bugün

dünya çapında 1 milyar kullanıcıya sahiptir.
BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'ın açıklaması;

görsel
BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'dan çok önemli WhatsApp uyarısı!
--spoiler--
Dünyada en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta tespit edilen güvenlik açığı, BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından da dile getirildi. Sayan, anahtar yardımıyla uçtan uca şifrelemenin çözülebildiğini açıkladı.
WhatsApp'taki güvenlik açığına vurgu yaparak anahtar yardımıyla uçtan uca şifrelemenin çözülebildiğini ifade etti.
http://cdn.yeniakit.com.t...atsapp-uyarisi-f0cd99.PNG
WhatsApp'taki bu güvenlik açıkları karşısında uzmanlar yerli mesajlaşma uygulamasının kullanılmasını öneriyor. Hatta geçtiğimiz aylarda düzenlenen Bilişim Zirvesi'nde konuşan
Başbakan Binali Yıldırım, kamu iletişiminin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için Kamunet projesinin geliştirildiğini açıklamıştı. Başbakan Yıldırım, siber tehditlere karşı mücadelede yeni
eylem planı üzerinde çalışıldığını ve kamu verilerinin Kamunet ile çok daha güvenli olacağını ifade etmişti.
--spoiler--
whatsapp'ın bütün data'sını abd hükümetine verdiğini bilmeyenler tarafından şifreleme çözülüyor diye yaygara koparılıyor. adam zaten tüm data'nı biliyor ve bunu devletle paylaşıyor ve evet senin onayınla. "okudum ve kabul ediyorum" dediğin sözleşmede var bu. beleşe kullandığın ürünün bir bedeli olmadığını düşünmüyordun herhalde?
lan sız whatsapp ta ne yapıyorsunuzda devlet takıp edıyor korkuyorsunuz amk.
Pazar günü boktan bir muhabbette boktan bir mevzu yüzünden uzun uzun tartıştığımı fark ettikten sonra 3 saniye içerisinde sildiğim uygulama.
Kafam saat gibi oh mis.
Beş şubattan itibaren sohbetin ekran görüntüsü alınınca karşı tarafa bildirim gideceği söyleniyor. Doğru ise eğer üzülmemek gerek, en azından dedikodu olayını azaltır da cenneti tutturma ihtimalimiz artar belki Swh.
Erkekleri bilemem ama kadınların rahat rahat gıybet yapması için ekran görüntüsü ve emoji atmanın önemini telefonsuz kaldığım iki haftada çok net öğrendiğimden dolayı olmazsa olmaz dediğim mesajlaşma programıdır.
boş işlerle uğraştığınızı gördüğümüz uygulama .
çozel ama piç etmeyi başarırsınız tabii ki.
Bir uygulama .
Bu uygulama en son bir avm'de yemek yerken 65 yaş üstü teyzelerin birbirlerine komikli videolar atarak kurdukları gruplarında ki konuşmalarına ve dedikodularına şahit olduktan sonra evrensel olduğunu kabul ettim. Evrensel bir uygulamadır.
whatsapp var mı whatsapp?
Sesli mesaj bırakma özelliği iki günde bir silme koşuluyla hem telefon hem de tele sekreter rolünü aynı anda üstlendiği için çok hoşuma giden bir konudur.

Bu şekilde araba kullanırken bile mesaj gönderilebiliyo.
Yeni güncellemesiyle emojilerde değişiklik ve yeni emoji eklemesi yapılmış uygulamadır.
Yazmıyor ...
Yaklaşık 3 aydır güncellemediğim uygulamadır.
kurucusuna istek dilek şikayet formu gönderdim,turşu emojisi yok.
Yıllarca çikolatalı krema emojisini b*k sandığım uygulama.
whatsapp beta sürümü kullanıcıları için " hikayeler " özelliği eklenmiştir. instagram mısın sen ya ? snapchat misin amk ? yakında popülerliğini ciddi anlamda kaybedecektir. kardeşim ben fotoğraf beğenmek istesem başka platformlarda takılırım. biri de çıkıp demiyor mu aga bu hikayeler kısmı instagramda var zaten biz koymayalım diye.
yakında story özelliği gelecek app. yıllardır instatweet bekliyorum, herhalde sona yaklaştım. zira herkes bahçıvana girmiş durumda an itibariyle.
Değişmiş lan bu. Olm hani durumlar ? Hadi insanlar nerde nasıl bişey yaptınız lan buna? Herhalde şu snap olayını getirdiler.
Yaklaşık 40 gündür kullanmadığım uygulama harbiden unuttum.
Boş muhabbetler 10 dakikada bir telefonu kontrol etmeler hepsi geçti, şimdi telefon çalarsa bakıyorum orada öylece duruyor bence sende silmelisin kafam pırıl pırıl.
Sapp olmamdan mütevellit çok nadiren kullandığım uygulamadır. Silsem biri uyarmadan farketmem.
siktigimin hikayesini durum şeklinde paylaşma diye bisey çıkarmış. güncellemiyorum aq. hikaye istesek snap kullanırdık amk.
abi bari atarlı giderli durum yazma şeysini kaldırmasaydınız amk.
Yanlızlığımı yüzüme vuran uygulamadır.