bugün

tabii ki dezavntajları da hatrı sayılır derecede vardır ama avantajlarını da saymak gerek şu meşhur yalnız yaşamanın.

öncelikle karışan eden yok özgürsün ... çekeceğin veya seni çekecek bir adam yok rahatsın. istediğin filmi aç istediğin kadar tv de zapping yap daha da rahatsın. evde çıplak gezecek kadar marjinalsin ki bu avantaj mı bilemedim ...
evde çıplak gezmek, sıçarken şarkı söylemek vb benzeri aktivitelerin yanında eve istediğin zaman istediğin kişi davet etmek en güzelidir.
canın o an ne istese yaparsın kesinlikle.
wc/duş eylemleri sırasında rahatsındır aç kapını.
istediğinde yemek yaparsın istediğinde dolap karşısında dikilip sonunda aç kalırsın hadi şundan ye bundan ye yada eşeğin bokunu ye diyen birileri peşinde olmaz, baskı yoktur.
istediğin saatte uyur programına uyan saatte uyanabilirsin, öğrenciysen akşamı bile bulur mis gibi.
istediğin yerde uyuyakalabilirsin, mekan koltuk önemsiz olmakla birlikte muhtemelen seçenekleri de sınırlıdır zaten, sorun yok yine rahatlık var.
tv kanalı konusunda kavga edebileceğin kimsen yoktur, bir yandan film izlerken diğer yandan müzik açabilirsin, en sevdiğim eylemdir nedendir bilmem.
verdiği huzur.
eve gelirim başımı yastığa koyarım ne bir derdim ne bir tasam.
istediğin zaman yemek yapmak, bulaşık yıkamak, haylazlık etmek. Koltukta uyuyakalmak da cabası.
Bütün gün işte çalışıp da geldiğinde evin sessiz sakin olması.

işten geliyorum en az 2 saat hiçbir şey yapmadan kafamı dinliyorum.
serseriliktir.bahsettiğim fiziki olarak değil elbette.ruhen.
yabanileşmektir.
kimseye hesap vermemek en güzel yanıdır bence.
Istedigin an kalabalığa karışıp istediğinde de kendini dünyaya kapatabilme lüksünün olmasi. My life my rulez durumu.
Yalniz yasayan biri olarak, kimseye ihtiyaciniz olmadiginizi anliyosunuz. Aksam eve gelip kapinizi acmaniz, kendi yemeginizi kendiniz yapmaniz, tek basiniza film izleyebilmeniz vb inanilmaz guzel bir histir. Bu hissi yasamayan anlamaz asil anlatmak istedigimi.
sessizlik ve özgürlük.
Kendi kurallarınızı kendiniz koyarsınız. Kendinize ait bir dünyanız olur, kimseyi memnun etmek, düşünmek zorunda kalmazsınız..
Siz hoşnutsanız, sorun yok....
istediğiniz kanalı açar, istediğiniz filmi izler, müziği istediğiniz tonda dinler, canınız ne isterse, onu yersiniz...
Ebleh ebleh oturmanızdan ya da içinize, duracell pil kaçmış gibi enerjik olmanızdan, kimsecikler rahatsız olmaz.
Kendinizi gerçekleştirmek için, zaman ve mekan uygundur..Daha ne olsun?
işten geldikten sonra evimdeki sessizlik. En güzeli.
Yazın evde baksır ile dolaşmak ve kapı açık iken sıçabilmek.
sessizlik, haraket özgürlüğü.
evde donla gezebilmek.
Yalnız yaşamayı da sürekli olarak biri ile beraber yaşamamak şeklinde formüle edersek bir kere kız olsun erkek olsun evinize istediğiniz kişiyi davet edip etmeme özgürlüğüne sahipsiniz.

Evli olsanız ev karı koca olarak ortak bir yaşam alanı olsa o zaman işten eve geldiğinizde alt komşu ve onun küçük yaramaz çocuğu ile muhatap olabilirsiniz.

Bekar olduğunuzda ise ister sevgili ister arkadaş kimi isterseniz eve davet edip sohbet muhabbet yemek film derken mutlu olabilirsiniz.

Eğer yalnız yaşıyor ve evcil hayvan ile birlikte aynı evi paylaşıyor iseniz benim gibi o zaman da sevgiliniz eşiniz yok tüy döküyor yok mobilyaları parçaladı vs diyerek başınızın etini yiyemiyor.

Bir kere bir kıza kedim için ileri geri konuştuğunda bu evden sen gidersin o kalır dediğim için kız beni defterden sildi.

Ha tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
Say say bitmez avantajladir.
Nerde yeklik orda keklik.
Kapiyi kapamadan sicabilmek.
Herseyi senin yemen.
Ses yapmazsin komsular laf edemez.
Her isini kendin gorursun.
evde görülen ikinci kişinin aynadaki yansıma olması.
çırıl çıplak dolaşıyorsun evin içinde.
oh kafa rahat karışan yok görüşen yok. canın sıkıldı cık dışarı gece günduz fark etmez, yemek derdi yok sorumluluk çok daha az. geceyi gündüz gündüzü gece yapabiliyorsun.
sıkıntıları ise buna alışmak. bi süre sonra kimseyi görmek istemiyorsun kimseyle iletişim kurmak istemiyorsun, eve kimse gelsin bile istemiyorsun sanki yaşam alanın daralıyor biri gelince. dışardayken ay eve gitsem de rahatlasam düşüncesi aklından cıkmıyor.
eskiden gece yürüyüşlerini vs. çok seven ben şimdi evde daha fazla vakit gecirmek için mecbur kalmadıkça evden bile çıkmıyorum. çıkıp ne yapıcam allasen?

kısacası, evim evim güzel evim
+Masrafların tek ve az olması
+Doğalgaz, elektrik ve su faturası kabarık gelmez.
+Evin içinde serbest kıyafetle dolaşabilmek
+Bir akşam arkadaşlarını doldurup pes, muhabbet veya film izleyebilirsiniz
+Yoğun günden sonra kimse size neden geç geldin veyahut bana neden şunu almadın diye sormaz
+Veee en önemlisi kafayı çok süper dinlersiniz.
güncel Önemli Başlıklar