yatılı okul

entry 29 galeri 1 video ses iyilertrends
 1. 1.
  öğrencilerin her an okulla iç içe olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir eziyet türü.

  en güzel arkadaşlıkların kurulduğu yer de orasıdır. yurttan kaçma zevkini tatma imkanı sağlaması sebebiyle bazen çok sevilen yer. bazen öğlenki çorbanın akşam sulu halinin içilmesi. bazen aç kalmak. kaç yaşındasın sorusuna yatılı okuduğu yılları ikişer sayıp cevap vermek belki de.
  #200317 :)
 2. 2.
  küçük yaşta yatılı okula başlayan çocukların kendilerini ailelerinden uzak hissetmelerine neden olan ayrıca çocukların kendilerini yalnız ve kötü hissetmesine neden olduğunu düşündüğüm okul tarzı..
  #200572 :)
 3. 3.
  15 gram peynir ,4 adet zeytin , ve demir bardaklarla içilen çay aklıma geliyor. ayrıca sizden küçüklere iş yaptırmak da cabası
  #243818 :)
 4. 4.
  hayatın acılıgını, gerçek yüzünü önceden öğreten bir yerdir..üniverste yaşamı için birikimdir..
  #269885 :)
 5. 5.
  hayatımın en taze 5 senesini alan ve bana olgunluk, polyanacılık, insanları tanımak ve hayal kırıklıkları veren, aileden uzak yaşama, okuma durumu.
  #269895 :)
 6. 6.
  bu yıl okumaya başladığım okul türüdür ancak benimkisi öss ye daha planlı programlı çalışmak için olduğundan ve son sınıfta oılduğumdan çok eziyet çekmiyorum ama gerçekten zor hele hele aileniz uzaktaysa ve haftasonu gitme imkanınız yoksa...
  #269990 :)
 7. 7.
  (bkz: yatili okul arkadaslari)
  #940766 :)
 8. 8.
  ilk başlarda çok yadırganan ama eğer iyi bir okulda, hepsi birbirinden kardeş arkadaşlara sahipseniz tadından okunmayacak okuldur.
  (bkz: kabataş erkek lisesi)
  #1001641 :)
 9. 9.
  kabataşta başka yaşanan, unutulmaz anılara sahip olan, hiç eve gitmemekle gurur duyduğun bir yer.
  #1960952 :)
 10. 10.
  (bkz: yatılı okul şakaları şakaları)
  #1982111 :)
 11. 11.
  soğuk demir ranzalarda kardeşçilik oynamaktır yalnızca orada tanıdığın insanlarla ya da sıcak suya hasret kalmak yeri geldiğinde. ilk zamanlarında yadırgadığın, zamanını ankesör başında aileni aramaktan başka hiç bir şeye harcamadığın yerdir. alışırsın sonra, belki de maruz kalırsın o hayatı yaşamaya. anne yemeğinden uzak kalmaktır, demir bardakta şekeri toptan atılmış çay içmek. gündüzki bütün geyiğe, neşeye rağmen yatağa girdiğinde iç burkan yerdir zira üzerini örttün mü diye kontrol edecek bir anne yoktur orada o yaşta olmanıza rağmen. dolabınıza acemice yapıştırdığınız aile resimlerinin her noktasını ezberlemektir.. aşkları zor atlatılan yerdir yatılı okul çünkü her gün sabah akşam görmek durumundasınızdır malum kişiyi. güneşin doğuşuyla batışı arasındaki zamanı doldurursunuz bir süre yaşamaktan çok, tatil gelip te evinize gidin diye. zoraki etütlere alışmaktır lakin o etütlerde ya kitap okursunuz ya da müzik dinlersiniz..okuldan çıkıp sigara içen yaşıtlarınıza imrenmektir bazen çünkü siz okuldan çıkıp ta sigara içemezsiniz..haftanın belirli çarşı saatleri dışında dışarı çıkmanız mümkün değildir çünkü. verilen saatten sonra kalkamaz gece yoklamasından önce uyuyamazsınız ki bu yasaktır sizi daha da uykulu yapan. hasta olduğunuzda babanız ya da o yanındayken hep kırdığınız anne değildir yanınızda olan, o günün nöbetçi öğretmeni gelir başınıza hastanelik misiniz değil misiniz diye. ya hastasınızdır ya da değil, evde hep duyduğunuz "üzerinde kırgınlık var çocuğun, hastalanmadan sıcak birşeyler yapayım" cümleleri yoktur o yüzden hasta bile olmaz bünyeniz ya bağışıklıktan ya tedirginlikten. yemekhanede köfte çıktığı zaman uzun kuyrukların oluşmasıdır evde annenizin zorla yedirmeye çalıştığı şey için. raporsuz devamsızlık hakkınızın olmayışıdır. evine giden arkadaşın getirdiklerini yere battaniye sererek hep beraber yemektir. gündüzlü arkadaşlarınızın annelerinin pasta börek yapması, "yatılılar da kola alsın " seslerinin yankılanmasıdır. rehber öğretmenlerin en meşgul olduğu okuldur. idare binasını ziyaret nedenleriniz farklıdır gündüzlü arkadaşlarınızdan, ya yatağınızı beklenilen gibi toplamamışsınızdır ya da odanızı temiz tutmamış. .aynı anda bir sürü kişiyle uyanmak, ve uyumak için odada en son yatıp ışığı kapatacak kişiyi beklemektir.
  herşeye rağmen maddi manevi ayakta kalmayı öğrenmektir..hayatı anlamak, hazırlanmak..
  evet biraz da gaddarlaşmak belki ama özünde de bir o kadar duygusallaşmak..
  ve kimileri için çocuğunu asla yatılı okula göndermeme kararı almak...
  #3046746 :)
 12. 12.
  ergenlikteki olgunlaşma sürecini acayip hızlandıran, hayatınızda daima büyük bir yer kaplayacak olandır.
  #3046765 :)
 13. 13.
  (bkz: yatılı okulda gündüzlü okumak)
  #3046775 :)
 14. 14.
  Kahvaltıyı iyi yapmak için erkenden kalkılan yerdir.

  Yararı olan bir o kadar da zahmetli bi yerdir.
  #4026451 :)
 15. 15.
  genelde pilav yerken kıtır kıtır ses gelir..son kullanma tarıhının dolmasına 1 gun kala pişirilen konserveler bamyalar tadından yenmez.sabahki çay ve kireç gibi peynirin yerini ise asla tutamnaz hiçbirsey.
  #6246412 :)
 16. 16.
  yatılıdan gelen insanlar birbirini tanır. insanın hayatı algılayışını değiştiren okul türüdür.
  #6246457 :)
 17. 17.
  evinizin tam karşısındadır. nedense oraya baktıkça içiniz acır. her oraya baktığınızda 'ben çocuğumu oraya yollamayacağım.' diye karar verilir. ama büyük konuşmamak lazımdır. kader..
  #6246551 :)
 18. 18.
  öğrencilerin koyun sürüsü olarak kabul edildiği, benimsendiği yerlerdir. Okulda şahane öğretmen olarak bilinen öğretmenlerin feci şekilde küfür etmeleri, aşağılamaları çoğu zaman yalaka oldukları müdüre ulaşmaz zira ulaşsa da bir koyunun ne değeri vardır ki gözlerinde? ideolojik görüş yasaktır bu yerlerde amma ülkücüler, toplanır eder, tartışır, kitaplar okur, sigara yasaktır ama paket paket sigara içilir her gece buralarda. Kimsenin haberi olmaz, kimse sesini çıkaramaz.. ve siz sadece yüzlerine bakıp ancak şunu mırıldanabilirsiniz " bir fincan salak.."
  #6246588 :)
 19. 19.
  ne olup bittiği belli olmayan sözüm ona adında okul geçen, öğrencileri her türlü pisliğe alıştıran,geleceğin or.spusunu,tinercisini,hırsızını,katilini yetiştirmeye and içmiş yok edilesi yerledir.

  daha bir hafta önce 12 yaşındaki bir kız yatılı okulda hamile kaldı. nasıl odu bu olay?
  işte isminde okul varya önemli değil. bahane olarak da;

  ''biz çocuğunuza üreme konusunu anlatırken uzman arkadaş yanlışlıkla kızınıza boşalmış.'' desinlerde tam olsun. *
  #6246666 :)
 20. 20.
  erken yasta aileden ayri ve uzakta yasamanin ne demek oldugunu ogrendiginiz icin daha sonra buyudugunuz zaman bunun avantajlarini yasarsiniz. mesela okula gidiceksiniz ve bu kez yurtdisinda ve uzunca bir sure de kalicaksiniz. yasitlariniz uzun bir sure alisamaz hatta kimisi dayanamayip geri donerken siz kisa surede ustesinden gelebilirsiniz. bu yatili okumanin size verdigi bir avantajdir.
  #7007002 :)
 21. 21.
  (bkz: galatasaray lisesi)
  #7007013 :)
 22. 22.
  çeyrek ekmeği biberleyip yarım ekmeğe koyup bi haftalık suyla içtiğimiz zamanlarımın geçtiği yer.

  peşin edit: yatılı fen lisesi kazanmış 8. sınıf arkadaşım bende senin gibiyim bende öyle şeyler yapmam dedim ama şimdi utanmadan sözlüğe yazıyorum. Eksi basacak olanlara diyorum kalmayan bilemez bende evde anamin yemeklerini yemeyi isterdim.

  edir: karabiber yeşil biber sanmayın.
  #12829590 :)
 23. 23.
  - ekmek arası ketçap
  - ekmek arası tuz
  - ekmek arası poğaça
  - ekmek arası ekmek

  gibi kombinasyonları tadabileceğiniz mükemmel mekan. fiyatları da bir o kadar ucuzmuş. deneyin efenim.
  #12829608 :)
 24. 24.
  *sabah erken uyanma derdi olmayan okuldur. hatta bu durum belletici hocalar için büyük sorun olur. ders 8.30'da başlıyorsa, o çocuğu 8.26'dan evvel kaldırma şansları yoktur.
  #14351935 :)
 25. 25.
  Okul gibi çalışma, disiplin ve zihin jimnastiği yapılan bir mekanın, uyumak, yatmak, gevşemek çağrışımları yapan yatılı kelimesi ile anılması, zıtların birlikteliği açısından dikkat çekicidir.
  #14351997 :)