bugün

gelirini nerden elde ettiğini merak ettiğim reklamsız ücretsiz uygulama.
patronu zuck yani facebook ve instagram ile birlikte mark zuckerberg'e bağlı şirketlerden biri. ayrıca milyonlarca telefona indiriliyor belki bundan iyi para kazanıyordur.
mesajların otomatik olarak silinmesini aktif hale getiren yeni bir özelliğinin devreye alındığını duyurmuştur
https://tr.sputniknews.co...i-bir-ozelligini-duyurdu/
Canı sıkılınca çöken uygulama.

Edit: arkadaşlar düzeldi.
facebook'un sahibi olduğu uygulama. klasik sms olayını hemen hemen bitiren bir uygulama aynı zamanda. artık sms kullanan kullanıcı sayısı gözle görülür derecede azaldı. nedeni sesli, görüntülü arama yapabildiğin, rahatlıkla fotoğraf, müzik, video paylaşabildiğin bir uygulama olan whatsapp.
nedense kendi üzerime kayıtlı numarayı banlamışlar bir dava durumu olsa bildirirlerdi herhalde acaba neden banladılar. hizmet şartlarına uyuyordum halbuki şimdi yeni hat almam mı gerekecek.
şu whatsapp güzeldir , hoştur emmmeee akılları kurcalayan ve çözülmesi gereken birtakım sorunlar oluşmuyor da değil ara sıra.
mesela bir bakıyosun ara sıra profil resmi gitmiş , ne yaptık la durduk yere ? diye bir soru aklına gelmiyor değil.
bir bakıyosun mavi tik yok , oda ne ?
bir bakıyosun uzun ses kaydı göndermek gerekiyor zart zurt basılı tutmak yoruyor.
öyle durum oluyor ki silinen mesajları geri getirmek gerekiyor.
bi mesaj atmışsın oda yanlış gitmiş herkesten silmen gerekiyor.
acaba ben de bir gün whatsapp hakkında üşenmeyip 82 paragraf yazı yazacak, mavi tik konusuna içerleyecek, bununla dertlenecek kadar rahat bir hayat yaşayabilir miyim?
Mesajı sildiğin anda mesajını sildi yazması bile kalitesizliğini belli ediyor, kaç yıldır var ama karanlık teması daha yeni çıktı falan, blabla.
Androide koyu tema gelmiş bulunmakta. Güzel olmuş.
herkes işsiz güçsüz olduğu için bireylerin anında cevap verdiği sms'in yerini alan uygulama.

benim bi usta var bir şey sorarsın sittinsene cevap vermez yazdığına, şimdilerde adam gecenin köründe bile olsa şak diye dönüyor. ulan alabi varya.
mesajlaşma konusunda en başarılı uygulama.ewed
Windows ve diğer işletim sistemleri için masaüstü uygulaması getirmiştir.

Artık Msn den farkı yoktur.
türkiye'de kullanıcı sayısı 50 milyon olan ve ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması.
1. whatsapp 50 milyon
2. facebook messenger 29 milyon
3. bip 9 milyon.
en sevdiğim sohbet uygulaması.
yıl 2010, telefon rehberimde kayıtlı kişi sayısı: 196, wp kullanan sayısı: 12
yıl 2020, telefon rehberimde kayıtlı kişi sayısı:467, wp kullanan:355

tutmuş sohbet uygulamasıdır.
bayram dolayısıyla sildiğim uygulama.
mahremiyetimiz için ne zaman "online gözükmeme opsiyonu" getirmeyi planlıyor çok merak ediyorum.

x bir kişiyle konuşurken, canım o anda y kişisine cevap vermek istemiyorsa, online gözükmek istemiyorum abi. çok basit bir ihtiyaç yani, odanın kapısını kapalı tutmak gibi düşünün.

o an müsait değilim, ama oradaki "online" ibaresi açık bir şekilde beni "müsait" gibi gösteriyor. gerçekten en nefret ettiğim şey; bu tip uygulamalarda mahremiyet olmaması.
görsel
içinde seks döndüğüne inandığım anlık mesajlaşma şeysi.
mavi tık ve son görülme vs. zaten isteğe bağlı güncellemelerdi. isteyen kullanıp isteyen kullanmıyordu. Bunu kullanıcıya bırakmak çok daha doğru olacaktır. Direkt kaldırmak mantıksız. Neyi amaçladılar merak konusu.
"Whatsapp'tan gönderiyorum" cümlesini duymayacağımı bilsem hemen kaldıracağım uygulama. Telegram iyi bak, ona lafım yok.
(bkz: arkadaşlar düzeldi)

An itibariyle normale döndü. Evet.
Bu whatsapp ılık yemin ediyorum.

Keşke telegram bundan önce popüler olsaydı.
Çevremdeki insanların tavsiyesiyle telefonuma yüklediğim harika mesajlaşma uygulaması.

Hem sesli, hem de görüntülü görüşme özellikleri var üstelik her hangi bir fotoğraf veya videoyu anında çekip dünyanın öbür ucundaki bir insana gönderebiliyorsunuz. Kullanımı da çok kolaymış. Dün yükledim bugün neredeyse tüm inceliklerini öğrendim.

Son olarak Tüm sözlük kulanıcısı arkadaşlarıma bu şahane uygulamayı tavsiye ederim.
güncel Önemli Başlıklar