bugün

lanet bir duygudur, sokakta yürüyemez hale gitirir insanı parktan geçersiniz laf yersiniz hele birde utangaçsanız allah allah yerin dibine girersiniz, barda bir bira içmeye yeltenirsiniz yanınıza hemen bir bayan tüner
-merhaba yalnız mısınız?
sanane diyesiniz gelir ancak dekolteyi görünce istem dışı evet dersiniz ve hayat sizi kötü yollara iter kendinizi kadınlara adarsınız.

yakışıklı olmaz zordur ama eğlencelidir. çok seveniniz olur sevmesini bilemezsiniz kimi sevsem diye düşlersiniz oysa size uygun biri yoktur jolie bile vız gelir efendim ha brad ha ben!...

(bkz: işte bu)
(bkz: YAKISIKSIZ OLMAK)

BIR DE; (bkz: YAKSIKLI OLMAK)*
türkiye'de yakışıklı olmanın pek bir artısı yoktur. istediğiniz kadar yakışıklı olun hiçbir kız sizin yanınıza gelip de tanışabilir miyiz diye sormaz. ayrıca siz dünyanın en yakışıklı adamı bile olsanız ucube bir kızın yanına gidip merhaba tanışabilir miyiz diye sorarsanız bunların dişilik hormonları devreye girer ve sizi reddederler bir de sapık mısın diye sorarlar ve sapık mısın sorusunun cevabını beklemeden uzaklaşırlar. madem sordun bari cevap vermemize izin ver.

ayrıcana yakışıklı olup da gül gibi hatunların öküzlerle takıldığını görüp keşke ben de öküz olsaydım diye içinizden geçirebilirsiniz. 30 yaş üstündeki zengin adamlarla çıkan güzel kızlara orospu demekten kendinizi alamazsınız. olayın devamı daha vahimdir, genelde insanlardan soğur ve asosyal karakter bozukluklarına yelken açarsınız.

evet kendimden biliyorum..sw..
münasiplilikle bi'şekilde münasebeti olmaktır.

"ne saçlılar, ne zayıflar gördüm; münasebetsizin önde gideniydiler."
insanın kendine güven duymasını sağlamaktan başka pek de bir işe yaramayan durum.
agzin laf yapmadıktan sonra brad pitt olsan bir işe yaramayan durum.
(bkz: ağzın laf yapması)
karşıdaki insanın zevklerine göre değişkenlik gösteren olgu.
neye yaradığını gerçekten merak ettiğim matematiksel bir durum.
girişkenlik ve sosyal ortam insanı olmakla bütünleşince, erkeği skortmen bir kişilik haline dönüştürecek artıdır. aynı zamanda iş görüşmelerinde veya devlet dairelerinde de çok işe yarar.

çokta fazla göreceli değildir. yakışıklı adam yakışıklıdır. ama örneğin bir dişilerde olduğu gibi 90-60-90 şeklinde belli standartları yoktur. hem kel hem göbekli yakışıklılar olduğu gibi*, sırma saçlı bebek yüzlü yakışıklılarda vardır*.

hitap edilen kadın tipi zamanla ortaya çıkacak, yakışıklı insan ortama girdiğinde götürebileceği hatunu tek bakışta tanıyacaktır*.

kendine güvenini sağlarsa daha yakışıklı olacak (bkz: erkeklerde kendine güven meselesi), sağlayamaz ve ezik olursa umutsuz, azgın* kadınların gözbebeği olacaktır.
Güzel olmakla aynı statüyü sağlamaz hayatta. *
(bkz: hiç sorma nurettin bir ben bilirim bir de allah)
kızlarla iyi iletişim kurabilmek açısından daha ilk dakikada gol atmaktır. lakin kişilik, hayat şartları, maddiyat ve benzeri şeyler bunu yeterli bir avantaj olarak kılmamaktadır.
yakışıksız olmaktan daha iyi olan durumdur.
yakisikli olunmaz, dogulur.
herhangi bir bünyede salt olarak bulunduğunda bir anlam ifade etmeyen hal. sadece görüntüden ibaret olup, oturmayı kalkmayı bilmeyen, zeka parıltıları saçmayan bir erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun çekici değildir, olamaz da zaten. halbuki zekası, karakteri, kariyeri ve fiziksel güzelliği ortalamanın üstünde olan bir erkek, yanlızca çok yakışıklı bir erkekten çok daha mükemmeldir.
erkegin guzel hali. ayrica sozlukteki erkeklerin neredeyse hepsinin muzdarip oldugunu ogrendigimiz durumdur. bende bir tek ben varim saniyodum. allah bu yakisiklilikla bizlere kolaylik, kizlara sabir versin ne diyelim.*
yakışıklı ve duygusal olmak, yakışıklı ve piç olmak üzereye ikiye ayrılır. yakışıklı ve duygusalsanız hatun kişi tarafından yalancı yahut yapmacık olarak karşılanabilirsiniz.* yakışıklı ve piçseniz ozaman içinde bulunduğunuz durum gayet hoştur.*
yalancı adlı filmden ;

çocuk - baba , önemli olan insanın iç güzelliği değil mi ?

baba - hayır oğlum o biz çirkinlerin uydurduğu birsöz.

bir sıfır önde başlamaktır yakışıklı olmak. benim gibiler ise arayı zekalarıyla kapatmaya çalışırlar.
erkegin güzel görünmesi durumudur. Her zaman işe yarar. iş hayatında; üstleriniz kadınsa en angarya işler çirkin olanınıza verilirken; yakısıklı olan daha kallavi işlere koşturulur. hatta o çalışmasa da olur bile diyenine rastlayabilirsiniz.

Sosyal hayatta; kızların önce davranması için geçerli bir nedendir yakısıklılık. bir nevi, güzel kızlara yazmak için yeterlilik durumudur. ortama girersin ve bakışlar üzerinde olur. hele hele agız da laf yapan cisten hafif piç karakterli isen hatunun en kallavisini götürürsün. ama hiçbir zaman ortamın en güzel kızını kapamazsın. çünkü en güzel kızlar için mutlak bir çirkin kontenjanı vardır. işte "allah sana çirkin şansı versin" denilen durum aslında budur.

ama yakısıklılıgın bir güzel ötesi yanı vardır ki o da ilk intibadır. iyi bir kıyafetle taçlandırılmış yakışıklılık; iş görüşmesi olsun, aşk görüşmesi olsun mutlak artı puan getiren etkenlerdendir. çuvalladıgınız noktada ortamı yumusatma adına espri yapma hakkı kazandırır. hele hele insan kaynakları departmanı silme kadın dolu şirketlerde paylaşılamayan eleman bile olabilirsiniz. bunu asla unutmayın ki; her insan düzgün görünümlü kişilerle calışmak ister. söylenmez ama istenen budur! erkeklerde ise bunun standardı yakışıklılıktır.
çirkinler tarafından hör görülen ters ters bakılan ve sürekli nazar değdirilen halinden memnun insanlardır.
bir olçü birimine tabi olandır. ne kadar? kime göre neye göre?

ayrıca: bu ölçü bakan kişinin gölerinde gizli olan yüreğine göre değişmektedir.

(bkz: allah vergisi)
"erkeğin güzeli, çirkini olmaz efendisi olur, iti kopuğu olur."
övünülmesi son derece dangalakça olan bir durumdur zira kazanılmış hakedilmiş bir durum değildir, tamamıyla allah vergisi bir durumdur.

Edit: imla
zor iş efendim.. yılışık kızlarlardan bıkıyor insan.. nereye gitseniz gözler hep üstünüzde.. rahat rahat takılamıyorsunuz hiçbir yerde..

özellikle size bakarken mala dönen kızları görmek oldukça üzücü.. lan hepimiz insanız.. abartmayın bu kadar.. yakışıklı insanlara bu tür işkenceleri yapmayın artık..

kel ve kısa boylu karizmatik adamlara bakın birazda.. *

lock var salça var pilal var.. onlarda yakışıklı lan!