bugün

türk mutfağının vazgeçilmez çorbalarındandır. ahanda tarifi:

* 2 kase yoğurt
* 1 adet yumurta
* 1 kahve fincanı pirinç
* 1 yemek kaşığı un
* 3 yemek kaşığı sıvı yağ
* 1 tatlı kaşığı kuru nane
* 3 su bardağı su
* Tuz

Pirinci bir kapta yıkayalım. Yoğurdu bir tencereye koyalım. Yumurtayı ve pirinçleri de tencereye ekleyelim. Unu ayrı bir tavada kokusu yayılana kadar kavuralım ve unu da tencereye ekleyelim. Tenceredeki tüm malzemeleri iyice çırpalım. isteğimize göre tuzunu ekleyelim. 3 su bardağı su ekleyelim. Tencereyi ocağa koyalım ve altını yakalım. Kaynamaya başlayana kadar karıştıralım. Böylelikle topak topak olmasını engellemiş oluyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika daha kaynatalım ve altını söndürelim. Bir tavaya yağı ve naneyi ekleyip, ısıtalım. Çorbamızın üzerine ekleyelim. Afiyet olsun.

afiyet olsun anacığım.
yoğurt çorbası falan diyenler var kanmayın siz, asıl adı yayla çorbasıdır bunun efendim, sunarken üstüne dökülen kızdırılmış yağı ve nanesiyle vazgeçilmez çorbalardan biridir.
hey gidi günler hey diyerek çocukluğuma özlem duymama neden olan pirinçli,yoğurtlu vesaireli enfes çorba.
iftarda içilmelidir. hafiftir falan.
tarhana ve ezo gelin ile üç büyükleri oluşturan çorba.
köy kokan, mis kokan çorba.
ilk denememde çok güzel yaptığım çorba. şaşırdım.
hasta çorbası. herkesin içebileceği bir çorba.
Şuan akşam yemeğinde yediğim pirinçli, naneli, yoğurtlu kısacası terbiyeli çorba türü çok sevdiğimdir.
kış aylarının vazgeçilmezi .
ezogelin çorbasından sonra kesinlikle türk mutfağının en iyi ikinci çobasıdır .

(bkz: gribal enfeksiyon)
dinlenme tesisi çorbasıdır. kaynamaktan pörsümüş bir hali vardır. ilk fırtı alırken dili yakar.
bir mercimek çorbası değildir.
Yayla'dan yapılır.
Başlığı görmemle birlikte canımın çekmesi bir olan çorba. Sıcacık çorba varken ben kuru simitlere kaldım allaamm. Başlığı kim upladıysa ona da yazıklar olsun.
en sevdiğim..

taze nanesi olmazsa olmazı.
içine birde nane koyarsan off yemede yanında yattır.
Tam bir kahvaltı çorbasıdır. Canı çekiyor insanın bazen sabahları.
Kahvalti corbasi olmayandir. Kahvalti corbasi suzme mercimektir, ezogelindir. Bol ekmekle cok sicak icilir. Az limon sikilir.
Stres, cola'lı, alkol ve karbonatlı içeceklerle zarar gören sinir sistemini korur.
Ekşi yoğurtlarımı değerlendirmek adına üst üste yaptığım enfes çorba, muhteşem oldu görsel
Önceki günden kalan üç kaşık pirinç pilavının kurtarıcısı.
Yaylada karşıma çıkmayıp, izmir de yediğim çorba.
doğuda bir şehirde iç yağı ile yapılanını gördükten sonra tiskindiğim çorba. Tencerede güzel kaşığa aldığınızda ise donan çorba olunca tiskindim....
pirinç, yoğurt ve nane ana temel unsurunu oluşturan çorba türüdür.

ben pirinci bir çorbaya yakıştıramadığım için sevmem ve genelde yemem.
0:00 0:04
güncel Önemli Başlıklar