bugün

Nilüferdir. Bir asillik görürüm o çiçekte etrafındaki bütün tehditlere karşı koyar ve içinde bir tane bile bakteri bulundurmaz. Su ne kadar şiddetli akarsa aksın o öyle bir tutunur ki toprağa sanki dusmanlarina meydan okur hissiyatı verir. Mavisi favorimdir.
papatyadır, çayı çok güzel oluyor.
Orkidedir.. saf, masum, hassas ve çok da güzel..
papatyadır. bir sebebi yoktur. kendisini vazolarda görmektense çayırda çimende görmeyi tercih ederim tabii.
Lavanta. Görüntüsü, rengi çok güzel, bir o kadar da faydalı bir çiçek. Çayı, yağı, kolonyası mis gibi kokar.
Hanımelidir. bir yaz akşamında hafif bir esintiyle kokusu her yanı sarar. misk amber gibidir.
Nergistir. Çiçekçilerin önünden her geçtiğimde kokusunun yüzüme vermiş olduğu ifadeden anlıyor olmalılarki satmadan bırakmazlar.
aslanağzı. böyle sıkıyosun açılıyo falan çok eğlenceli.
Mor menekşe.

Güneş ışınlarını doğrudan sevmiyor aydınlık ortamları çok seviyor.
Suyu sadece toprağına istiyor, çiçeğine ya da yapraklarına değil.
Çiçekleri çok hoş duruyor boyu da çok uzamıyor.
Bakımı zor gibi gözükse de çok kolay ama benim bütün menekşelerim soluyor.
Sumbul. Neden cok sevdigimi bilmiyorum. Mimozayi da cok severim mesela. En sevmedigim ise gul, kokusuna katlanamiyorum.
Gül, çiçek seçmekte kolaylıktır. çiçek olarak, gül seçildikten sonra, geriye rengi kalır, belirlenmeye. gülün her renginin bir anlamı vardır, zira. bunlar;
Kırmızı gül
aşk, cesaret, tebrik, saygı, takdir,
Beyaz gül
masumiyet, saflık, başlangıç, acı paylaşma,
Pembe gül
Koyu pembe gül; minnetkarlık, takdir, açık pembe gül; incelik, nezaket, sempati, Pembe gül, arkadaş, kardeş, aile bireylerine sevgi, teşekkür,
Sarı gül;
arkadaşlık teklifi, arkadaşız mutluyum,, doğum yapanı kutlama, yeni evlenenleri kutlama, yeni mezun olan kişiyi kutlama,
Lavanta rengi gül;
ilk görüşte aşk,
Mor gül;
özel, değerli,
Turuncu gül;
heves, çoşku, tanıma stenildiği,
Mercan gül
Mutluluk, hatırlamak, hatırlanmak,
Şeftali rengi gül;
Teşekkür, arkadaşı özleme, samimiyet, alçakgönüllülük,
Mavi gül;;
doğada bulunmayandır.
ulaşılmaz,, imkansız ve gizemli,
Siyah gül;
doğada bulunamayandır. Siyah olarak bilinen güller çok koyu mor ve kırmızıdır.
Sevgi ve fikrin öldüğü, anlamlarına gelir.
(bkz: Hint keneviri)

Sebebi ise çok estetik olması, yersen.
papatya.

çünkü çocuktuk paramız yoktu. bahçeden papatya toplardık.
Juliet Gülü çünkü mükemmel bir estetiğe sahip.
Nergis hem görüntüsü, hem kokusu itibariyle mükemmel bir çiçektir.
hanımeli, yaz akşamları müthiş kokar.
Gül çiçeklerin anası 12 yaşımdan beri yetiştiririm.
Gülü seven dikenine katlanır.
Bukette kazablanka. Kokusu ve zaman olarak diğerlerine göre uzun yaşaması.

Saksı-tüpte da büyük yapraklı beneksiz orkide piyasa daki standarlaarı değil. Görüntüsü güzel.
Güldür.
Mezarlıklara en çok onlar dikilir,en güzel onlar açar.
papatyadır. fiyat performans çiçeğidir çünkü. hem ucuz yollu olur hem manitayı güldürür. daha ne isterim bir çiçekten?
begonya

Lakin sizin bildiğiniz begonya değil bu.
manolya.
sade, narin ve bi o kadar asil görünür.

görsel
iğde çiçeği kokusu, emsalsiz .
Adını söyleyemem çünkü ifşa olurum. Ama ipucu verebilirim, bi kere çok güzel kokar, izmir'in bi ilçesinde bolca yetişir, bu aylarda çiçek açar, mitolojik bir hikayesi de vardır. Sebebi adından mütevellit.
Bonsai. Namı değer, Alexandra helga. Ne tür bir psikopat çiçeğe böyle bir isim koyar? Cevap veriyorum ben. Sevmemin tek nedeni de bonsai.
güncel Önemli Başlıklar