bugün

saadet partisi.
simgesinde yunus olan parti vardı o.
(bkz: demokratik sol parti)
inşallah hiçbiri.
(bkz: cumhuriyet halk partisi)

edit: ayrıca;

(bkz: sözlük yazarlarının oy vereceği partiler)
Chp.

inşallah yüzde 25,06 alırlar da yine kendilerine ait olan yüzde 25,04 lük rekoru kırarlar.
Ya akp yada mhp takip ediyorum. Chp ve sol kesim uzak olsun.
Cumhuriyet halk partisi tabiki.
yazarların daha güvenli bir hayatı idame ettireceğine inandığı partilerdir.

şahsen benimki seyyid-ül reis beşşar esad'ın partisi olan suriye baas partisi'dir. genelde de yerelde de. sayın esad başka parti kursun, bu sefer onu tutarız. biz göt yakarız kardeş, anlıyong mu ?
Ya he he zaten hepimiz ya chp ye ya mhp ye falan veriyoruz da o yüzden her seçimde akp yüzde elli alıyor.
Burada chp ya atacağım atatürkçüyüm diyen adam ilk seçimde gidip akp ye atıyor fotosunu da paylaşıyor burdan.
He he zaten ben de chp ye atacağım yaz chp.
Şuan boş oy.
Meral Akşener olursa MHP.
Entryleri okuyorum çoğunluk mhp , dışarı çıkıyorum esnafın ağzında mhp , arabacıya oturuyorum gelen giden mhp ayakları çekiyor , e okula gidiyorum gene bir mhp rüzgarı. Seçim oluyor mhp ortalarda yok , ne oluyor ne gidiyor birtürlü anlam veremiyorum şu işe.
Köpüklü Havuz partisi.
eskiden daha toy bir gençken ciddi ciddi şu ülkenin siyasetine kafa yorardım, artık anlıyorum ki bu ülkede siyaset sadece takım tutmaktan ibaret. hiç kasılcak bi durum yok. hep mhp ye oy vermiş biri olarak bu seçimde iyi partiye oy vercem bakalım napçaklar olmazsa bi sonraki seçim chp ye atabilirim. hayır chp de iyice hdp çizgisine kaydı farkındayım ama ciddi anlamda hiç kafama uyan parti yok umarım iyi parti, akp'leşmez, mağduriyetler, dini söylemler, yerli ve milli duygu sömürüleri yaratmaz.
hayatım boyunca hdp ve chp ye oy atmayacağım kesin de. diğerleri değişir.
milliyetçi hareket partisidir.
ilk 3 gün ben de Trump’ı desteklemiştim.
tam bağımlı Türkiye cumhuriyeti Suriyeli mülteciler partisine vereceğim. SMP halkın partisidir.
bir daha hiçbir cemaat, tarikat veya benzeri bir oluşumu başımıza bela etmeyecek olan kimse ona. eğer ederse de bari yanıldık, aldatıldık ve allah bizi affetsin deyip işin içinden sıyrılmasın. Çok beklentim yok anlayacağınız.
yürekleri dağlar kadar büyük, azimleri kayalar kadar sağlam milli görüşçülerin siyasi partisi saadet partisine vereceğim.

70 li yıllarda müslümanların oyunu bölmeyin diyen bir adalet partisi vardı. tarihin karanlık sayfalarina gömüldüler.

80 li yıllarda yine müslüman oylar bölünüyor bunlara oy vermeyen diyen bir anap vardı. şimdi eski ilçe binalarında fareler dolaşıyor.

geldik 2000lere 2010lara aynı ithamlarla karşı karşıyayız. bu hareket akp ilçe binalarını da örümcek ağlarının mekanı yapacaktır.
ilk defa tam anlamıyla isteyerek iyi parti.
iyi parti gibi "abidik gubidik" bir parti olmadığı kesin olan bir partidir.
Bizim evde chp ve iyi parti arasin da büyük bir çekisme var.
aklı selim insanların iyi partiye vereceği oydur. Zira akp zihniyeti çürümüş, yozlaşmış bir zihniyetten öte değildir.
cumhur ittifakına vermeyeceğim o kesin. toplamda oy kullanma ehliyetine sahip 150 kadar kuzen, amca, hala, teyze, dayı, enişte ve yengelerim üzerinde yaptığım ankete göre şu an durum başa baş. orta anadoluda memleketim. daha önceki seçimde ezici bir çoğunluk ile akp-mhp öndeydi. sadece mhp nin kaybı yaklaşık olarak 30 civarı. akp'yi sayamıyorum bile. malum anket sonuçlarından daha güvenilir benim akrabaların istatistiği.