bugün

aşık olmaktır. sanırım hayatım boyunca da beceremeyeceğim çoğu insan gibi... çok seversin o sevmez, o çok sever fakat sen bu sefer ona bir türlü ısınamazsın, her şey güzel gidiyordur ortalık bir anda yerle bir olur ne olduğunu anlamadan, sabah bir uyanmışsın çekip gitmiştir sebebini bilmeden; kendini buna alıştırırsın, zamana bırakırsın... bu sefer buldum kesinlikle doğru kişi dersin fakat sadece senin gözünü boyamıştır; gerçek hayatta aslında senin sevdiğin kişi değildir, doğru yer olur doğru zaman olmaz, doğru zaman olur doğru yer olmaz, doğru kişi olur yanlış zaman yanlış yer olur vs. bu böyle uzar gider...

kısacası şu hayatta hedeflerimin peşinden hep koştum fakat bir aşık olmayı beceremedim.

sahi bunlar artık bize doğal gelmiyor mu zaten, aşk bu kadar basit bir olgu olsaydı adına bu kadar şiirler,şarkılar yazılır mıydı?

edit: imla.
(bkz: yazarlık)
onun qözleride yaşamaq....
neredeyse herşey.
Dikiş nakış yapmak. Her işi yaparım ama bu konuda gerćekten beceriksizim.
Strateji oyunlari.
Görsel zekam. Adres tarif vs. Asla aklımda tutamam. insanların yüzünü bir kere görmem yetmiyor ikincide Tanıyabilmem için. 4 yıldır kaldığın yurdun boyası ne renkti gibi dikkat içeren şeyleri asla vede asla hatirlayamiyorum. Odanın düzenini değiştirsem 2 ay sonra unuturum eski halini. Neden bilmiyorum ama bu konular da hakkaten sıkıntı yasiyorum.

Not: normal bi insanım.
Yarım saattir düşünüyorum :( yok öyle bi konu.

(bkz: narsist)
konuşmak.
ütü yapmak. benim için tam bir eziyet. kırk beş dakikada sadece bir, sayıyla 1, gömlek ütülemişliğim var. oysa ki ben o sürede iki pantolon, iki gömlek ütüleyecektim.
üste dökmeden içecek içmek. çocukluğumdan bu yana su, çay, meyve suyu, kola vb her türlü içeceği, ne yapıp ne edip 1 damla bile olsa üstüme dökebiliyorum. Hani küçükken önlük takarlardı bebelere, sanırım ben o önlüğü halen var sanıyorum. ne zaman çocuklarla dışarıda bir şeyler içecek olsak, hep aynı cümle;

-ağzınla iç amk.
Yalan söylemek.
edit:Çok utopik yalan söylerim.
Şiir yazmakta üstadım. Üzüldüm sana.
organizasyon yönetimi. ömrümde yalnızca bir organizasyonda başrolü üstlendim ve onu da elime yüzüme bulaştırdım.

Ha bir de şiir okumak. Güzel şiir okuyabilmek isterdim. Duyguyla okuyabilmeyi isterdim. Ancak duygularım ameliyatla alınmış gibi. Odun gibiyim biraz. Hisli insanlara hayranım.
el işleri. makasla bile bir kağıdı ortadan ikiye bölemem. evet.
Matematik.
Elime ayağıma hakim olmak. Hiç kendim kadar sakar birini tanımıyorum. Her gün bir bardak kırıyorum, oraya buraya çarpıyorum, bir şeyler düşüyorum.
Sonra susmak, elim ayağım gibi çeneme de hakim olamıyorum.
Korkusuz olmak, ota şeye korkuyorum.
Karşı cinsten biriyle (eğer hoşlantım varsa) asla konuşamıyorum dilim damağım kuruyor sanki o an dünyanın en çirkin yaratığı benmişim gibi hissediyorum.
Affedici olmak, en yapamadığım şey. Çok kindarımdır. En önemsiz bir olayı bile asla unutmaz kin güderim.
Bir şeyleri unutmak. Gününe ve saatine kadar yıllar geçse de hatırlarım.
Sevgi böceği olmak, hiç giremeyeceğim bir konu çok uzun ve kapsamlı olur.
Ciddi olmak.
Sakin olmak.
Böyle daha zilyon tane sayarım da kimse okumayacak bildiğimden bir şeye de yaramayacak.
Sevilmek. Net.
lanet olsun cok becerikliyim .
müzik aleti çalamıyorum. Şarkı felan da söyleyemem öyle bir yetenekte yok. Müzik tarzım da kısıtlıdır. galiba ben dünyaya müziğe tepki olarak gelmişim.
Coğu konuda yarı cahilimdir. Evet. Mesela futbol, mesela enstürman çalmak, mesela şarkı türkü söylemek, mesela fifa/pes, mesela bilimum pc oyunlari ve en üzücüsü karı kız işleri be. Lanet bana nasil bir adamsam biri bana profyonellik yuklesin sözlük.
becerikli olmak. hiç bir boku beceremiyorum.
Para biriktirme ve hesap kitap konularıdır.
market posetini işaret ve baş parmağımı yalamadan acamiyorum.
Yüzme ve dizde top sektirmek. ikisini de hayatım boyunca başaramadım bundan sonra da başaramayacağım.