bugün

teknolojinin kurbanı olduğumuz anlardır. hızlı ve pratik olacağız diye en alakasız şeyleri en alakasız kişilere göndeririz. yanlış mailler, yanlış sms ler .. msn de yanlış iletiler... kısaca en sağlam pot kırma yöntemidir . ayrılık veya kavga nedeni bile olabilir. arkadaşla sevgiliyi çekiştirirken yanlışlıkla giden mesaj.... *
olayın akabinde ve detayında; mesajı yolladığımız yanlış kişiye o mesajın yanlış mesaj, mesajın yollandığı kişinin de yanlış kişi olduğunu utana utana yine bir mesaj eşliğinde ilettiğimiz mesajlardır.*teknolojinin ve mesaj çekmeye otomatik olarak ayarlanmış hızlı parmakların azizliğidir. kişi giden mesaj arkasından öylece bakıp kalır, artık çok geçtir. *
genelde terkedilen bir kız x isimli eski sevgiliye gider bu mesajlar ve mesajda şöyle bir şey yazar
_ay varya x'de kimmiş birini bulmuşum taş taş, deliler gibi aşığım ona. x onu aldattığımı öğrenmese bari salak nasıl kandı sevdiğime.

bu mesajı gönderdikten sonra tekrar mesaj gönderilir
_kusura bakma yanlışlıkla göndermişim bir akradaşa yollıyacaktım.
gecen hafta bana kontör gönderen tanımadığım kişiye burdan da teşekkür etmek istiyorum. harbi çok makbule geçmişti . helal etti bi de saolsun.
üniversitede okurken, aynı evi paylaştığım arkadaşımın sevgilisine atmak isterken, hemen karşısında oturan şahsıma attığı " naber tatlım " mesajı...

akabinde ve detayında şahsımın da hiç bozuntuya vermeden cevapladığı
" noluyo lan dana" mesajı... * *
insanın mal olduğu durumdur.
şöyle ki: geçen sene arkadaşların da gazıyla bir kıza çıkma teklif etmişimdir. kızdan hayır cevabı alınca mal olup arkadaşa "abi hayır dedi" yazıp mesajı atacağıma hayır diyen kıza mesajı atmışımdır. neyse ki akabinde yüzsüzce kızdan telefonunu isteyip mesajı silmişimdir.
aslında genellikle o anda akıldan geçirilen isme atılan mesajdır.onu düşünürken onun nosu bulunur ve yanlışlıkla atılır..
sevgiliye atılacak "romantik ol biraz" şeklinde mesajın, adana ocakbaşı sipariş hattına yollanması..
bursadan ankaraya gelinmiştir, ve o aralar sevgiliyle ara nane molladır. bu hamınaodumun yanlış mesajları da hep en absürt zamanda en abzurt kişiye gider zati. neysem en yakın arkadaşa ankaraya gelinir gelinmez mesaj yazılır ve alışkanlıktan mesaj sevgiliye atılır:

"- Ankaraya geldim danam benim, sana kemalpaşa talısı getirdim beni terminalden alırsan yirsin."

bir de eğer bunu yapan kadar öküzseniz mesajı kime yolladığınızı farketmez, mal mal arkadaşınızı beklerken, karşınızdan gelen sevgilinizi görürsünüz. artık o dakika morarır mısınız kızarır mısınız size kalmış.

fikrimi değiştirdim ulan editi : hayır pişkin pişkin dananıza sarılırsınız.

(bkz: eski sevgili ile ilgili ani anlatmak)
Eger yanlıslıkla atılan kisiye söylenilmesi gereken bir tür uyarı niteligindeyse yanlıslıkla atılmayan bir mesajdır.
bir arkadaşım bana atacağı mesajı yanlışlıkla bayan kimya hocasına atmıştı
"Uyandın mı kız :d"
Geçen gün bizim kasap rıfkı abiye yanlışlıkla "yalarım" diye mesaj attım. Rifkı abi ise " ıstırır mısın peki" diye karşılık verdi. Tuhaf birde smiley eklemiş, neyse.
Olabiliyor tabi böyle yanlışlıklar.
Olm bak bişey anlatacam acayip ha...

Şimdi popi yazarlardan biri yine, yeni popi olmuş bağyan bi yazarla yazışıyor özelden.
Yavşamanın zirve yaptığı bir esnada, popi erkek yazarın kankası mesaj atıyor buna kanki naptın karı kız olayı nasıl diye. Bu salak da, kankisi diye kızın mesaja cevap yazıyor ... hem de ne yazmak... özetle şu; "olm falanca kızı düşürdüm, yakındır yirim ben onu, şu kız da panpişiymiş onun, onu da sana yaparık falan...
Anaam, kız deliriyo. Moderasyona şikayetler, hatta zall'a mesajlar falan. Tabi cevap şu, özel ikiskilere karışmıyoz biz, hakaret varsa tamam da bunda ööle bişi yok, gecmiş olsun.
Kiz simdi, önüne gelene anlatıyo bu elemanı, cok yavşadı ama vermedim diye.

Felaketle sonuclanabilecek durumdur.
ilk entryleri okuyorum da 10 yıl da ne kadar değişmiş yanlış atılan mesaj kavramı.

Artık insanlar daha zeki, zengin, sosyallik yarısı içinde olduğu için yanlış mesaj yerine imalı bir fotoğrafı yanlışlıkla göndermeye başladılar. Yok ben şurdayım, yok bunu yapıyorum, yok bunu aldım, yok çok zenginim... Bi sonu yok hep bi sidik yarıştırma ve bunu sidik yarıştırmıyormuşçasına yapma herkesin rutini haline geldi.
Hala seni seviyorum.

Halama atmistim ben yea.
babama aşk şiiri göndermiştim.
fark edince önce enseden bir sıcaklık gelir, sonra da alnınıza doğru bütün kafanızı kaplar.

rabbim kimseye yaşatmasın. zor bir durum.
Bölük komutanına bir kere whatsapp uygulamasından çiçekli böcekli çıkartmalar göndermiştim. Elimi cebimde ısıtırken telefonun parmak izi okuyucusuyla oynamıştım masumca. Telefonu elime alınca annskm oldum.
Sözlükten birisine telefonun tahmini yüzünden sohbet sürerken o.r.bu yazmıştım.
Sonra açıkladım. O da anlayışla karşıladı, sağ olsun.
güncel Önemli Başlıklar