bugün

(bkz: whatsapp ın skandal kişisel verdi dayatması/#44307632)
görsel

Ağzımızın tadı kaçmasın zuckerberg bey.
görsel
Koronavirüs ile ne zaman ilişkilendirilecek diye merak ediyor ve nefis komplo teorileri bekliyorum hakkında.
Sadece ülkemize özel bir uygulamaya geçecek.avrupada yok böyle bir şey.
eskiden de kullanıcıların bütün bilgilerine erişebilen mesajla uygulaması.
ancak yeni politikası ile ek olarak bunları kullanma hakkına sahip olmuştur.

avrupa birliği yasalarından dolayı bu yeni politika ab ülkelerinde geçerli değildir.
bu yeni politika daha çok gelişmekte olan ülkelere yöneliktir.
ülkemizde çok fazla izin istediği için ve ek olarak bunları kullanma hakkına sahip olduğu için yasaklanma ihtimali var.

bu kadar izin çok fazla...
aslında birçok internet sitesi, forumlar, bankalar, mail tüm bu fiziksel ve sanal mecralara katılımlarda bu gibi izinleri biz veriyoruz zaten. lakin alınan bu kararın dünya genelinde olmaması insanı deli ediyor.

avrupa bu işe dahil değil. ortalama 750 milyonluk bir nüfustan bahsediyoruz. 500 milyon kullanıcı olsa bu rakamdan vazgeçilmiş. demek ki pekala böyle bir şey yapmasada olabiliyormuş. devletin bu çifte standarda ayar çekmesi lazım. gerekirse kullanmayalım. bir sürü alternatif uygulama var. vassap olmazsa olmazcılar var, farklı uygulamaya çabuk alışılır merak etmeyin.
iş yeri grupları olmasa sileceğim ama silemiyorum. Lanet pislikler. Keşke herkes telegram ya da herkes bip e geçse de kurtulsak. Şüphesiz Balıkesirli sinirlendi.
sorun bilgilerin depolanması değil.
bilgi depolama zaten olağan bir şey, 21.yüzyılda bilgilerinin depolanmadığını düşünmek komik.

hiç mi facebook kullanmadın, instagram'a kaydolmadın?
illa ki depolandı o bilgiler maalesef.

sorun ab ülkelerinde zorunlu olmayan bir seçeneğin, türkiye'ye zorunlu kılması.
ve bunu tabiri caizse dayatması.

ama tahminim şu, geri adım atacaklar.
Tahtını telegram'a kaptıracak olan uygulama programı.
Son sözleşmeyi kabul ettiğim ve kullanmaya devam edeceğim uygulama. Elim ayağım lan nasıl silerim.
La benim bilgilerimi istesinler ben veriyim aq napcak benim boktan bilgilerimle. Mal gibi herkes dedektifçilik oynuyor. herkes cia, fbi çalışanı şu an amuhagoyim.
yıllardır süregelen bir şeyi illa gözünüze soktular diye mi bu kadar tepki gösterdiniz anlamıyorum. bu sadece whatsapp için değil ki çoğu yere kayıt olurken bilgilerimizi teslim ediyoruz. yok whatsapp siliyoruz diye hashtag açmalar, yok telegram yüklemeler boş iş bunlar. bakın keyfinize.
Bugün rehberdeki 3 kişi telegram'a katıldı. Görünüşe göre yaprak dökümü artarak daha devam edecek.
Gönderdiğin mesajı 3. Şahısların anında okuyacağını bilmek, yazdığın mesajı delil olarak kullanılması, ne bileyim tedirgin olmuyor değilim...
Yorumlara bak ya, yok Cia elemanıymışız, yok fbi takip ediyormuş, aynen kardeşim tozlu raflardaki cemyılmaz esprilerini hala kullanıyorsunuz, çok komik ahah. Milletin hayatı özelse de değilse de sana ne, whatsappı siliyorsa sana ne, burda takma bu kadar, boş koy diye lagaluga yapan sizsiniz, adam zaten silmiş seni ne bağlıyor da muhabbetini yapıyorsun o zaman. Şu sözleşmede idrak edemediğiniz olay şu, yarın bi gün kendi ellerinle verdiğin onay sayesinde, whatsapptan annene attığın kimlik bilgileri, nude attığın, her türlü adres bilgini paylaştığın bilgilerin hiçbirinde ortalıkta yayınlansa dahi hak talebinde bulunamıyorsun, çünkü kendi ellerinle facebooka ücretsiz veriyorsun bunu. Gizliliğine bu kadar önem vermeyen bi cahillik ordusu. inanılmaz.
Burada atıp tutanların çoğu Facebook, Gmail, tiktok, fotoğraf edit programları vs bir sürü uygulama kullanıyor. Hepsi çok güvenli ama whatsapp sizin bilgilerinizi işleyecek! Diğerleri yapmaz değil mi? Evet canım.
Depolanacak bir bilgimiz olmadığı için dert etmediğimizdir.

Zaten herkesle ciddiyetle iletişim kurarım.

Sevgilim olan kişi ile bile resmiyeti veya saygıyı elden bırakmadan mesajlasacagim için bana korkutucu gelmiyor.
açıkcası benim verimi depolasa kendine zarar
paso komik videolar ve caps tarzı komik resimler gırgır şamata
ne işine yaracaksa benim verilerim
neyse meraklısına kiminmiş bu whatsapp diyenine
buyrunuz buradan
yavaş yavaş kullanıcı kaybeden mesajlaşma uygulaması.evet .
görsel
bip messenger 'a geçirten uygulama.
kendi kednini bitiriyorlar bence böyle yapmasa iyidir.
sözleşmesini onaylayacağım uygulama. zaten neyimiz izlenmiyor ki? neyimiz ele geçmemiş değil ki?
yok ol da biz de rahat edelim artık! dedirten uygulamadır evet.
güncel Önemli Başlıklar