bugün

yaprak sarma bir çeşit dolmadır. iki türlüsü kabul görür -etli ve zeytinyağlı olmak üzere- seve seve yanabilecek bir yemek olup oldukça zahmetlidir ve güzel sarma yapmak her yiğidin harcı değildir.
zeytinyağlısından tencere tencere tüketebileceğim şahane şey..*
genellikle asma yaprağından yapılır. kara lahana yaprağından yapılan da çok lezzetlidir.
bir tabağa yuğurt doldurup yanına da samaları koyup bandıra bandıra yemek gibi keyif verici bişey yok.
yoğurt döküpte tadı kaçırılamayacak kadar güzel bir yemek çeşidi.
zeytinyağlı olanına limonun yaraşacağı zahmetli yemek. kalem gibi sarılmış olması da marifet göstergesidir. ayrıca anneannenin evine gidilince buzdolabında aranilan ilk şey.
suyu ile yoğurdu karıştırıp ekmeği suyuna bana bana yenildiğinde inanılmaz bir tat veren sarması yetenek isteyen yemek.
canı çekenler ve hamile yazarlar için;

(bkz: sol frame e gelmesi engellenmesi gereken baslıklar)
(bkz: olsa da yesek)
ne kadar yapılırsa yapılsın asla yeterli gelmeyen yemek.
yemek yapmayi ögrenmeye baslamak icin en iyi yemek.
en azindan kendini gelistirebilecegin bi alan..
damak tadı olmayanlar için en güzel başlangıçtır yaprak sarması.
en tatsızının da en lezzetlisinin de görüntüsü hep aynıdır.

seyir halinde bir yaprak sarması, en çok borcam a yakışır.
hareket halindeki yaprak sarma ise; ya boş dondurma kabına ya da boş yogurt kabına yakışır.
beyaz lahana yaprağına da sarılabilen mükemmel bir meze, hatta başlı başına bir yemek.
yaprak içerisine konulan iç kadar yaprağın kalitesi de önemlidir, ince ve leziz olmalıdır, öyle ki çekirdeksiz üzüm asmasının yüksek kısımlardaki genç ince yapraklarından yapılan sarmalar muhteşem olur.
iç olarak : prinç ve baharatlar başta olmak üzere isteğe göre kıyma, kuş üzümü, maydanoz, cam fıstığı gibi ilaveler konabilir.
yaprak olarak : üzüm asması yaprağı, beyaz ve kara lahana yaprağı şeklinde seçenekleri mevcuttur.
zeytinyağlısı limonla, kıymalısı yoğurtla ayrılmaz ikili olan şahane yemek.

saatlerce, hatta bazen gece boyu sararsın lakin tükenmesi için bir kaç dakikanın yeterlidir ayrıca..

(bkz: bitmeyen sarma istiyoruz)
pazı sarmasının yanında esamesi okunmayacak yemek.
en güzelini anneler yapar.
akla gelmesi dahi, insanı acıktırır.
limonla süper ikili oluşturan muhteşem yemektir.
annenin misafirlere yaptığıdır.
(bkz: olsa da yesek)
türk usulünde, içine kuşüzümü konulur yunan usulünde konulmaz ve biraz daha ekşili olur, tabi onların ki yaprak dolma sınıfında böyle kocaman kocaman oluyor ayrıca. bu sebeplerle yunan usulünü tercih ettiğim yemek. zeytinyağlı elbette.
görsel
bu akşam afiyetle yemeyi sabırsızlıkla beklediğim yiyecek. * * *
bir çırpada hüpleteceğim yemektir. oruç oruç insanın canı çekiyor. iyiki kız değilim yoksa aşeriyon mu sorusuna maruz kalabilirdim.
annenin yaptığı yaprak sarmanın üstüne yoktur.bir oturuşta 20 tanesi yenilir.anne mutlu edilir.karın memnuniyetle doyurulur.
"olum annen ne guzel yapiyor sunu $%^#@#@" demeye calisirken agzindan tasan pirincleri toparladiktan sonra %^%#$%^ yemin ederim cok allahsiz, oha kac tane yedim" diyebilmek.
güncel Önemli Başlıklar