bugün

hep böyle kal abi. sakin, sabırlı ve nazik. ha bir de anlayışlı..
"burdan abime sesleniyorum. geçen ay aldığın 30tl'mi geri ver ulan." dır efenim.
sevgili ağabeyciğim ;

-hani en sevdiğin kitabın bir gün aniden kaybolmuştuya..

-hani aysun'a aldığın gümüş bi küpe vardı..

-arayıp da bulamadığın ve büyük ihtimalle sinir krizi geçirdiğin dergilerin..

-dün sana sadece çorba kaldı ya hani, mantı olması gerekirken..

-bazı günler alarmın erken çalıyo ve sen farketmiyosunya uyku sersemi,sonra neden erken kalktımki diyosun,

-diş fırçan bi gün banyoya girdiğinde yerdeydi ya hani,

abicim ben seni çoooook seviyorum biliyo musun??

not: en ufak bir kaba kuvvet girişiminde elimdeki dergileri yakarım, ne yakıcam lan direkt babama.. nihahaha
hep beni sev. en çok beni sev.*
abi,

ticaret lisesi'ndeyken "daktilo"n 8 olmasına rağmen diğer derslerin neden hep 2-3 geldi? be hey cahil-cühela. bilardo'da babam tarafından yakalandığındaki halin umarım aklına geliyordur. bana gazoz alacaktın, 15 yıl oldu be adam. hayatın meşgalesine kapılıp gittin sen de...
*
yine yoksun be abi. zaten hiç olmadın...
çocukluğum bir abim olsa nasıl olurdu acaba diye düşünmekle geçti. ergenlikte daha önemli problemlerim vardı seni hiç düşünemedim kusura bakma. ondan sonra da uzun zaman hiç düşünmemişim onu fark ettim. ta ki sol framede bu başlığı görene kadar...
neyse nerde kalmıştık , diyordum ki ; sen hiç olmadın ama ben içten içe senin olmanı istedim hep. ablamla takas etsek bir abi bulup diye hayaller kurdum. ablamı seviyorum gerçi. hem en azından o gerçek bir kişilik. senin gibi hayal ürünü değil.
neyse abi diyordum ki ; sen olsaydın da, ben sen dışarı çıkarken peşine takılan o istemediğin ufak kardeş olsaydım. ben yine böyle saçma sapan konuşsaydım da sen saçlarımı okşayıp tamam ufaklık yeter bu kadar deseydin. ama yoksun ve ben istediğim kadar saçmalayabilirim. *
sen olsaydın ve eşek kadar oldun artık beraber gezebiliriz bakışı atsaydın * ama sadece hadi seni gezmeye çıkarayım ufaklık deseydin. alsaydın kolunun altına tur atsaydık, beraber takılsaydık... * *
evde herkes uyuyunca otursaydık dertlerini anlatsaydın bana abi. ben de kendi dertlerimi anlatsaydım.sansürlü anlatırdım gerçi *
sonra yaksaydın sigaranı birtane de bana uzatsaydın deneme amaçlı *. sonra ben alsaydım o sigarayı , sen de bana kızsaydın.
hayalini sevdiğim abi. yokluğunu sevdiğim abisi. iyi ki yoksun lan. oh ne rahatım *. olman gerekse zaten annem babam benden çok düşünürdü. hadi abi hoşçakal bugunluk bu kadar. *
tamam benden uzun boylusun, yakışıklısın, sevgilin de var ama tembel, işe yaramaz, uyuşuk, kro ve yobazın tekisin. * *
(bkz: hacı üç beş kuruş gönder la) *
bi bardak su getir allahsız.
seni pes'te yenmekten bıktım abi. ama güzel oluyor be o hallerin.
var mısın?

yoksun.
bir abilik yap da 50 tl atıver ordan allahsız.
" gelirken 1 bardak su koysana ya nolur lan. " *
etraafıma baktığım zaman seni hep farklı gördüm. insanların kardeşini ne kadar sıktığını, bıktırdığını gördüm. ben seninle her şeyi paylaşabiliyorum ve senin gibi herşeyiyle doğru düzgün bir insan olduğu için gurur duyuyorum.
sadece benden önce doğman abim yapıyor seni.
su koymaktan başka bi işe de yarar kardeşler.
dün denizde beni boğmak adına harcadığın tüm insan üstü çabalara rağmen seviyorum seni abişim.
keşke ölmeyip yaşasaymışsın, ben doğmazdım o zaman ne güzel olurdu.
aramızda 11 yaş olan insan. naber * .. neyse.
yahu annemlerde ne geç yapmış beni 11 yaş ne demek bir nesil lan nerdeyse. sen evlendiğinde ben liseye gidiyordum. çocuğun oldu üniversitedeyim. oha lan 11 yaş yuh.
ama malesef kötü işte. ne biliyim 3-4 yaş yokki aramızda insan abisiyle maça gider, bara gider. karı kız keser. bunları hiç yapamadık. iyisin hoşsun da 11 yaş çok be aga. babam gibisin. harçlık vermen iyi tabi. *
ah bide amca ettin beni. ne iyi ettin. neyse böyle işte. *
rahat bırak beni len.
olmayan birisin. dinlediğin için teşekkür ederim.
keşke iki tane erkek kardeşim olacağına sen olsaydın adımı bile koyabilirdin sonra sen belki kızardın birileriyle çıkmama didişir yapacağımı yapardım yine aynı odada kalmamak için de kavga ederdik 2+1 evde belki gece dershaneden alırdın üniversiteye kayıtta sen olurdun yanımda sıkışınca arardım seni.babama karşı savunurdun ezdirmezdin belki beni.
sen askere gidince napcam ben.
ne güzel olurdu izmirde olsan şu an sıkılmıyor olurdum.
abicim...
allah rızası için bi doğumgünümde de hediye alıver yahu.
seni çok özledim lan büyük adam. beni kızdırmalarını da özledim, akıl vermeni de. sen yanımda olsaydın bazı şeyler çok farklı olabilirdi benim için ama olduramadık işte. böyle olması gerekiyormuş, uzağımda olsanda kalbim her zaman seninle. iyi ki benim abimsin.