19 nisan 2014, cumartesi
1070 başlık

yalçın küçük

 1. seri halde kitap yazabilen kırmızı kaşkollu insan.
  #5877329
 2. 1-1
  terör şakşakçısı olduğu hakkında facebook'ta videolar dolaşan zat. arada kemal kılıçdaroğlu'na da giydirmişler. *

  http://www.facebook.com/h...v=117236777721&ref=nf
  #5909254
 3. 5-1
  07 Eylül 2009 Pazartesi günü, birleştirilen ikinci ve üçüncü ergenekon davasının üçüncü duruşmasında hakimin mesleğini sorması üzerine hakime ayar vermiş prof.

  hakim sorar: mesleğiniz?
  yalçın küçük: birinci mesleğim burada sizin karşınızda durmak. ikinci mesleğim hapiste yatmak. bunlardan arta kalan zamanlarda ise hocalık yapıyorum.
  #5991258
 4. 22
  kanıt göstermesi istenince kanıt olarak kendi kitabını gösteren ultra zeki profesor.
  #5991289
 5. görüyoruz ki hocaya nezaret yaramış, beyin damarları açılmış daha bir nüktedan, hazırcevap olmaya başlamış. Muhakkak verdiği zekavet kokan cevaplar savunma metninde masumiyetine delil teşkil edebilecek belgeler kadar mukni olmayacaktır ama yine de hoş.

  düşünüyorum da zaten halihazırda dışarıda sabatayistlere illallah dedirten bir yazar var, ne uçan kurtuluyor elinden ne de kaçan maşallah [sahi unutmadan, bir arkadaşları kurtuluyor bu taarruzlardan] ondan sebep hoca hazır dışarısını da böylesine cevval bir yazara emanet etmişken otursun içeride hakime, mübaşire, çaycıya laf soksun, mizah antolojimizi zenginleştirsin.
  #5991449
 6. 1-1
  http://kemalistler.files....008/07/yalcin-kucuk-8.jpg +
  #5991476
 7. 75
  hakim *: kazancınız?
  yalçın küçük: mevcut iktidar baskı yaptığı için az kazanıyorum. bu mahkemeyi de kitap olarak yazacağım için çok kazanacağım.

  hakim *: mesleğiniz?
  yalçın küçük : 50 yıldır mahkemelerde huzura çıkarım. birinci mesleğim savunma yapmaktır, yargılanmaktır. zaman zaman bunları kitap haline getiririm. onun dışında hapse girerim. onun dışında zaman zaman üniversitede ders veririm.
  #5999214
 8. 60
  ağır ceza mahkemesi başkanına verdiği cevaplarla ergenekon soruşturmasıyla bildiğin taşak geçen zat-ı muhterem. helal olsun.
  #5999378
 9. 4-4
  ergenekon un kitabını yazacakmış. yazsın biz de okuyalım, kimlerle neler yapmış, ne yemiş, ne içmiş falan filan. binlerce sayfa tutacak gibi...
  #5999419
 10. 1-1
  bir kere şu tespit edilmelidir:insanın tuğla kalınlığında ve üstüste konulduğunda iki metreyi bulan kitaplar yazması onu üretken biri yapar, referans adamı yapmaz.
  son yıllardaki meşguliyeti daha çok insanların aidiyetlerini ifşa etmek üzerinedir, bunun için kullandığı veriler ise genelde spekülatiftir.
  ermenilerden özür diliyoruz kampanyasının düzenleyicilerini (m.belge,a.insel,b.oran)yahudi kökenli olmakla itham ederek bu konuda resmi söyleme yaslandığı veya ona dayanak olduğu gözlenmiştir.
  siyasal bir olayı analiz ederken kullanılabilecek onlarca veri dururken soykütük araştırması yapılması kabul edilmelidir ki sosyalistlerin değil faşist çevrelerin yöntemidir.
  bir diğer "önemli tezi" : anadoludan ermeni ve rum nufusu temizlemenin ulus yaratmak için gerekli olduğu üzerine söylediği sözlerdir.yakın zaman da sky türk'te tamtamına "bu gerekliydi"diyerek milyonlarca gayri-müslimin katli veya sürgününü haklı ve meşru temellere dayandırmıs,geriye tektip, renksiz, entellektüel açıdan fukara bir coğrafya kaldığı gerçeğine değinmemiştir.
  ve işin acı tarafı böyle ucube fikirli ve can yücel'in güzel deyişiyle "küçük ama mide bulandıran" birinin sosyalistler tarafından hala değerli bulunmasıdır.
  #6011641
 11. 42
  Bazen Kemalist oluverir. Bazen sahneye çıkıp PKK nın propagandasını yapar. Bazen RTE ye atıp tutar, bazen Baykal'a. Söylemleri sık sık yön değiştiren ne idüğü belirsiz bir profesör. Ama zeki mi? Zeki .Bilgili mi ? Bilgili ...

  ayrıca ergen bir erkeğin ,götündeki kıl kadar kitap yazmıştır.
  #6033407
 12. 8-2
  beyni küçükler için büyük adam.
  #6088340
 13. http://www.odatv.com/Siya...yi_desteklemez-17759.html
  #6120777
 14. abdullah öcalanla ilişkisi ayan beyan ortada olmasına rağmen, hala yok vatansever yok aydın yok şöyle iyi biri, yok böyle iyi biri diye aklanmaya çalışılan adam.* *
  ağız alışkanlığı nedeniyle apoya sayın dedi diye topa tutulan tayyip ağanın böyle vidyoları falan olsa öcalanla, bu cenahın neler diyeceğini tahmin edersiniz. söz konusu yalçın küçük olunca ona mübah. tiksinmeseler bokunuda avuçlarlar.

  yalçın küçük severler için minik bir hedaaye: http://www.metacafe.com/w...emalist_yal_n_k_k_kimdir/
  #6142719
 15. 22
  (bkz: sahte kemalist)
  #6142828
 16. 11
  dış turizm'e karşıyım diyen ama nedenini gayet açık biçimde izah eden adam. "Hemen hemen tüm güzel anadolu koyları yabancı turistlerin ve onlara hizmet veren turistlik tesislerin kullanımındadır. Türk insanı ikinci plandadır, koyları kullanamıyor" demiştir.
  #6285288
 17. 1-1
  atatürk düşmanı yazar. nerden çıkartıyorsunuz kemalist falan diye anlaşılması zor.

  "eğer bir kimse Mustafa Kemali sevecen gösterirse, bir başkasının filmini yapmış olur. Mustafa Kemal, çok vesveseli, kompleksi içinde yaşayan, sevgisiz bir insandır. Annesini sevmez. Annesinin cenazesine gitmiyor. Sevgisiz ve acımasızdır. Maliye Nazırı Mehmet Caviti astırdığı akşam, bir balo düzenlemeye dikkat ediyor. Sevgiyi bilmeyen, acımayı bilmeyen, kimseye güvenmeyen, herkesi kendine karşı komplo hazırlayıcısı olarak gören, bir aydınlanmamacı despot olan Mustafa Kemali hiçbir romancı ya da yönetmenin sevimli yapabileceğine ihtimal vermiyorum. En gerçekçi film, Müthiş ivan'ın başarısız bir kopyası olabilir" alıntı: emperyalist türkiye kitabı..
  #6324841
 18. 00
  türkiye üzerine tezler kitabı 84 TL olan ve bütçemi aşan yazardır. Bütçemi aştığı için yayın şirketine sitemkarım.
  #6709501
 19. 1-1
  deli,dolu,aykırı ama ne söluosa 'dur bır dakıka acaba...'dedıgım ınsanlardan bırı.
  #6710096
 20. 31
  ergenekon iddianamesi ile pkk lılıgı resmen dile getirilmiş bu iki ayaklı bünyenin, ulusal kanalda son dtp li ahmet türk ün, parti kapatılınca , "ergenekon terör örgütünün avukatlarına kapatma açılmıyor, barıştan bahsedenlere açılıyor" serzenişine kızan yalçın küçük bakın pkk lılıgını nasıl ortaya koyuyor, harbi can yücel in dedigi gibi, yalçın küçüktür ama mide bulandırır.

  http://www.samanyoluhaber...atli-okuyun!---video.html
  #6776357
 21. 1-1
  ergenekon un ne ayak oldugunu anlamayanlar ve bu deli profili çizen zat ın ne ayak oldugu ve ergenekon da nasıl bir görevi oldugunu anlattıgına yeni tanık oldugum kollama dizisinden bir parçayı herkesizn izlemesi için buraya aktarıyorum, "kaya minik" isimli karakteri tanıyabildiniz sanırım,

  http://www.samanyoluhaber...layi-cikardi---video.html
  #6816788
 22. 31
  pkk nın ve apo denen şerefsizin akıl hocası, kankası olan kişi.
  #6910745
 23. 33
  "yalçın küçüktür ama mide bulandırır."
  #7030846
 24. 1-1
  ulu önder atatürk e yüce gazi mustafa kemal paşa hazretleri demesini öğrendiğim insan. bir kere ankara yüksel caddesinde görmüştüm; ilerleyen yaşına rağmen kırmızı atkı ve uzun pardesüsüyle hızla komando adımlarıyla yürüyordu.
  #7037132
 25. 1-1
  'istiklal Marşı'nı Akif yazmadı'

  Yön Radyo'da konuşan Profesör Yalçın Küçük'ün açıklamalarından bazı bölümler:


  96.6 frekansından yayın yapan Yön Radyo'ya konuk olan Yalçın Küçük ilginç açıklamalar yaptı. Erdal Emre'nin sorularını yanıtlayan Küçük'ün konuşmasından satırbaşları şöyle:

  TEKEL iŞÇiLERi

  Bunların yeni kuşaklar üzerinde, üniversite gençliği üzerinde şok etkisi yapacağına inanıyorum. O yüzden o işçilere, o hanımlara , o türkü söyleyenlere şükranlarımı sevgilerimi söylüyorum. Bizim bütün eylemlerimiz, eğlencelerimiz toplantılarımızın aşağı yukarı -1960 yılından sonra ki- bir rtüeli var, biz türküsüz yapmayız. Şimdi onlar da başladı. Bunu öğrenecek yeni kuşaklar. Çünkü yeni kuşaklar türkü bilmez, aşk bilmez, devrim bilmez, direnç bilmez. işte bunları öğretiyorlar. Ben tekel işçilerine böyle bakıyorum.

  HiLMi ÖZKÖK'ÜN DARBE TEŞEBBÜSÜ

  Türkiye'de 2000 yılından itibaren eğer bir darbe teşebbüsü varsa tek bir darbe teşebbüsü vardır. Hilmi Özkök'ün darbe teşebbüsü olduğunu çok açık olarak söyledim. Ne demektir bu, görevdeki meşru başbakana , -bilim nedir, bilim bakabileceğin, görebileceğin yere bakabilmektir- 2001 yılında Başbakan Bülent Ecevit, israil'in yaptığına jenosittir, dedi. Benim bir sözüm daha var, "israil, Türkeye'de israil'de olduğundan daha kuvvetlidir"- indireceklerdi. Hilmi Özkök evvela Başbakan Bülent Ecevit'i düşürüp yerine Hüsamettin Özkan'ı getirmek istedi. Bunların hepsi belgelidir.

  Bütün medya, bugün Ergenekon'u destekleyenlerin hepsi. Mehmet Ali Birand, Ertuğrul Özkök, ismet Berkan, Başbakana "terket, hastasın" dediler. Evvela Bülent Ecevit direndi. istifa etmedi. Türk matbuatı benim mahkemede yaptığım bu konuşmayı tırtıkladı, tırtıkladı, Haberal ve hastane meselesine getirdi. Mehmet Haberal'ın bunda hiçbir sorumluluğu yoktur. Mehmet Haberla'a hiçbir suçlama yüklenemez. Bir doktor var, adını vermeyeyim. O'na olabilir. Bülent Ecevit'ten çalışamaz raporu alacaklardı.

  GENELKURMAY'IN ELiNDE HANGi BELGELER VAR

  Benim bildiklerim, Genelkurmayın elinde çok çok ciddi bir dosya var. Bu dosyayı bir, bir buçuk senedir çok ciddi bir araştırmayla yapıyordu. Bana verilen bilgelere göre Genelkurmay, Fethullah Gülen ile AKP arasındaki bütün ilişkileri tespit etmiş durumdadır. Bunları kastediyor. Bu hazırlık bir iki ay önce bitti. Kimse acele etmesin. Benim bilgim doğru mu? Doğru olduğunu tahmin ediyorum. Ne söylediysek doğru çıktı.

  AKP OSMANLI'NIN MiRASINI REDDEDiYOR

  Bu hükümet söylendiği gibi sadece korku salmıyor, çok korkuyor. Her korkan adam gibi her gün bir komployu icat etmeye mecbur. Bu hükümet Osmanlıdan kalan mirası red üzerine gelmiştir..Musul'un reddi, Kıbrıs'ın reddi üzerine kurulmuştur. Kuruluşunda israil çok etkilidir. Yeni Osmanlıcılık , bunu Chomsky çok güzel söyledi. Yeniden bir Osmanlıcılık kurulur. Ancak bu yeni Osmanlının merkezi Türkler değil, israil'dir, dedi.

  TÜRKiYE'DE iSLAMiYET BiTMiŞTiR

  Bütün dinler en azından dilinin ucundan emekçiler yazıktır, diyecektir. Tanrının şefkatini dileyeceksin, bunlarda yoktur. islam bitmiştir, Türkiye'de. Hiçbir merhametleri yoktur. Başbakanlıktaki zat, ikide bir gidiyor, her gün Gazze diyor. Siz kimsiniz..?. Hasbelkader, Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlık koltuğuna oturmuşsunuz. Eğer buna inanıyorsanız. Türkiye Güvenlik Konseyi'nde temsil ediliyor. Burada gider tekliflerinizi sunarsınız. ilişkilerinizi keseceksiniz. Bu judo-islamik bir iktidardır.

  Dün veya önceki gün Türk zenginlerinin gittiği kayak yerlerini gösteriyor televizyon.Bir odanın bedeli 4 bin euro, , 20 bin euro. Bu halde. Bir takım insanlar böyle. Öbür taraftaki insanlar da çırılçıplak geziyor. Bu halde ise islam bitmiştir.

  DENiZ BAYKAL AKLINI BAŞINA ALSIN

  Deniz Baykal çok doğru bir söz söylüyor. Bugünkü anayasaya göre Cumhurbaşkanı 5 yıl sürelidir. Anayasa 5 yıl diyorsa 5 yıldır. Ancak Deniz Baykal'ın eksik bıraktığı bir nokta var. O da şu bugünkü anayasaya göre Cumhurbaşkanını halk seçer diyor. Peki Abdullah Gül'ü kim seçmiş. Halk seçmemiş. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı değildir şu anda. Deniz Baykal aklını başına alsın. Hukuken aklını başına alsın.

  FETHULLAH GÜLEN iLE AYDIN DOĞAN ANLAŞTI

  Fethullah Gülen ile Aydın Doğan görüş değiştirdiler. Fethullah Gülen- Aydın Doğan bir tarafta, Tayyip Erdoğan öbür tarafta. Arada bir önemli kavga var. Fethullah Gülen'in 2-3 yıldan bu yana devam ediyor. Aydın Doğan'ın yeni başlıyor. Abdullah Gül'ü kalıcı bir cumhurbaşkanı sayıyorlar. Tayyip Erdoğan bunu kabul etmiyor.

  TÜSiAD BAŞKANI SEKRETER

  TÜSiAD, Türkiye'nin en büyük işverenleri. Bulduklarına bak. Kimseyi bulamıyorlar. Vasat, akıllı, ortalama bir kafası olan Aydın Doğan'ın kızlarından birinden ondan sonra sekreterlik yapan eski solcu Aydın Bolak'ın eski gelini , moralimiz iyi diyor. Tabii iyi olur. Ne güzel , tıkırında işiniz. Türkiye hayatının hiçbir döneminde bu kadar gelirinin bozulduğu bir dönem yoktur.

  iSTiKLAL MARŞINI MEHMET AKiF YAZMADI

  Eğer Cumhuriyet çöküyorsa çöküşün bazı uçlarını kökünde aramam lazım. Bu felsefi., bilimsel bir başlangıçtır. Mehmet Akif bir tek gün dahi istiklal Marşı'nı ben yazdım dememiştir.

  iki, Mehmet Akif yaşadığı müddetçe, her yazdığı nesri, manzumeyi, içine aldığı safahatlara istiklal Marşı'nı koymamıştır.

  Üç, Türklerin Marşı; Türk diye başlar..Bunlar yok.
  Dört; Mehmet Akif'in şiirlerine benzemez.
  Beş; Bir bilim bütünselliği var. Karayların(karai) Türkçesi fevkalade güzeldir. Biz, Mehmet Akif'in de Karay olduğunu söylüyoruz. istiklal Marşı Akif'in hiçbir manzumesine benzemez. Hiçbir şey anlaşılmaz. Çocuklar söyleyemez. Tüm bu ayrıntılar kitapta var. Bütün bunların ötesinde..Kazım paşa, 1922'de böyle marş mı olur diyor. Bir de marş yazmış.

  AKIN iPEK iÇKiCiYDi

  Akın ipek 2 kardeştir. Eskiden takvimler yapardı. Koza takvimleri. Ben Akın bey ile tanışmam. Ama kardeşi Tekin Bey ile ortak bir grubuz var, Zaman zaman yemek yeriz. Buluşuruz. Bana arkadaşlarının anlattıklarına bayağı içkici bir adamdı Akın Bey Sonradan 'Fethullah Gülen'e intisap etti. Şu anda Fethullah Gülen'in en güvenilir kolu olduğunu biliyoruz.

  Bize gelen bilgilere göre Akın ipek de Tayyip Bey'e şu öneri ile geliyor: "Ne oluyor, bize yok mu? Çalık grubuna çok imkanlar verdiniz, bize de verin"..Vermiş. Ne vermiş..? Koza grubunun altın borsasına girme imkanı yokmuş, altın borsasına soktu. ipek’in olmayan altın madenleri halka açıldı. 500 milyon dolar kadar toplanmış. Biraz gecikti alım. O da Koza ipek'in altın borsasına girme durumu. Bunu devlet bi şekilde alıyor zenginleştiriyor.
  Şimdi ne oldu. Önümüzdeki günlerde, çok fazla büyük gazeteci işsiz kalacak. Onların çoğu Fethullah Gülen'e biat ettiler. Ancak bu piyasanın bunu kaldırması mümkün değildir. Bunların çoğu işsiz kalacak. Bir kısmı da, Can Ataklı, diğerleri nasıl olsa atılacağız diye cesur davranıyorlar. Sonuç : Fethullah Gülen ile Aydın Doğan bir şekilde Türkiye'yi televizyonsuz ve gazetesiz bıraktılar. Bu gazeteler okunmuyor. Artık gazetesiz kaldık.

  CUMHURiYET DE SATILDI

  Benim analizlerime göre , Cumhuriyet Gazetesi de satılmıştır. Çok büyük bir ihtimalle inan Kıraç ile Aydın Doğan'a satılmıştır. inan Kıraç dediğimde Aydın Doğan, Aydın Doğan dediğimde inan Kıraç anlayın. ilhan Selçuk'un en son demeç vereceği kişi Hikmet Çetinkaya'dır.

  gercekgundem.com
  #7305716
yalçın küçük ile alakalı başlıklar