bugün

yasemin yalçın'ın hazırladığı, kendine göre tiplemelerle kanal d, star ve tgrt kanallarında yayınlamış komedi programı.
(bkz: sürahi hanim)
(bkz: hamsiye)
(bkz: kakilmis)
(bkz: gulazer)
(bkz: suayip)
Cok kücükken iple cektigim programin adi , simdi tekrar bakinca "Yaaaa ben bunlarami gülüyordum" demekten kendimi alamiyorum...
can barslan'ın da seneryo ekibinde bulunduğu, çok geniş bir senaryo ve oyuncu ekibine sahip dizi.

Senaryo: Yılmaz Okumuş, Resul Ertaş, Metin Açıkgöz, Mesut Ceylan, Meral Okay, Can Barslan, Atilla Atalay, Ali Erdoğan

Oyuncu Filmdeki Karakteri
Yasemin Yalçın Kakılmış/Şuayip/Gülazer
Nihat Nikerel
Metin Yıldırım
Sema Önür
Sevinç Yıldız
Şahine Hatipoğlu
Macit Sonkan
ilyas ilbey itilmiş/Tosuncan
ilyas Salman
Cihat Tamer
Işık Aras
Ceren Erginsoy
Ulvi Alacakaptan
Orhan Ayça
Ayşe Tunaboylu
Taner Ergör
Osman Cavcı
Ayten Soykök
Pelin Körmükçü
Zehra Alptürk
Mehtap Bayrı
Ruhsar Gültekin
Hilmi Erdem Karatay
Suna Pekuysal
Gözde Soley
Sibel Yıldırım
Songül Bayoğlu
Çağlayan Neyman
Ceyda Şener
Didem Germe Aydın
Filiz Kılıç
Meltem Özlevent
Ufuk Karaali
Sibel Yıldırım
Kemal Topal
Sibel Topaloğlu
Oğuzboy Vedat Şahin
Somer Karvan
Cenan Çamyurdu
Ahmet Toplar
Hamza Kaya
Gündüz Sezgin
Kaya Gürel
Rüyam Olunçay
Mine Demiriz
Sevinç Yıldız
Mehmet Bulduk
Esin Eden
Ali Erdoğan Müşgül
Levent Sülün
Volkan Adıyaman
Özge Erdaş
Tulga Serim
Türkan Kılıç
Hakan Korkmazyürek
Ercan Özdal
Zeynep Ateşer
Savaş Özdemir
Hasan Mullaoğlu
Kaya Erdaş Pamuk Tüccarı
Kosta Kortidis Sürahinin damadı
bayıla bayıla izlediğimiz, sonra oradaki tansu çiller taklidinin taklidini okulda yaptığımız, o zamanlar süper komik gelen tiplemeler bütünü.
(bkz: boşbakan)
şuayip'in bir alacaklısı vardı. kadın kendi sorar, kendi cevap verirdi. işte o kadın hayatın anlamını çözmüştür. böyle bir karakteri de bünyesinde bulundururdu.
şuayip yatağında yatmaktadır ve karısı ise ayna karşısında bıyıklarını almaktadır. bıyıklarını almaktan bunalan kadın şuayip'e şu sözleri söyler.

- * şuayip yarın bana tüy dökücü krem al. bıyıklarımı yolmaktan bıktım artık.

+ * boşver hayatım senin doğal halin daha güzel. böyle daha delikanlı görünüyorsun.
zamanında izlenilebilen program. şimdi olsa o zevkle izleyemem.
çekimlerine tekrar başşladığımız program. Yılbaşı gecesi ilk program yayınlanacak...
geri dönüşüyle tekrar sevindiren programdır. türk tv tarihini en eğlenceli programıdır.

ikincisi için (bkz: haneler)
zamanında çok sevilen fakat zaman ve dönemin değişimi ile birlikte espri anlayışının da değişmesine inandığım ve izlerken sıkan program.
keşke yeniden başlanmasaymış denilen program.
ince ince yasemincee...
(yine karakter az geldi.)
yılbaşında yayınlanan ve beklentileri karşılayan programdı.*
yeni versiyonu kötü değil ama eskisi gibi güzel değil. sıradanlaşmış bir skeç programı olmuş. karakterler aynı. tamam yasemin yalçında hiç formundan kaybetmemiş oyunculuğı gayet iyi ama tek yasemin yalçın götürmüyordu programı. yardımcı oyuncuların hiç biri yok. bir kocası var başka kimse yok. gerisi zaten eski kadrodan olmadığı için eskisi kadar tatmin etmedi. tamam sürayi nine komik ama haşmetsiz, gelinsiz, torunsuz ve bakkal hasansın bir sürayi ninede yağsız, tuzsuz yemeğe benzer. sadece ana maddesi kalır, lezzet katan öğeler yok olur.
hala güzel hala eğlenceli. giden yıllar yasemin yalçın'dan hiçbir şey götürmemiş. yalnız "acaba tutacak mı?" endişesinden olsa gerek, işine yeterince adapte olamamış gibi duruyor yasemin yalçın. bunu aşarsa tutması işten bile değil.
siyasetten uzak olsa daha iyi.

tinerci kılığında çöplerin arasında kocasıyla olan saçma eleştirisel diyalogları çok yapay ve sıkıcı.

onun dışında her şey yine iyi...
git gide eski performansını yakalamaya başlamış mizah programı. yasemin yalçın yine yardırıyor. ayrıca güzel politik taşlamarı da artık baya eksik olan mizahın mualif yanını çok güzel sergiliyor.
1995'te başlayıp bugünlere geldiğine göre başarılı programdır.
90lı yıllarda patlamış komedi programı.jenerik şarkısının sözleri şu şekildeydi:

ince ince yasemince
her mevzuya dokundu
her mevzuda yasemince
ince mevzular buldu

dertlerimizi içimize attık
kahkahalarla buket yaptık
üstüne biraz üzüm kattık
ince ince yasemince
bugüne kadar çok severek izlediğim yapım. ama bugün biraz baktım ve bir daha asla ve asla izlememe kararı aldım. yaprak dökümünü ti ye almış aklı sıra. yaprak dökümünü bugüne kadar 1 kere bile izlemiş değilim. ama sinirlerimi bozdu. gerek tecavüzü, gerek babanın kalp krizi geçirmesini, gerek çaresizliği hep cinsellikle birleştirip komedi yapmışlar akıllları sıra. toplumumuzun ne kadar seviyesizleştiğinin bi kanıtıydı neredeyse. üzülüyorum. yazık çok yazık ..
yeni bölümleri fox tv de yayınlanıyor. oldum olası hazzetmedim bu programdan. hiç bir zaman konik gelmedi bana. lakin yiğidi öldür hakkını teslim et, demişler. uzun yıllardır bünyesinde siyasi eleştiriler bulunduran tek komedi programıdır. sadece bu yönü ile benden takdir kazanmıştır. yine de izlemem, orası ayrı mesele.
aykut kocaman' ın müthiş metaforu.
gülazerin müthiş kalçalarında yüzme simidi var.
güncel Önemli Başlıklar