bugün

Geçen günlerde şahit olduğum olay.

Kızılay aracı geldi mahalleye. Eskiden meshur bir kadın şarkıcının annesine (türbanlı anne) 11 adet koli bıraktı.

Neden diye sordum balkondan.

Bende bilgileri var dedi anne.
Oysa sokağa çıkma yasağı vardı. Bilgileri paylaş kızılay'la gitsin.

Kadın akp kadın kolları başkanımış.
500 tl aidatli site ve yardim kolisi.
Yav he he.
At yalanini skym inananı.
o kadar paraları var, yardım kolisini nasıl kabul ediyorlar ya. insan bi utanır da nakit alır, ihale alır ne bilim. hiç bişi öğrenememiş bunlar. püü yazık.

ama böyle bir şey ortaya atıldıysa da açıklama yapılması gereken bir olay. soyulmaktan bıktık.
ben bu sitede oturuyorum ve burada olan tüm olay dümen beyler. lavella sitesi ümraniyede vede orada ultra lüks zenginler de yok. bunun yanı sıra oraya gelen araç koli dağıtmaya gelmemişti. her denilen şeye kanmayalım. adamın aracında koli yoktu bir kere ne hikaye anlatıyor bu eleman? bir kere bu adam burada bile oturmuyor ki, güvenlik.. yalan, hikayedir bu anlatılanlar. dümdüz sıradan bir çomar hikayesi mübalağa yapılmış çokça...
Doğru da olabilir yalan da olabilir bilmiyorum artık hiçbir şeye şaşırmıyorum çünkü her şey mümkün.

Ayrıca 500 tl aidatlı lüks sitede oturuyor diye yardım kolisi kabul etmeyecek diye bir durum yok. Daha bir kaç hafta önce ferrarisi olan adam ve nice zenginler 1000 liralık yardıma başvurmuştu.
lütfen artık şu yardım kolilerinden vazgecilsin. isteniyorsa yardım nakit yapılsın ve insanlar ne almak istiyorlarsa onları alsinlar. insanların ne yiyeceklerine karar vermek çok doğru gelmiyor bana.

ayrıca bu kolilerin hazırlanmasında yandaş, yoldaş kollamanin da önüne geçilir böylece. O yardımları alan insanların ve çoluk çocuğunun etraflarina karşı hissettiği eziklik duygularına da engel olunur.

bunu almaya hak kazananların basit bir program ile oluşturulan veri tabanından ulaşılabilmesi gerekir. bir belediye o kolileri hazırlamak ve dağıtmak için zaman harcamak yerine gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit etmek ile ugrasmali. insanlara verilen kartlara nakit yüklemesi yapılmalı.

Veya bir seçenek olarak bu da sunulmalı.
allah'tan çöpe atmıyorlar, yardım kolisini kabul edip çöpe atanları da gördük.
(bkz: yardım kolisini parçalayıp çöpe atan mersinli)
birde şöyle tipler var tabii;
https://www.youtube.com/watch?v=bXf6OW8Dcys

bütün partilerin yaptığı aynı bok, sanki akp sütten çıkmış ak kaşık. iki ucu boklu değnek, al birini vur ötekisini.