bugün 105 başlık

yağmuru sevdiğini söylüyorsun

1. 3 3
    gönül isterdi ki sözün tamamı başlığa sığsın. işte william shakespeare'in gönüllerde yer eden, unutulmaz sözlerinden biri;

--spoiler--
    yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. işte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun...
    --spoiler--
  2. 0 0
    geçen gün kpss denemesinde denk geldiğim shakespeare nin sözlerinden biridir. Gerçekten iyidir.
  3. 0 0
    bir çok kişini william shakespeare tarafından yazıldığına inansa da esas yazarın kimliği hala belli değildir. bob marley tarafından söylenmiş olma ihtimalleri de var zira shakespeare in yazı diline benzemediğini iddia ediyorlar. ayrıca bu şiirin bir türk şairi tarafından yazıldığı da bir çok kaynakta bulunuyor. saruhan isimli bir türk şairin yazdığını söylüyorlar.

ama tartışmalara bir nokta koymamız gerekiyorsa bunu yazan kişi bir dünya vatandaşı ve aşık biriydi. önemli olan duygudur. açıkçası gerisi de beni pek ilgilendirmez.