bugün

hiç şüphesiz bu kitap metal fırtınadır.
fahrenheit 451.
Olasılıksız..
Sefiller-victor hugo

IlkOkulda okuma saatlerimiz vardı. Bi yandan hüngür hüngür ağlar bir yandan okumaya devam ederdim hey gidi...
(bkz: muzaffer izgü)

Anneannem serileri.
olasılıksız.
listeden anladığım kadarıyla yazarlarımız okumayı baya ilerleyen yaşlarda sevmişler.

yeni nesil efsane geliyor.

kibritçi kız.
Aytül akal’ın süper gazeteciler kitabı. Bu kitapla polisiye okumaya başladım. Harikaydı.
alamut, simyacı.

Edit: eksileyen hangi fedai
Bay pipo.
the catcher in the rye .. bu kitabı defalarca okumuştum ortaokulda.. sanki kendini sorgulamayı uyandıran bir kitaptı. Çocukluktan yetişkinliğe giden yolu Keşfetmenizi yads ikisinin farkını görmenizi sağlayan. Bir çocuğun büyümesini gösteren güzel bir kitaptı. Hayatın çirkinliklerini ve çocukluğun masumiyetini anlatan değerli kitaplardan birisidir.
Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar.
okuyorum ama okumayı sevmiyorum. yiyorum ama yemeyi de sevmiyorum. sıçıyorum ama sıçmayı da sevmiyorum.
Cin ali.
Reşat nuri güntekin'in (bkz: acımak) romanı. Niye bilmiyorum bu kitap bende çok etki bıraktı.
Dede korkut hikayeleri. ilkokulda öğretmenimiz kütüphanedeki kitapları okumak için dağıttığında bu kitabı seçip vermişti. ilk başta üzülmüş, o çocuk aklımla "lan şu şansa bak yüzde doksanı batı klasikleri dolu kitaplıktan düşe düşe payımıza bu çıktı" diye hayıflanmıştım. Meğerse en değerlisi bana denk gelmiş de haberim yokmuş. Değerini yıllar sonra anladım.
ihsan oktay anar - kitab ül hiyel.
Yaban
Suç ve ceza
Oblomov ( kalbimde yeri ayrıdır )
Budala
Zeytindağı
Çalıkuşu
Hayvan çiftliği
1984
Don Kişot
Devlet
Hükümdar ( prens )
Metal fırtına
Sefiller
Pal sokağı çocukları
Kaşağı
Mai ve siyah
Kafamda bir tuhaflık
9. Hariciye koğuşu
Diyet
insanlığın yıldızının parladığı anlar - stefan zweig

''üç büyük usta'' ile birlikte ikisi de yıllar sonra tekrar okuduğum kitaplardır.
Ipek ongun kitaplariydi 10 - 15 yaş arasındayken.
faust; savaş ve barış.
çatı, şuan yazarını falan hatırlamıyorum, serisi var okumadım ama ilk 500 sayfanin üzerinde okudugum kitap.
Kendini arayan adam.

4. Sınıfa yeni başlamışken teyzemin Doğum günü hediyesi olarak aldığı bir kitaptı. Sevdiğim birisi olduğu için bir bildiği vardır diye okuyup bir şey anlamadım. Sonra bana anlamam için ufkumun genişlemesi gerektiğini söyleyip bir kaç kitap okuduktan sonra okumamı söyledi. Önce evliya çelebi serisini ardından Yavuz bahadıroğlunun bir çok kitabını okuyup sonra o kitabı okudum. Sonra da okumayı bir daha bırakamadım.
seker portakalı.
Gülten dayıoğlunun çocukken elime geçen tüm kitaplarıdır. Kaç tane vardı hatırlamıyorum tekrar tekrar okurdum hep okumak isterdim.
güncel Önemli Başlıklar