bugün

simite benzerliğiyle bilinen kerhane tatlısı
puding..
bir somun ekmek ve nutella alinir. ekmek bolunur, bicak, catal veya kasik yardimiyla nutella ekmege surulur, afiyetle yenir.
kolpadan mozaik*...
en kolay puding olan cremole, sut esliginde 3 dk cırpılır. bu esnada baska bir arkadasın eline petit beurre tipi biskuviler verilir kucuk parcalara ayrılsın diye. ardından hazırlanan cremole ve buskuviler karıstırılarak dondurucuya atılır. en kolay ogrenci evi tatlılarındandır...
(bkz: baklava)
(bkz: yuh amına koyyim)
(bkz: kek)
şekerli yoğurt

yapılışı: yoğurta şeker koyulacak ve yenecek.
YALANCI TAVUK GÖĞÜSÜ
MALZEMELER:
1 BARDAK UN
2 BARDAK ŞEKER
1 PAKET VANiLYA
YARIM PAKET MARGARiN
YARIM KiLO SÜT
FINDIK
TARÇIN
YAPILIŞI:
SÜT,SEKER,VANiLYA,MARGARiN,UN,KISIK ATEŞ ÜSTÜNDE BiR ÇIRPICI YARDIMIYLA KARISTIRILARAK PiŞiRiLiR.KREMA HALiNE GELDiĞiNDE OCAKTAN ALINIR VE ILIMASI BEKLENiR.DAHA SONRA BiR BORCAM iÇiNE YAYILIR VE SOGUMAK ÜZERE BUZDOLABINA KOYULUR. SOĞUYAN KARIŞIM ALINIR ÜZERiNE ÇEKiLMiŞ FINDIK VE TARÇIN SERPiLEREK SERViS EDiLiR.AFiYET OLSUNDUR.
valla ilk, okuyunca bana kolay geldi.. bir kişilik yaparken yapılma sürelerini 10'a bölünüz..*

aşure..

kaç kişilik : 10
hazırlama süresi : 60 dk
pişme süresi : 300 ( 5 saat ) dk

Malzemeler :

2 su bardağı aşurelik buğday
1 su bardağı nohut
5 su bardağı tozşeker
1 su bardağı kuru fasulye
15 su bardağı su
Yarım su bardağı pirinç
1 su bardağı kuru üzüm
1 su bardağı küp doğranmış kayısı
1 su bardağı doğranmış kuru incir
1 portakal

Süsleme için :

1 su bardağı kuş üzümü
Çekilmiş ceviz içi, Antep fıstığı
Tarçın, nar taneleri

Hazırlanışı:

* Buğday, fasulye, nohut ve üzümü yıkayıp ayrı kaplarda bir gece önceden ıslatın. Ertesi gün buğdayı süzüp büyük bir çelik tencereye alın. 15 su bardağı su ekleyip kaynatın. Üzerinde biriken köpüğü bir kevgirle alıp tencerenin kapağını kapatın ve 30 dakika kaynatın. Fasulye ve nohutu süzüp ayrı kaplarda haşlayın.

* Pirinci yıkayıp süzün ve buğdaya ilave edin. Buğday taneleri iyice yumuşayıncaya kadar yaklaşık 4.5 saat kısık ateşte arasıra karıştırarak pişirin.

* Buğdayın suyu un çorbası kıvamına gelmek üzereyken tozşeker, nohut ve kuru fasulyeyi ekleyin. Portakalın kabuğunu ince ince doğrayıp karışıma ekleyin. Kuru üzüm ve kuru kayısıyı ilave edip karıştırın. Birkaç taşım kaynattıktan sonra ateşten alın.

* Aşure piştikten sonra doğranmış inciri ekleyip karıştırın. Sıcakken kaselere boşaltın. Soğuyunca üzerini ceviz içi, Antep fıstığı, kuş üzümü, tarçın ve nar taneleri ile süsleyerek servis yapın. isteğe bağlı olarak gülsuyu da serpebilirsiniz.
çikolata.bakkaldan alınıp eve kadar sabredilir.kapıdan girer girmez afiyetle yenir.
krep
un yumurta şeker yap mikserle çırpılır, krep tavasına yayılır,pişen kreplerin arasına nutella sürülüp dürüm yapılır
afiyet olsun
bir sufle değil onu biliyorum.
en basiti; seks.
şekerli yoğurt. öğrenci evinin vazgeçilmez tatlısıdır.
sevgiliyi öpmek.
Hazır puding, bisküvi pastası, afyon kaymağı diye geçen tatlılardır.
petibor biskuvileri ezip un haline getirip icine sut ve azicik yag koyup hamur gibi yogurmak. minik toplar halinde yuvarlamak. yapimi kolay ve cok lezzetlidir.
çocuk.

edit; tamamen espridir. ciddiye almayınız.
mozaik.
özsüt. bir çalışanı kafalar, sepeti salladığında siparişleri sepete koymasını sağlarsın. dadlının kralını yersin.
yalancı tavuk göğsü

1 bardak un
1 litre süt
1 bardak şeker
1 paket vanilya
1 kaşık tereyağı

tencerede devamlı karıştırın koyulasinca tepsiye dökün. mis gibi. dilerseniz üstüne kakaolu bisküvi kiriklayin.

Afiyet olsun.

(bkz: şef herasmus)
irmik helvası. ayıptır söylemesi az önce yaptım demlenmeye bıraktım.
pudingi kaynatıyoruz sonra pisküvileri diziyoruz, pudingi üzerine bi döküyoruz, bi diziyoruz, bi döküyoruz bi diziyoruz derken pastamız oluyor.

ben buldum.
kemalpaşa tatlısı. yaşa mustafa kemal paşa yaşa.
Kesinlikle bisküvi tatlısı ve puding.

Ben bile yapabiliyorum la bu ikisini.
güncel Önemli Başlıklar