bugün

sakirtlerin kafalarını kurcalayan sorunsal.
müminler şok, budistlerin yüzünde malum gülümseme.
mümkün olmayan önerme. diğer dinleri geçtim, budanın da belirtiği üzere budizm bir din değil, öğretidir.
Ateist, agnostik ve bilimum saçma inaniscilarin kökten cehennemi boyladiklarini yekten müjdeler.
islamiyet te Allah'in merhameti var yine bir şekilde affolunma ihtimalleri varken budha heykelleri maalesef ki böyle bir insiyatif almıyorlar, merhamet de yok koruma da...
yine bir cahil beyanı daha.

bizim milletimizin en büyük özelliği bilgisi olmadığı bir konuda fikir yürütme küstahlığıdır.

öncelikle budizm bir din değil bir yaşam felsefesidir. buddha öldükten sonra cahil bir güruh buddha yı ilahlaştırarak, putlarını yaparak ona tapmaya başladılar. adam yaşarken ben sıradan basit bir insanım, bana tapmayın diye diye dilinde tüy bitti ama nafile.

kısaca budizm şunu anlatır;

yaşam acı ve üzüntüyle doludur. bunların en büyük kaynakları da insanların nefsi ve bencil istekleridir. isteklere, arzulara ulaşamamak insana üzüntü ve huzursuzluk verir. ulaşsan bile hep daha fazlasını isteyeceğin için bu huzursuzluk hep devam eder. eğer bir kişi nirvanaya ulaşmak istiyorsa tüm bencil isteklerinden arınmalıdır. her türlü aşırı istekten ilgisini kesen kimse üstün insandır ve nefsini terbiye ederek huzura ulaşabilir...
Tövbe de carpilirsin.
hak din deizmdir kardeşlerim. hepinizi deizmin nuruyla aydınlanmaya davet ediyorum.