bugün

envai çeşit spor malzemeleri üreten firma
tenis raketleri bayağı iyidir
federer kullanır mesela
(bkz: wilson ilkeleri)
en çok raketleriyle ünlü olan spor malzemeleri markası.çok bilinen bir marka olmasına rağmen doğru yerden alındığında ucuza da bulmak mümkündür.
tenis malzemeleri ile ünlü olan, daha sonra diğer spor branşlarının da malzemelerini üreten, basketbol topunun spalding den daha kaliteli olduğunu düşündüğüm spor malzemeleri markası.
tom hanks in filmi cast away daki sadık dost,voleybol topu Wilson ile reklamın hası böyle olur diyerek gönüllere taht kurmuş spor malzemeleri markası.
abd'deki beachlerde herkes wilson voleybol topu kullanıyor. nedenini çözmüş değilim.
bir hastalık. wilson'un hastalığı mı ne. aslı wilsons disease.
cast away filminde tekneden düşüp kaybolması ve tom hanks in geri dönmesi için yakarışlarıyla bizi duygulandıran voleybol topu.

işte o sahne buradan izlenebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=e-zaO-hUYag
(bkz: dr james wilson)
(bkz: house md)
house md dizisinde dr house'un naif ve iyi niyetli kankası. her ne kadar kadınlarla ilişkilerini pek uzun götüremese de düzgün adamdır. house gibi bir kıl bile onunla takılmak ister, ne yapıp ne ettiği ile ilgilenir. kılığı-kıyafeti, ortamı düzenlidir. bir rivayete göre de karakterler olarak house "sherlock holmes"ten, wilson ise "dr watson"dan esinlenilmiştir (ilk harf benzerliklerine dikkat).
cast away filminde bol bol reklamı dönen voleybol topu markası.

--spoiler--
tabi ki filmdeki yeri önemliydi. kahramanımıza 4 sene boyunca can yoldaşlığı etmişliği vardır ne de olsa.
misyonunu tamamladı, kaçtı gitti okyanusun en uzak noktasına...
--spoiler--
bir dönem abd başkanlığı yapmış kişidir. (bkz: wilson ilkeleri) olarak bilinen ilkeleri yayınlayarak 1. dünya savaşı'nın raconunu kesmiştir.
(bkz: cast away)
görsel
tom hanks'in ıssız adadaki arkadaşı. bir voleybol topuyla bizleri etkilemiştir ve yalnızlığın ne kadar korkunç bir şey olduğunu göstermiştir bizlere wilson'la.
--spoiler--
Wilson adinda birinin bir çivi fabrikası vardır ve reklama ihtiyacı vardır. Pazarlamacı arkadaşı ile konuşurken arkadaşı "Wilson Çivileri" diye bir reklam ayarlayabileceğini ifade eder. "Bana bir hafta ver." der arkadaşı, "sana bir kasetle döneceğim."

Bir hafta sonra pazarlama uzmanı Wilson'u görmeye gelir. Kaseti videoya koyar ve çalıştırır. Romalı bir asker isa'yı çarmıha çivilemekle meşgul; yüzünü kameraya çevirir ve
- "Wilson çivileri kullanın, onlar her şeyi taşır" der.
Wilson çılgına döner ve bağırır, "senin problemin ne? Bunu asla TV'de göstermezler, sana ikinci bir şans veriyorum, ama kesinlikle Romalı'ların isa'yı çarmıha germesi gibi şeyler istemiyorum."

ikinci hafta pazarlamacı elinde başka bir kasetle gelir. Yine kaseti videoya koyar ve çalıştırır. Bu sefer kamera Roma'nın dışından merkeze doğru yakınlaşır ve çarmıha asilmis isa'nın önünde durur. Romalı bir asker yukarı bakar ve
- "Wilson çivileri, her şeyi taşır" der. Wilson kendini tutar bu sefer, "sen beni anlamıyorsun, çarmıhta bir isa istemiyorum. Sana son bir şans veriyorum, bir hafta içinde yayınlanabilecek bir reklamla gelmeni istiyorum."

Bir hafta daha geçer. Wilson sabırsızlıkla beklemektedir. Pazarlama uzmanı yeni kasetiyle gelir. Saçları uzamış bir adam nefes nefese koşmaktadır. Bir düzine Romalı asker de peşinden kovalamaktadır. Tepenin başına gelirler ve askerlerden biri kameralardan birine döner:
- "Keşke Wilson çivileri kullansaydık."
--spoiler--
don't starve oyununun ana karakteri. bilim adamıdır. sakalları uzar. sakalları uzadığından wilson'la oynarken meat effigy yapmak diğer karakterlere göre daha kolaydır. örümceklerden korkar, bu nedenle örümcek kovaladığında daha hızlı koşar.
http://www.imdb.com/title/tt1781058
2017 yapımı, başrolde Woody Harrelson'nın olduğu, Yalnız, sinirli ve komik derecede dürüst orta yaşlı bir adam olan Wilson'ın, ayrıldığı karısıyla yeniden bir araya gelip , ilk kez kızıyla tanışması ve gelişen olaylar anlatılıyor.
Keyifli bir absürd karakter filmi. Wilson değişik ve sık sık gıcıklık yapan bir adam olsa da kendisini bir şekilde sevdiriyor.