kıymetini bilin.
Bazen yalnız olmasanız bile yalnızlığı istemek, özlem çekmek yalnızlık iyidir.
Biraz mazoşist olmak gibi görünse de özlem için yalnızlık istemek elinde ki olanın değerini bilmemek değil, sahip olduğunu daha fazla istemek ile alâkalı bir durumdur.
Tahmin edilenden çok daha fazlası.

Anlayamazsınız.

Edit: madem hepimiz bu kadar yalnızız gelin yıkıklar olarak birleşelim. Yani birleşelim derken.. neyse kalsın.
yalnızım bunu ben istedim.
yalnızlık birimi olarak ; 3 yb
Tavanı kadar sokağın ve dibi kadar cehennemin'dir.
ortaokul beden derslerinde her hafta zorla yaptırılan şeyler yapıldıktan sonra okulun içerisindeki çocuk parkına gidip salıncağa binerken içimden şarkı söyleyerek eğlenirdim. hâlâ bu şekil yaşıyorum.
Yapayalnız ama böyle baya yalnız olanlardan.
Bepbekarlık seviyesi.
Yani bekarmış ama o kadar bekarmış ki bep mertebesine çıkmış.

Siz de gelsenize ya sıkıldım vallahi.
Bırakın sevgiliyi sizden başka arkadaşım bile yok lan. Sizler benim sanal dostlarımsınız..