bugün

yamahanın ülkemizde en yaygın olarak kullanılan commuter tarzı motosikletidir.

125 cc motor gucu , onde tek far ,4 vites, naked gorunumlu kullanışlı ve sorunsuz motosiklet.

Genelde kuryeler tarafindan tercih edildiginden kurye motoru denilir ama ilgisi yoktur. Honda cbr 125 kadar havalı gorunmedigi dogdur, ama bu motorla dunya turuna cikmis insanlar vardir. Hafife almamak lazim.

az yakiyor ve yedek parcalari cok ucuz hondaya gore.

Onemli bir bilgi olarak, sıfır aldıgınızda verilen lastikler islak zeminde cabuk kayiyormus. bu nedenle, motoru alır almaz metzeller marka lastik taktirilmasi oneriliyor.
Yamaha Ybr 125 ülkemizde bu kategoride en çok tercih edilen motosiklettir. 2009 modeliyle birlikte pek çok yeni şey eklenmiştir. Kendisi 5 vites olup tam bir gezi motosikletidir. Az yakar ve durmak için arıza beklemez sizin yorulmanız durması için yeterlidir. Dağ gezileri yahut şehir gezileri için idealdir. Hızlı gitmek isteyenler için ideal değildir.
Sorunsuz bir yolculuk için yapılmıştır.
Ayrıca (~http://tr.wikipedia.org/wiki/Yamaha_YBR_125~) : Yamaha YBR 125, Japon Yamaha Motor Company Ltd. tarafından üretilen Yamaha YBR 125 hafif sınıf bir motosiklettir.

Popüler "Standart Naked" tarzına sahip YBR125; 123,7cc hacminde, tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutmalı, 2 sübaplı yandan egzantirik zincirli, elektrik marşlı ve CDI ateşlemeye sahiptir.

Motorun vibrasyonunu minimuma indiren, karşı krank-şaft dengeleyici mevcuttur. Motor gücü 8,000 devirde 12 beygir, torku ise 6,500 devirde 11.6 newton metredir ama avrupalı versiyonları (2005) 7600 devirde 10,3 beygir ve 6500 devirde 10 newton metre tork vermektedir. Bunun sebebi avrupalı versiyonlarında "Katalitik Konvertör" bulunmaktadır.

Düşük ses çıkışına sahip, ekonomik ve dayanıklı bu motor Sherco motorcycle tarafından CityCorp 125 modelinde de kullanılmıştır.

Yamaha YBR125'in 2000 yılında Brezilya'da başlayan macerası, daha sonraları Ekvator, Peru, Venezuela, Arjantin, italya ve Türkiye gelmiştir.

2003 senesinde üretimi Çin'de başlayan 2003-2005 arasında 200.000 YBR125 satmıştır. 125cc kategorisinde en iyi balansa sahip motor olan YBR125 sağlamlığıylada kendini ispatlamıştır.

Şasesi, MBK Sanayi tarafından Elmas-Tipi denilen Bükülmeyen-Çelik Borundan yapılmıştır. Uzun ön süspansiyonlara ve ayarlanabilir arka amortisörlere sahiptir.

Sıradışı bir tarz sahibi olan YBR125, uzun sayılabilecek bir seleye, güzel şekillendirilmiş metal benzin deposuna, şık kuyruk tasarımına, bu güzel çizgisini tamamlayan arka park/fren lambasına, sinyal ve aynalarına kadar yüksek kalitede üretilmiştir. Ayrıca Mikuni karbüratörlü yakıt sistemine ve ön disk frene sahiptir.
eczacı motoru enjeksiyonluları hiç yakmıyor benzini gösterip çekiyor.
Türkiye yol şartlarına göre en uygun düşük cc'li motosiklet modellerinden bir tanesidir. 125 cc'lik bir motosiklete göre oldukça büyük sayılabilecek, 13 litrelik bir depoya sahiptir ve 1 depo benzinle uygun koşullarda 500 km yol yapabilir. Ayrıca Arjantinli bir çift 2 adet Ybr 125 ile dünyayı dolaşmıştır. Enjeksiyonlu modelleri henüz ülkemize gelmemiştir.
sinifinin en ideal motosikletidir.
en kısa zamanda iyi kullanılmış bir ikinci elinden edinerek köşe bucak gezmek istediğim, başlangıç sınıfının en iyi denilen motosikletidir. kurye motoru denilmesi dayanıklılık, yedek parça bolluğu ve ucuzluğu gibi çok iyi durumların sebebidir aslında.
honda cbf 125 gelene kadar sinifinin lideri olan dost.
istanbul da en çok kullanılan motorlardan birisidir.
özellikle kuryeler tarafından çeşitli değişikliklerle kullanılmaktadır.
yeni modeller çok hoş gözükmektedir.
sinifinin lideri olan motosiklet, ben degil viki dede söylüyor.
siyah rengin bu kadar yakıştığı bir motor daha görmedim.
(bkz: bir r1 değildir)

oha amk tabi ki değil.
böceğe benzer bir tipi vardır bu motorsikletin. yani sineğe benzetirim ben. nasıl diye sormayın.
kullanışı rahattır. debriyajlı motorlar içinde belki de en kullanışlısıdır. seridir. çok benzin yakmaz ara gazı abartmadıkça.
otobanda rüzgarı göt nahiyesinden alınca meyilsiz yolda 120 km/s a çıkıyor bu aslan küheylan.

buna karşılık rüzgar kafadan esende 70' km/s'e çakılıp kalıyor anasını siktiğim.

uzun yola çıkmazdan evvel meteorolojinin sitesinden rüzgar durumuna bakıyorum ona göre güzergah belirliyorum. yelkenlim mi var motosikletim mi belli değil.
ehliyet sınavında kullandığım ve pek memnun kaldığım motordur.
ikinci el satışı peynir ekmek gibi olan, değerinde satılabilen piyasa motorudur. 100-110 km hız ile yetinebilenler ve spor görünüm isteyenler için ideal bir seçimdir.
(bkz: kurye motoru)
fabrika çıkış lastikleri sert hamurlu olduğundan sokak arasında halı yıkayan teyzelerin su birikintilerinden hızlıca geçerseniz göt atar.
kurye motoru denmesinin sebebi; kolayca eskimemesi, her yola uyum sağlaması ve sağlamlığıdır.
tavsiye üzerine aldığım ve kullanmayı bilmediğimden bahçeye koyduğum deli gibi ehliyeti almayı beklediğim motordur. evet evet hiç binmedim hatta motor kullanmayı da bilmiyorum ama oyunu kuralına göre oynamak lazım. kıyafetler tamam sırada eğitim ile ehliyet var.
bir buçuk yıldır sahip olduğum, kurye motoru diye bilinen, hayvan gibi kullanmazsanız 40 liralık yakıtla uzun süre dayanabilen araç. yalnız türbülansa hiç gelemiyor kendisi. anında psikopatlaşıyor. sağlı sollu böyle dengesiz dengesiz hareketler.
yakıt tasarrufu açısından sınıfının lideri konumundadır . orjinal yedek parçaları pahalı olmakla birlikte yan sanayi parçaları çok ucuzdur . yağ masrafı neredeyse hiç yoktur .20 tl lik bir yağ alarak 2.000 km de bir değiştişirseniz hiç sıkıntı yaratmaz .
inşallah 2 ay sonra alacağım motorsiklet. Motor kullanan arkadaşlar düşünce yorum ve tavsiyelerinize açığım
Güzel bir motosiklettir.

Bu aralar sahip olmak istiyorum ama maddiyatım el vermediği icin sadece bakmakla kalıyorum.
125 cc'nin yüz aklarından biridir. şehir içinde fazlası ile yetecek az yakışı ve ucuz parçası ile kullanıcısını güldürecektir. ancak yamaha'da tercihimi shadowdan yana kullanmaktayım.
güzel başlangın motorudur. bu sene sigorta yaptıran varsa bi bilgi versin lütfen. 900 lira sigorta ücreti istediler içim yandı. ucuz bi sigorta şirketi yok mudur.
Bildiğimiz kurye motoru.