bugün

uludağ sözlük yazarlarını korkutmuş (altına sıçıttırmış) 3 harfli olaylarıdır. bu olaylar 3 harfliler tarafından sağlanıyor olması mümkün olduğu gibi insan zihnininde kendine oynadığı oyunlar olabilir (karabasan gibi)

kendi başıma gelen ve yakın dostlarımın, abilerimin başına gelmiş bir kaç olay.

gece uyurken bir anda gözlerimi açtım. hareket etmedim ama pencereden ışık geldiğini gördüm. evimiz müstakildi ve benim odam zemin kattaydı. pencerede demir korkuluklar olduğu halde bir çocuk (6-7 yaşlarında) korkulukların arasından geçip odama atladı. o korkulukların arasından değil insan köpek bile geçemez normalde. ona bakmamaya çalıştım. yüzümü ve gözlerimi diğer tarafa çekmiştim. vucudumuysa kıpırdatamıyordum. sonra gözlerimi bir anda ona çevirince bir anda ortadan kayboldu. o gidince ne kadar nefessiz kaldığımı fark ettim.

şoför olduğum bir hocayı bir yerden başka bir yere götürüyordum. gece bir yerde konakladık. uyurken kapını aralandığını fark ettim. dışarıdan gelen ışığın altında küçük bir çocuk somurtkan yüzüyle yanıma yaklaştı. bense kıpırdayamaıyordum. gelip kalbimin üstüne göğsüme oturdu. uzun süre nefes aldım. çığlıkta atamıyordum. sadece gözümden yaşlar geliyordu. sabah uyandığımda yanımdaki hoca bana:
-gece yanında onlar geldi değil mi dedi.

bir arkadaşımla gece bir odada yatıyorduk sohbet ederken. bir ara dalmışız. uykuyla uyanıklık arası bir halde odanın genişlediğini farkettim. arkadaşımsa kaybolmuştu. ancak 2 kişinin aynı anda uyuyabileceği oda bir anda kocaman bir salon olmuştu yanıma 25-30 kadar insan geldi. yere diz çöküp oturduk. tüm gece dini konulardan konuştuk. uyanınca odada yine arkadaşımı buldum ve rüyamda bunu gördüm diye anlattım. bir anda arkadaşımın şok geçirdi. çünkü tüm gece o da başka bir salonda başka insanlarla aynı konuyu konuşmuştu.

atalay abi kayseri'de bir yurtta belletmendi. gece bunun yanına koşarak gelip çağırmışlar. -atalay abi ahmet'e bişey oldu koş demişler. yanına geldiğinde gözleri kanlanmış ve gözlerini ayırmış bir şekilde duvarla tavanın birleştiği yere bakıyordu. ahmet onlar mı demiş atalay abi. ahmetse sadece başını sallmaış ama o noktaya bakmaya devam ediyor bir yandanda ağlıyormuş. atalay abi başını diğer tarafa çevirttirip felak, nas, ayetel kürsü okumuş. sonra ahmet hiçbişey olamamış gibi uyumus. 1 hafta içindeki başka bir gecede atalay abi rüyasında sakallı yaşlı birini rüyasında görmüş bu kişi yurdun etrafıda tesbih çekerek dolaşıyormuş.
(bkz: şehir efsaneleri)
o cin çıkıp, o kadar adam çarpıyorum 3 harfli deyince mi anlamayacağım kerhaneci, yoksa sen bana piç mi demek istiyorsun dese bir daha uyduramayacağınız hikayelerdir.
(bkz: yobazları ortaya çıkartan başlıklar)
üç harfliden kastın ne olduğunun bayağı önem arz etmesi.
(bkz: cop)
Benim eniştenin başından geçen vakadır. Yakın bir geçmişte düğün sebebiyle ev bir hayli kalabalıktı. Büyük halam ve diğer halamın eşi sabahın köründe kalkıp mezarlığa gitmişler. Nenemin mezarını ziyaret edecekler. Halam beş on metre ötedeki çeşmeden hortumu çekmiş mezarı suluyormuş. "mezarlığı suluyordum, birden su kesildi. Sonra etrafıma baktım murat yoktu. Nereye gittiğini anlamadım. Sonra ben suyun kesildiğini zannedip musluğu kapatmaya gittim. Musluğu çevirince su akmaya başladı. şaşırdım. Zaten açıktı, nasıl oldu anlamadım" diye anlattı halam olayı. Enişteye gelince, biraz çatlaktır enişte bey. Maytap geçiyor, hayal falan görmüştür demiştik ilk başta. Ta ki birkaç tahtası eksik olan bir yakınımızın da olay esnasında orda enişteyi görüp, kolundan tutarak uyandırdığını söylemesine kadar. Enişte beyin dediğine göre kollarına girip alıp götürmüşler bunu. Tabi tam olarak hatırlamıyor nasıl olduğunu. Olaydan bir iki hafta sonra da büyük halamın oğlu, enişteyle birlikte denize gittiklerini ve kollarındaki morlukları gördüğünü de teyit edince olay bir hayli ilginçleşti. Buna benzer şeyleri yaşamış bir iki kişiyi daha dinlemiştim. Takdir sizin.
inci sözlükte quantum adlı arkadaştan esinlenerek yazılan uludağsözlük hikayeleri dir.
zaman :dün gece 03:30 suları,
bozkurt42 sahurunu yaptıktan ve anne baba yattıktan sonra pc'yi açar, sol framede malum başlığa girer (bkz: inci sözlüğü kasıp kavuran korku hikayesi),
linke bağlanır okumaya başlar:
1.paraqraf sonu : iyi sallamış o.ç,
1.sayfa sonu: nasıl hikaye la bu?
3.sayfanın orta yerinde çatının dökülen sıvaları cama vurur ve bozkurt sıçrar, kalkar cama bakar ,bozulan sokak lambasının ışığı korku filmlerindeki gibi yanıp sönmektedir, o esnada üst katta sahurunu bitirmiş olan komşu
sofra bezini pencere demirine vurur, bozkurt sıçmaktadır, o esnada anne su almak için kalkmıştır, oğlum der ,
kapat bilgisayarı yat, haa yarın arkadaşına bir kitap götürmen gerekiyormuş öğlen aradı
bozkurt42 uyku sersemliğiyle adı neymiş bu arkadaşın diye sorar,
anne hafızayı zorlar, 'atakan dı galiba' demesiyle erdoğan bozkurt (bkz: been) bayılıp kalır,
kalkar sabah ezanı okunmaktadır, dışarıda bir ışık görür (bkz: sıctı sıçacak)gittiğinde pc açıktır ve
hikayedeki sayfaya bağlı durmaktadır ,
sabahı zor eden bozkurt42 anneye dün gece kalkıp kalkmadığını sorar ve aldığı cevapla şok olur ben hiç kalkmadım der anne,
edit: bizim kulüpte tipsiz bir oğlan benden nutuğu isteyip duruyordu meğer onun adı da atakan mış
(bkz: lsd kafası)
(bkz: şıp) * *
yıl 05 gùnlerden pazar saat 03 sularında olay istanbulun en mükkembel semti olan gültepede bir apartman dairesinde meydana gelmiştır. Vel hasıl gelelim olayın bir de iç yüzüne. Anlatsam bile inanmam diyilebilecek bır olayla karsı karsıya kalınmıs bır durum mevcut. O saatte niye uyanıksın soruları olblr. Sorunda bu işte. 3 harfli mi karabasan denilen velet mi tam olarak bilemicem ama (öyle bir şey işte) uyandırıldım. Ama rahatsız edici bır şekilde bağırmışım. Bogazımdan tutmuş bana duvara çiviler bu şekilde. Aıle uyeleri etrafıma toplanarak o geceyi tek bır oda da toplanmıs şekilde son bulmustur. Gece yaşanılan olayı sabah konustugumuzda ise izledigım korku filminden dolayı oldugu dusunulmustur. O gunden beri korku fılmleri pek cok kez ızlemiş fakat boyle bır durumla karsı karsıya kalmamısımdır.
(bkz: aşk)
editledim.
editledim.
ramazan sebebiyle anlatılmaması gereken vakalardır.
(bkz: göt)
tonik üstüme dökülmüştü sayılır mı?
tüm türkiye nin başına gelen usa dır.
5-6 yaşlarındayken normal konuşabilen çocukken, bir gece uykuya daldım ve ne olduğunu hatırlayamadığım sebeplerden dolayı bir sonraki sabah normal konuşamıyordum uzunca bir süre kekeledim.
Bu 3 harflilerin, mübarek 3 aylarda gelmediğini, bağlı olduklarını duydum. Demek ki 9 ay mesai yapıyorlar. iyi valla 3 ay tatil ya... Ha bir de küçükken ÖCÜ diye korkutulduğumuz şey, bunların çoğuluymuş.
editledim.
lise 2 döneminde rüyamda beni balkona doğru sürüklüyorlardı. tam balkon kapısını açacakken uyandım. o gün rüyam gerçeğe dönüştü. rüyamda oturduğum odadayım ve aniden bir sürü böcek çıkıverdi ve ben ne olduğunu anlamadan balkona doğru koştum ama sonradan ayıktım rüya aklıma geldi ve odaya dönüp böcekleri öldürdüm ve sure okudum. kalbim inanılmaz çarpıyordu, çok korkmuştum neyseki allah korudu balkondan falan atmadım kendimi.
akp, ygs, lys...
bazı insanlar "bok" gibi kokuyor.
başıma gelmiş vakadır.*
yıl 2005. bilirsiniz köylerde çoğu evlerde tuvaletler dışarıda olur ve genellikle avlunun en kuytu yerlerine kurulur. işte yine klasik bir yaz tatilinde dünyanın farklı yerlerinde bulunan akrabaların toplaşması, kaynaşması gerçekleşmekteyken geceye doğru yatma zamanı son tuvalete gidecekler beliriverir.
(bkz: kuzen) *
beni tuvalete götürcenmi diye masumane bir ses duyulur. e çocuğa anan mıyım baban mıyım denilemeyeceğine göre kabul edilir ve çocuğun yanında büyük olarak gönderilirsin.
neyse işte gittik tuvalete benim de * tuvaletim var az biraz. ben de tuvalete girsem çocuk avluda yalnız kalacak diyerekten hazır çocukta tuvaletteyken müsait bir ağacın dibine çömüştüm. karşımdaki sıçmaya çömelen belli belirsiz adamı görmemle atılmam bir oldu. koşarak tahta kapısı olan tuvaletin kapısını kırıp içeriye girdim ve çocuğun işini yarıda bıraktım. kocaman adam bağıra bağıra içeri girince çocuk korkmaz mı o da ağlamaya başladı. birlikte koşarak olay yerinden uzaklaştık.

hasılı çocuğun gözünde kocaman adamın yerle bir oluşunu bırak bütün akrabalara da rezil oldum. bu da böyle bir anım işte.
editledim.
güncel Önemli Başlıklar