bugün

sabahın köründe; tam da rüyanın en heyecanlı, en dramatik ya da en duygusal sahnesinde, kişinin yurtta kalmasının bir sonucu olarak 'çabuuuuuk, çabuuuuuk, kalkın' haykırışları içinde yarım yamalak ayılıp 'bırağkın beniğ fiim daa biğtmediğ' tepkisini vermesi ve yatağa yığılması şeklinde gerçekleşen içgüdüsel davranış.
sonucu hüsranla sonuçlanacaktır büyük ihtimalle. lakin siz uyandığınız halde teta dalgalarınız dalgalanmaya devam ediyorsa rüyanın devamını görmek olasılığı vardır.
pembe hayallerinizde tatlı tatlı süzülürken koridorlarda kopan bir çığlıkla ya da yurtta çalınan düdükle birden bire rüyada olduğunuzu fark etmeniz ve korkuyla irkilmeniz sonucunda,o bir an kadar kısa ve bir okadar da acı veren zaman diliminde verilebileceğiniz karardır..önünüzde iki yol vardır..biri rüyanın sonuna giden kutlu zafer yolu,diğeri etüd yapılan sınıfa giden bok yoludur..seçim sizindir..okul idaresinin bitmek bilmeyen baskısı ve bu güzel joker hakkını bir başka okul sabahına saklama kaygısı sonucu etud sınıfında tahta sırada pembemsi rüyalar görülerek olay tatlıya bağlanır..
en güzel en ateşli vs yerinde uyanmanın verdiği düşünce.
boşa çabadır...
saçma bi eylemdir. çünkü hiç bir zaman o rüya tamamlanamaz.
bazen işe yarayan harekettir. fakat o noktadan sonra rüya daha fantastik bir hal alır ve gereksiz tipler enteresan triplere girer her nedense..
(bkz: nafile)
rüyasında yarım kalmamış bir uyku uyuduğunu görmüş ve rüyasını gerçekleştirmek için tekrar uyumak istemiştir.
genelde güzel rüyalarda denenen ancak benim henüz sonuç alamadığım çabadır.
kötü bir rüya ise işe yarar yalnız. bundan kurtulmanın tek yolu korkulan bir rüya gördüğünüzde yastığınızı da alıp annenizle babanızın ortasında uyumaktır. denenmiş ve işe yaradığı görülmüştür. *
(bkz: lucid dreaming)
''geçmiş ola!'' derler böylesine.
başardığım şeydir. Başardım ben bunu. ewet yaptım.
greçekleştiği takdirde 1000 atlı akınlarda çocuklar gibi şen olmaktır.
bazen o görülen rüyanın geleceği tutmaz ve kişi o yarım kalan rüyanın üzerine hayaller kurararak da rüyayı devam ettirebilir. ama eğer devamı gelirse bütün gün veya akabindeki günler boyunca kişi devam ettirdiği rüyayı düşünüp mutlu olur.
cogu zaman nafile bir ugrastir. cünkü bilincaltina müdahale gerektiren güc bir istir. en iyisi elde olanla yetinmektir. bunu bulamayanda vardir.
(bkz: ruya gormeyen insan)
rüyalarını unutan insanın, her rüyayı gördükten sonra uyanıp, bunları baş ucuna koyduğu kağıda not almasından daha az saçma gelen durum.
yatmak için sebep arama durumudur. *
(bkz: uykuyu seven insan)
onca dil döküp ikna etmiştim. tam yatırıp öpmeye başlamıştım ki, "vay mına koyum" cd çizikmiş, kaldık öyle erekte erekte.
tamamiyle bilinç altinla alakali bir eylem .*
bu eyleme lusid rüya adı verilir.
pek mantıklı gözükmese de gerçekleştirilebildiği bilinmektedir.
(bkz: asik olunan kisiyi ruyada gormek)..
Çok nadir de olsa başarabildiğim fakat olayın akışının malesef değişime uğradığı durumdur.
(bkz: başladığın işi bitirmek)
erkişi,hayatında görebileceği en güzel üç beş hatundan birisini rüyasında ayarlamıştır. işin zahmetli olan kısmı mum,şarap,klasik müzik faslı atlatılıp.tam işin en heyecanlı kısmı; yatağa hatun atılmıştır ki.reel hayattan anne seslenir.

+oğlum kalk hadi kahvaltı hazır,işe geç kalacaksın.
-anne ne işi ya biz burda hatunu götürüyoruz. sen işten bahsediyorsun.
+ne hatunu.başına mı vurdu oğlum.manyakmısın sen.
-hatun diyorum şarap marap ne çabuk sabah oldu.
-has siktir rüyaymış.anne yapılır mı bu ya.insan biricik evladına bunu yapar mı ya.
+ne yaptım oğlum kahvaltı hazırladım sana.
-anne dur ben 10 dakika daha yatayım az sessiz ol.on dakikaya dönerim.
+ iyi yat zıbar.işe de ben giderim senin yerine artık.
-off anne off.gitti gül gibi hatun,artık rüyamda bile göremem.